Szukaj
Generic filters

Skubane kurczaki Egmont – opinia

Jedna z gier przy których emocje sięgają zenitu, ja wczoraj ochrypłam po kolejnej partyjce Skubanych kurczaków 🙂 Niby gra dla dzieci, ale dorośli będą się bawić równie dobrze. Gra jest nie tylko zabawna, ale też mądra i nieźle ćwiczy pamięć i skupienie.

Ogólnie w grze chodzi o to by gonić inne kurczaki, ale nie ma tu kostki, jest tylko głowa i pamięć. To takie memory w wersji „ulepszonej”. Z moim 4 i 2,5 latkiem gramy super, im starsze dzieci tym poprzeczka wyższa, a i tak już teraz dzieciaki potrafią lepiej pamiętać niż ja gdzie co leży.

Co jest w pudełku

W pudełku znajdziecie 4 drewniane kurczaki i do każdego drewniane piórko/ogonek. Są też żetony jajowate czyli pola oraz żetony kanciaste – podwórze. Na jajowatych są różne obrazki i z każdego są 2 sztuki, na kanciastych jest po jednej sztuce.

Jak grać w Skubane Kurczaki

Układamy jajowate żetony w koło, a w środku te kanciaste. Najpierw ja układam wszystkie obrazkiem do góry, patrzymy chwilę, a potem obracamy te z środka. I teraz kurczakiem (stawiamy w podobnej odległości od siebie) ruszamy. Przed nami na żetonie jest obrazek zająca malującego pisanki? To musimy wskazać gdzie jest ten obrazek na zakrytych żetonach z środka. Udało się idziemy dalej, nie? To kolejna osoba.

W ten sposób, jak ktoś ma dobrą pamięć (i nerwy) może dość szybko zbliżyć się do kolejnej osoby. A gdy ją przeskoczy to zabiera jej ogonek 🙂

Skubane kurczaki
Skubane kurczaki
Skubane kurczaki
Skubane kurczaki

Czego uczy gra

Rety jaki to trening pamięci 🙂 Skupienie i pamięć i jeszcze trzeba trzymać nerwy na wodzy haha.

Moja opinia

Dla mnie jedna z lepszych gier, my przy niej dodatkowo krzyczymy i piszczymy dla podbicia emocji, ale dzieciaki to wkręca, bo gra z każdą minutą robi się szybsza gdy zaczyna się ogarniać gdzie leży jaki żeton. Spokojnie dla dzieci 3+.

Podsumowanie

  • moja ocena: 6/6
  • gra: Skubane kurczaki / Chicken cha cha cha
  • wyd: Egmont / Zoch
  • wiek: 3+ (zgadzam się z tym)c

Gdzie kupić grę? Poszukajcie używanej, ja tak kupiłam i nie żałuję prawie 50 zł wydanych na tę pozycję 🙂 Czasem się trafia, możecie śledzić ceneo, a jak nie to w oryginale na amazon.de (i tak nie trzeba nic czytać, więc to bez znaczenia :)).

Jak wam się podoba? U mnie ma najwyższą notę, czyli dołącza do grona gier wyjątkowych 🙂

Skubane kurczaki
Skubane kurczaki
Skubane kurczaki
Skubane kurczaki

3 Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.

Szkoła podobno zaraz!

A skoro tak, to pamiętajcie o kupieniu najlepszego ebooka z przepisami do szkolnych śniadaniowek!

To mówię Wam ja, Wasza dietetyk Paulina 😘