Szukaj
Generic filters

Rzym – fascynujące Koloseum

Rzym Koloseum

Rzym jest fantastycznym miastem, odkąd tu przyjechaliśmy wiem, dlaczego nazywa się miastem wiecznym. Tu starożytność miesza się z innymi epokami w tym z nowoczesnością. Obok Koloseum biegnie ruchliwa ulica, a za z ulicznym gwarem graniczy ogrodzone Forum Romanum. A dzisiaj zabieramy Was na spacer po Rzymie, choć głównie skupimy się na Koloseum.

Rzymski amfiteatr zachwyca swoimi rozmiarami. Widać go z daleka, choć w pierwszej chwili nie mogę uwierzyć, że zamiast w parku stoi przy samej ulicy, gdzie codziennie tak ogromną budowle mijają samochody, autobusy i wielu pieszych spieszących do pobliskiego metra.

Z zewnątrz Koloseum robi wrażenie ogromnego, ale prawdziwy klimat i wielkość poczuliśmy dopiero w środku. To od wewnątrz cala budowla wydaje się jeszcze bardziej majestatyczna (choć wiem, że niektórzy myślą inaczej, na nas szczególnie od środka Koloseum zrobiło ogromne wrażenie). Wrażenie robi też ogromna kolejka do kasy biletowej, przy takim upale stanie (szacunkowo) trzy godziny wydaje się wariactwem. Przy Forum Romanum szacujemy kolejkę na godzinę, upał taki sam. Na szczęście przy Palatino kolejka jest niewielka, czas oczekiwania to 5 minut (sic!). Kupujemy bilet (łączony do wszystkich z trzech wymienionych miejsc, 12 euro) i udajemy się do Koloseum.

Polecam oglądać po południu (mniejszy upał), choć musicie wziąć pod uwagę, że wstęp jest możliwy do 18-19, a potem wypraszają. Na samo oglądanie warto zarezerwować troszkę czasu, bo Koloseum ma kilka pięter, a z każdego miejsca rozpościera się fantastyczny widok. Koloseum jest fascynujące i po prostu musicie to zobaczyć 🙂

Garść informacji

Po Rzymie najlepiej poruszać się autobusami lub metrem (2 linie), bilet jednorazowy to 1 euro, dzienny to 4 euro (uwaga! ważny nie 24 h od skasowania ale do północy dnia, w którym się skasowało).

Wejście do Koloseum+Forum Romanum+Palatino to koszt 12 euro, bilet ważny 2 dni i faktycznie dobrze rozłożyć sobie zwiedzanie na dwa dni, bo szczególnie to Forum Romanum z Palatino są ogromne. Otwarte do 18-19.

Koloseum w Rzymie z zewnątrz
Koloseum w Rzymie z zewnątrz
Prawda, że wygląda niesamowicie?
Prawda, że wygląda niesamowicie?
A tu piękne podświetlenie nocą
A tu piękne podświetlenie nocą
Dla mnie to naprawdę niesamowita budowla
Dla mnie to naprawdę niesamowita budowla
Koloseum jest naprawdę imponujące
Koloseum jest naprawdę imponujące
Koloseum od środka
Koloseum od środka
Koloseum od środka
Koloseum od środka
Koloseum od środka
Koloseum od środka
Widok na Forum Romanum
Widok na Forum Romanum

10 Odpowiedzi

 1. @zjawiskoo będzie na pewno 🙂 w Rzymie tak wiele chodziliśmy, że często to
  była kanapka albo obiad w domku 🙂 tez będzie hihi

 2. @hervva tak 🙂 język ang to podstawa, chociaż troszkę dalej albo w
  mniejszych, dalej od turystów miejscach lepiej było znać włoski,
  przynajmniej podstawy 🙂 W Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji bez
  problemowo! za to we Francji gdzie juz jestemy to francuski, bo z ang.,
  samym jest dość trudno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.