Szukaj
Generic filters

Remont mieszkania: dzień 13 i 14 układanie paneli

Układanie paneli, czyli remont trwa

Bardzo cieszą mnie efekty, lubię widzieć, że w końcu coś się zmienia. Początkowo, jak może pamiętasz, chcieliśmy malować podłogę na biało. Ale w końcu stanęło na wymianie paneli. Co w dodatku okazało się całkiem fajnym zajęciem.

Dzień 13 i 14

Prace remontowe łączymy z pracą klasyczną i czasem dla dzieci. Może czasem kogoś dziwić prędkość (a raczej jej brak), ale z drugiej strony pośpiech nie zawsze jest wskazany. Widzę, jak tym razem robimy wszystko dokładnie, jak doszkalamy się z każdego tematu i nie ukrywam, że to wyzwanie jest naprawdę fascynujące!

Od rana zabieramy się za podłogę w przedpokoju. Tak naprawdę wystarczy podnieść jeden panel (trochę siłowo), a potem reszta jakoś idzie. W zasadzie podważenie podłogi to była chwila. Wszystko odkurzamy, czyścimy, w końcu przecież robimy wszystko dla siebie i najbardziej nam zależy by było zrobione to idealnie.

Czas na panele. Do tej pory mieliśmy ułożone panele wzdłuż, ale nie grało to z pozostałymi pomieszczeniami, a poza tym większość światła wpada prostopadle. Stąd postanowiliśmy ułożyć panele wszerz. Takie rozwiązanie na pewno powiększy optycznie korytarz, ale też jest trudniejsze. Dlaczego? Po w kilku miejscach panele trzeba wsunąć pod ościeżnice.

Uznaliśmy też, że będziemy kłaść panele „resztkowo”, a nie całe (choć przedpokój ma szerokość niemal taką, jak długość panela), ale tak jest ładniej, a poza tym to też jakaś oszczędność (nie ogromna, ale jednak).

Zaczynamy układać panele, przycinamy, idzie nam świetnie. Na pierwszy dzień porzucamy układanie, bo jeszcze chcemy podważyć kilka kafelków by je zmienić. Nie planowaliśmy tego od początku, ale przyznaję, że ta wizja jest w jakiś sposób kusząca.

I tak drugiego dnia mamy zdjęte kafelki i kontynuujemy układanie paneli. Są takie miejsca, gdzie musimy chwilę pokombinować, jak je wpasować najlepiej, bez sztukowania. I udaje nam się idealnie 🙂 Tak! przedpokój jest jasny, szeroki i jakiś dwa razy większy! 🙂 Już się nie mogę doczekać kiedy pokażę Ci efekt końcowy… ale jeszcze chwila, bo wieczorem wkraczamy do pokoju dzieci!

Czas zabrać się za podłogę
Czas zabrać się za podłogę
Czas zabrać się za podłogę
Czas zabrać się za podłogę
Podłoga po zdjęciu
Podłoga po zdjęciu
A to już kafelki, które nam się spodobały
A to już kafelki, które nam się spodobały
I pytałam się Was czy prosto czy pod skosem, stanęło na prosto, ale jeszcze czekają w kolejce :)
I pytałam się Was czy prosto czy pod skosem, stanęło na prosto, ale jeszcze czekają w kolejce 🙂
A to panele
A to panele
A to A to panelepanele
I podłoga :)
I podłoga 🙂

4 Odpowiedzi

  1. Mieliście taki ciepły, fajny kolor podłogi. Rozumiem, pewnie się znudziło, inna moda. Zauważyłam, że teraz większość ludzi jak w amoku wszystko na biało, czarno i szaro – minimalistyczne. Dla mnie to jest takie strasznie zimne, sterylne. Można dobrać kolorowe dodatki ale to i tak nie da tyle ciepła co ściany, drzwi i podłogi. Ostatnio urządzaliśmy dom i na przekór modzie wybraliśmy ciepłe kolorki. Czujemy się super i dzieci wybrały sobie kolor ścian. Pozdrawiam i podziwiam za samodzielny remont.

  2. Co do kafelek to mi bardziej podobają się pod kątem ale wiem też że są bardziej problematyczne do ułożenia. Sama jakiś czas temu mialam ochotę je kupić są piękne.

  3. Kafelki zdecydowanie prosto 🙂 ale decyzja i tak Wasza 🙂 nie wiem jak duże macie mieszkanie. U nas jest 50m2 i podobnie jak Wy postawiliśmy na białe ściany i jasne (prawie białe) panele. Rzeczywiście wydaje się że jest dużo więcej miejsca niż to w rzeczywistości jest i jest tak jasno. Bardzo jestem zadowolona z tego wyboru. Jedyny mankament to fakt że bardziej widać kurz i brud. Ale może następnym krokiem będzie zakup odkurzacza który sam sprząta (kiedyś Michał będąc na targach prezentował go w filmiku), to całkiem fajny pomysł 🙂 powodzenia w remoncie i nie mogę się doczekać efektu końcowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.