Szukaj
Generic filters

Remont mieszkania cz. 21 – przestój

Remont odsłona 21

Ostatni miesiąc w zasadzie nic się nie działo wielkiego u nas w temacie remontu. Niestety, kiedy któryś z domowników choruje to całkowicie zmieniają się priorytety, a uporządkowany (przynajmniej względnie) tryb dnia wywraca się do góry nogami. Ale już od kilku dni działamy na nowo.

Część 21

W zasadzie przez cały październik niewiele działo się w sprawie naszego remontu. Najpierw był strach o dziecko, a potem już szpitalna rutyna, leczenie, leczenie, leczenie. Gdy jednak wróciliśmy do domu to poczułam ogromne szczęście, nie tylko dlatego, że Maluch jest zdrowy (to oczywiste), ale też dlatego, że ta połowa mieszkania, która jest wyremontowana jest śliczna i nasza. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – to nabrało jakiegoś dodatkowego wydźwięku. Cieszę się, że dzieci mają swój czaderski pokój, w którym mogą się bawić. Mogą się bawić bez względu na to, że są pomieszczenia w naszym mieszkaniu, gdzie stoją pudła, leżą pędzle i wszystko czeka na kontynuację.

No dobrze. Od kilku dni powoli wracamy do remontu i robimy małe rzeczy. Doszły półki w pokoju chłopców i śliczne chmurki nad łóżkiem piętrowym. Jak może pamiętasz (zerknij na wpis z metamorfozą) na dole są góry (śliczne, o takie), ale Starsze dziecko też marzyło o czymś nad swoim poziomem i stanęło na pięknych chmurkach, o takich, ok. 150 zł. Są idealne.

Zmieniło się też trochę w łazience. Doszła suszarnia, czyli takie miejsce, gdzie schną ubrania. Miałam dość suszarki stojącej w salonie czy biegania po schodach by rozwiesić pranie na górze. Bo prawda jest taka, że na balkonie pranie mało kiedy schnie, bo w naszym klimacie ciągle pada 😉 Tak czy tak mamy suszarnie i jest czaderska. Jest nam wygodnie rozwieszać pranie, w dodatku schnie szybko, bo łazienka to najcieplejsze miejsce w domu. Jeśli będziesz chciała to pokażę ją dokładniej.

Drugą zmianą jest to, że zniknęła szafa z salonu. Kiedy tu się wprowadziliśmy to ja zaprojektowałam tego „potwora” na wymiar. Była ogromna, ale nie była to dobra decyzja, tym bardziej, że i ja i Michał dążymy w kwestii garderoby to pełnego minimalizmu. Zatem zniknęła szafa, a to pierwszy krok by uporządkować tę część mieszkania. Czeka mnie teraz poważna wyprzedaż garażowa, bo mam duuuużo rzeczy na sprzedaż 😉

No i to takie wieści z placu boju. Trzymajcie kciuki byśmy do Świąt zdążyli haha.

Tak było nad łóżkiem zanim pojawiły się chmurki
Tak było nad łóżkiem zanim pojawiły się chmurki
A tu z chmurkami, które są śliczne!
A tu z chmurkami, które są śliczne!
I chmurka też robi za półkę
I chmurka też robi za półkę
A tutaj Michał wierci dziurki na drążek do powieszenia pojemników na kredki
A tutaj Michał wierci dziurki na drążek do powieszenia pojemników na kredki
Zdradziłam dzieciom tajemnicę, że po górach można rysować ;-)
Zdradziłam dzieciom tajemnicę, że po górach można rysować 😉
A tutaj nasz salon i nielubiana szafa, fajnie widać odjazd kolorystyczny gdy patrzy się na wcześniejsze zdjęcia. O tak, tu też będzie jasno ;)
A tutaj nasz salon i nielubiana szafa, fajnie widać odjazd kolorystyczny gdy patrzy się na wcześniejsze zdjęcia. O tak, tu też będzie jasno 😉
 • Chcesz schudnąć, ale nie masz czasu na gotowanie? Sprawdź mój bestsellerowy turbo jadłospis ➡️ „Nie mam czasu”, będziesz zachwycona!

 • 13 Odpowiedzi

   1. Tak, obowiązkowo 🙂 u nas dodatkowo na balkon są drzwi z moskitiera, tak samo w oknach są wzmocnione moskitiery. A okna są zamykane na domontowane haczyki, nigdy uchylnie.

   2. A możesz zrobić o tym wpis i pokazać zdjęcia? Te moskitiery to na zamówienie robione są?

  1. Szpital?? Biedny synek! Wirusowe czy bakteryjne? Długo byliście? Zdrówka życzę . Pokoj wygląda ślicznie! U mnie też są takie szafy – potwory, trafnie to ujęłas 🙂 Pozdrawiam

   1. Nie, ale powiem Ci, że kupowałam wiele materiałów, teraz stawiam na te dobre jakościowo, wolę uszyć mniej, a dobre gatunkowo, z materiałów, które są bezpieczne, które mają certyfikaty, ale też na tyle dobry gatunek, że nie zniszczą się po jednym praniu 😉

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.