Ratuj Króliczki Egmont – opinia

Ratuj Króliczki Egmont – opinia

Kolejna gra dla dzieci, która zasługuje na waszą uwagę i to zasługuje podwójnie, bo spokojnie jest to gra dla mniejszych dzieciaków, więc 3+, a nawet trochę młodsze dadzą radę. Ale to nie wszystko bo i wy nudzić się nie będziecie :) Ratuj Króliczki, czyli gra, którą bardzo często zdejmują z półki moje dzieci.

Byłam szalenie ciekawa tej gry, a odkąd ją kupiłam nie mogłam doczekać się aż pokażę ją dzieciakom. I dobrze przeczuwałam: uwielbiają ją! Ratuj Króliczki to gra niesamowicie przyjemna, z kostką, z zasadami, której spokojnie podołają i młodsze dzieci.

Co jest w pudełku

Pudełko jest planszą, pod pokrywą, we wnętrzu pudełka jest śliczna, kolorowa królicza norka. Są też króliczki, piękne, drewniane z filcowymi uszami (20 szt) oraz kostka oparta o kolory.

Ratuj Króliczki
Ratuj Króliczki
Drewniane elementy
Drewniane elementy
Plansza-norka
Plansza-norka

Jak grać w Ratuj Króliczki

Rozgrywka jest prosta :) Zajączki siedzą w norce (trzeba je usadzić na środku planszy) i zaczyna padać deszcz. Naszym zadaniem jest uratować je i wyprowadzić bezpiecznie z norki :) Gracze kolejno rzucają kostką opartą o kolory. Wypada czerwony to króliczek idzie do czerwonego wyjścia i tam czeka (taka dziurka w planszy w kolorze czerwonym). Ja komuś wypadnie kolor taki jak ten gdzie już czeka jakiś króliczek to można go wziąć i jest już bezpieczny. Na kostce jest też symbol króliczka, wtedy można zabrać króliczka prosto z norki.

Wygrywa ta osoba, która uratowała najwięcej króliczków :)

Wariacje: z młodszymi dziećmi można grać w wariancie kooperacyjnym, czyli nie kto więcej, ale po prostu ratować.

Wariant 2: dla znudzonych ratowaniem można potem króliczki do norki zaprowadzić, czyli kto pierwszy zaprowadzi króliczki do norki to wygrywa :)

Czego uczy gra

Oswaja z kostką, uczy kolorów, ćwiczy cierpliwość i na pewno oswaja z przegraną/wygraną. Fajny pretekst by pokazać, że samo granie jest super, a nie tylko cel. Tutaj jest to o tyle łatwe, że dzieci naprawdę przejmują się losem króliczków i bardzo chcą im pomóc :)

Może też być pretekstem do nauki liczenia, bo przecież na koniec trzeba króliczki policzyć.

Ratuj Króliczki
Ratuj Króliczki

Moja ocena

Nota będzie wysoka, bo po pierwsze gra jest fantastycznie wykonana: drewniane figurki zajączków, kolorowa plansza, spora kostka. Po drugie jest urocza, no a zaprojektował ją Reiner Knizia więc wiadomo, a po trzecie wysoką notę dostają te gry, po które moje dzieci sięgają wyjątkowo często.

Mały minus za konstrukcje, ale to czepialstwo. Mianowicie, w pierwszej wersji (Nino Conillo) plansza była tak skonstruowana, że z norki były schodki do poszczególnych wyjść, teraz są po prostu takie dziurki. Mi na początku się myliło norka/wyjście, ale to drobnostka.

Gdzie kupić grę? Grę kupisz tutaj, 55 zł

Jeśli szukacie gry na amazonie itd to pomocny tytuł: Hop hop Haschen czy wspomniane Nino Conillo.

Znacie grę? Jak wam się podoba? :)

Ratuj Króliczki
Ratuj Króliczki
Ratuj Króliczki
Ratuj Króliczki
Ratuj Króliczki
Ratuj Króliczki

Komentarze:

jedna z lepszych gier jaką ostatnio udało mi się zakupić… polecam małym i większym :)

  • Sylwia Rygielska
  • Odpowiedz

Lubimy grać

Spodobała mi się
A może ktoś wie jak nazywa się podobna gra tylko ze świnkami? Rzuca się kostką i w zależności od ilości wyrzuconych oczek świnki wskakują do dziury. Moje dzieci grały w nią na wakacjach w jednej restauracji gdzie czekając na posiłek zapewniano opiekę animatora zabaw. Bardzo im się spodobała. Niestety nie zapamiętałam nazwy gry

  • Domowa.tv

o nie, nie znam tego! :) idę zaraz szukać, brzmi świetnie haha

Kupiliśmy dla naszej dwulatki i faktycznie dobry sposób na naukę kolorów, kolejności i rzutów kostką:-) ps. Paulino czy możesz zrobić na swojej stronie wyszukiwanie tematów/wpisów? Dzięki!

Paulina Stępień
  • Paulina

tak, wróci na dniach :) teraz jest menu, ale będzie lada dzień „szukajka” :)

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.