Puzzle do pary – zwierzątka CzuCzu – opinia

Puzzle do pary

Tym razem coś dla maluchów. Pierwsze puzzle, gdzie łączy się zwierzaki w całość (głowa + pupa). Przyznam, że kupiłam je przy pierwszym dziecku zanim miałam pojęcie o tylu fantastycznych grach i zabawkach, które wam często podrzucam. Czy są fajne?

Z CzuCzu do pary mam problem, bo jakoś nigdy nie byłam do nich przekonana. Teraz młodsze dziecko ułada je bez problemu, ale nie są aż tak intuicyjne, jak to bywa w niektórych puzzlach tego typu.

Zobacz film

Co jest w pudełku?

W środku są puzzle, dokładnie 10 zwierzątek podzielonych na pół. Zwierzątka są dość fantazyjne, czyli pies a deskorolce, świnka z balonem itd.

Jak grać?

Maluch dopasowuje do pracy głowę z pupą 🙂 Ale tak naprawdę pasują wszystkie do siebie, więc można zrobić świnko-byka 🙂

Puzzle do pary
Puzzle do pary
Puzzle do pary
Puzzle do pary
Puzzle do pary
Puzzle do pary

Czego uczy gra?

Rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, ćwiczy kojarzenie, a także ćwiczy cierpliwość.

Moja opinia

Jako pierwsze puzzle (z moich obserwacji wynika), że fajniejsze są takie, gdzie również elementy co do kształtu różnią się między sobą. Tutaj sprawę utrudnia fakt, że wszystkie części są takie same, a maluchy czasem łączą na zasadzie dopasowania, a dopiero potem na podstawie tego co widzą.

Puzzle są ładnie wykonane, ale jak dla mnie aż nazbyt „bajkowe”, jak na pierwsze puzzle, ale to może być już moje czepialstwo 🙂

Podsumowanie

  • moja ocena: 4/6
  • gra: CzuCzu Puzzle do pary
  • Gdzie kupić? CzuCzu do pary możecie kupić np. w taniaksiazka, 14 zł

A wam jak się podobają?

Puzzle do pary
Puzzle do pary
Puzzle do pary
Puzzle do pary
Puzzle do pary
Puzzle do pary

7 Odpowiedzi

  1. Oj a u nas właśnie CzuCzu są hitem, wprawdzie na zupełnie pierwsze polecam pojazdy – producent także je oznaczył jako łatwiejsze niż zwierzątka, niemniej są to super pozycje do rozpoczęcia przygody z puzzlami – zestawienie najlepszych CzuCzu na początek można znaleźć na naszym blogu MądryBobas.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.