Prezenty – co dzieci dostały pod choinkę

Prezenty pod choinką

W tym roku św. Mikołaj totalnie zaszalał, a dzieci dostały tak wiele prezentów, że właśnie siedzę i robię porządki chcąc zwiększyć miejsce na kolejne pudełka 🙂 Co nasze dzieci dostały pod choinkę? Przede wszystkim gry. Bardzo dużo gier, ale nie tylko. Czekam na wasze relacje 🙂

Co wasze dzieciaki znalazły pod choinką? Jestem bardzo ciekawa. Ja na miesiąc przed świętami wręczyłam rodzinie listy życzeń z propozycjami prezentów dla dzieci, takie, które chciały dzieci, które ja czy Michał wyłapaliśmy z ich zabaw oraz te, które uznaliśmy za fajne 🙂 To fajna opcja, bo większość prezentów jest idealnie wpasowana. Jednak nie przewidziałam, że będzie ich tak dużo. No, ale OK, święta są raz w roku.

Co dzieci dostały pod choinkę?

Prezenty dzieci
Prezenty dzieci

Dzieciaki dostały w większości różne gry, a całe święta upłynęły nam na rozgrywkach i sprawdzaniu kolejnych gier. Przyznam, że nie wszystkie są na zdjęciu, ale na pewno sukcesywnie będę wam je opisywać, bo niektóre są świetne.

Zwierzątka

Chyba każde dziecko lubi zwierzaki, Maluch dostał drewniane zwierzątka Haba, grube, fajne, kolorowe, które…. jeżdżą pociągiem, który dostał Starszak. Dzieci szybko ogarnęły wspólną zabawę i tak do pociągu wskakują w biegu zwierzaki.

Prezenty dzieci
Prezenty dzieci
W drugim wagonie co jakiś czas jeżdżą zwierzaki, pociąg na zakrętach je dość często wyrzuca i okazuje się to świetną zabawa :)
W drugim wagonie co jakiś czas jeżdżą zwierzaki, pociąg na zakrętach je dość często wyrzuca i okazuje się to świetną zabawa 🙂

Gry, gry, gry

Z gier cieszę się i ja dzieci, bo to takie mega fajne, mądre prezenty, które zapewniają i rozrywkę i trochę edukacji 🙂

Pewnego razu – gra do snucia opowieści, jestem zaskoczona, jak nasz trzylatek świetnie radzi sobie z opowiadaniem 🙂 Pokażę wam tę grę na pewno, choć obecne trudno ją dostać. Ale jest fajna!

Prezenty dzieci
Prezenty dzieci

Opowiem ci mamo 2 – kolejna gra do opowiadania i wspomagania mowy i wyobraźni. Wiedziałam po części 1, że dzieci będą zachwycone, więc to był pewniak 🙂

Laleczki – czyli ubieranie tekturowych laleczek za pomocą naklejek wielokrotnego użycia, proste i wkręcające i spełniające życzenie o posiadaniu lali.

Balansujące żabki – gra zręcznościowa polegająca na ustawianiu w górę wieżyczek dla żabek 🙂

Uratuj króliczki – absolutny hit póki co, gramy do znudzenia. Trzeba z norki uratować małe króliczki.

Prezenty dzieci
Prezenty dzieci

Parkowanie samochodów – gra oparta o kolory, trzeba zaparkować drewniane samochodziki na parkingach na konkretnych miejscach.

Zwierzak na zwierzaku – zręcznościowa gra, klasyk taki, fajna, choć akurat z tą dzieci jeszcze mają problem, bo układanie zwierzątek nie jest wcale takie proste.

Prezenty dzieci
Prezenty dzieci

Śnieżek i Węgielek wyprawa do Amazonii

Czyli brakująca część serii o przygodach kotka i pieska 🙂 nadal najfajniejsza wydaje mi się podróż do gwiazd, ale i ta na bank będzie umilać dziecięce wieczory przed snem.

Jest też kilka rzeczy, których nie widać na zdjęciach 🙂 Jak układanka auta smart games (b. fajna), klocki konstrukcyjne, gra kot Stefan, kilka resoraków… 🙂 uffff.

A co dostały wasze dzieci pod choinkę?

Zwierzątka jeżdżą w zbudowanym samochodzie
Zwierzątka jeżdżą w zbudowanym samochodzie

16 Odpowiedzi

  1. U mnie dla prawie pięciolatka były Lego Creator, puzzle MInionki – 104 elementy oraz Lego City wypasiona motorówka, a dla dwuipółlatki piasek kinetyczny z foremkami, gra zręcznościowa Elefun i „Uratuj króliczki”. Mnie króliczki bardzo się podobają, starszak też się świetnie bawi, a najmłodsza kruszyna szybko się nudzi, ale damy jej czas, bo gra jest naprawdę fajna. 🙂

  2. A co to za samochód z ostatniego zdjęcia? Nadawałby się dla dwulatka który uwielbia wszelkie gry manipulacyjne?

  3. 6 latek kilka fajnych książek np Poeci Polscy dzieciom (znane bajki, wierszyki z pięknymi ilustracjami), Rok z Findusem, książkę o rycerzach z masą bardzo szczegółowych ilustracji, Lego Classic (ten zestae kreatywny bo gotowe zestawy są wg mnie trochę nudne) i mikroskop! 🙂 A roczniak autka z matą do jeżdżenia, stoliczek edukacyjny i zabawkę domek z odglosami zwierząt 🙂

  4. hulajnogi z którymi teraz śpią 🙂 i sanki które musieliśmy w oczekiwaniu na śnieg schować (żeby również nie znalazły się w łóżku). I piękne książki – świąteczne opowieści o aniołkach i Bożym Narodzeniu – są fantastyczne, z czułymi tekstami i obrazkami i pieknie wydane

  5. U nas duża rodzina i prezentów też pełno. 2,5-letni synek dostał zestaw Play Doh z autem-piłą i to był hit wieczoru. Do tego książeczkę, zestaw drewnianych torów z pociągiem (chyba z Tesco), resoraki, tablicę z zestawem magnesów z których można układać obrazki, wywrotkę, zestaw narzędzi oraz pociąg na baterie z torami. Natomiast 4-miesięczna córcia dostała żyrafę Zosię, grzechotkę i ubranka. Za to grę dostał tatuś, na wieczory, gdy dzieci już śpią 🙂

  6. Paulina, chciałabym Ci polecić edupuzzle od Trefl. Na każdym kawalku jest dzialanie i kladzie sie puzel na planszy na miejscu z wynikiem, wersja 5+ dodawanie i odejmowanie oraz 8+ mnozenie i dzielenie. Myszka miki oraz piraci z nibylandii. swietne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.