Szukaj
Generic filters

PlayMais kukurydziane klocki kreatywne

PlayMais

PlayMais to kukurydziane klocki, które rozwijają zdolności manualne. Bezpieczne dla dziecka. A to co je wyróżnia to fakt, że są naturalne i przyjazne dla środowiska. Tak naprawdę to kolorowa, mniejsza wersja kukurydzianych przysmaków dla dzieci. Czy warto kupić PlayMais?

PlayMais zlepia się ze sobą za pomocą wody, są trochę inne niż zwykłe klocki, które nasadza się na siebie, bo tutaj je . Przypominają chrupki kukurydziana, a w zasadzie to są chrupki kukurydziane, tylko zabarwione na różne kolory, więc łatwiej wyczarowywać z nich różne kształty, przedmioty, obrazki. Zobaczcie, jak sprawdzają się w praktyce.

Co fajne jest to zabawka naturalna i przyjazna środowisku. W końcu to chrupki 🙂

PlayMais jak się bawić?

PlayMais to zabawka kreatywna, więc ograniczeniem jest dziecięca wyobraźnia 🙂 Można je sklejać ze sobą (za pomocą wody) i tworzyć różne trójwymiarowe konstrukcje np. psa, drzewo, samochód. Można też pociąć i przyklejać do kartki robią takie wyklejanki. A można na planszy przyklejać i budować np. farmę czy łódkę.

Większe zestawy mają często w komplecie różne szablony ułatwiające zabawę z PlayMais. Są zestawy do nauki literek, cyfr, ale też takie, gdzie wylepia się jakiś kształt. Są też zestawy, z których można zbudować konkretne zwierzątko np. żyrafę i wtedy jest cała instrukcja krok po kroku, jak to zrobić. A są też sety podstawowe, gdzie jest po prostu dużo chrupek w różnych kolorach.

 

PlayMais klocki kukurydziane
PlayMais klocki kukurydziane
PlayMais klocki kukurydziane zawartość pudełka
PlayMais klocki kukurydziane zawartość pudełka
Drzewo chrupkowe
Drzewo chrupkowe
Wyklejanka
Wyklejanka

 

Co daje ta zabawka?

Zabawka na pewno rozwija zdolności manualne, ćwiczy małą motorykę i zachęca do kreatywnego myślenia. To dziecko musi kombinować co zbudować z klocków i jak to zrobić. Może robić to na zasadzie odtwarzania instrukcji, ćwicząc swoją spostrzegawczość albo budować samodzielnie pobudzając swoją wyobraźnię.

Czy warto kupić? Wrażenia i ocena

Fajna zabawka pobudzająca wyobraźnię. To na pewno. Choć przyznam wam, że konstrukcje nie są aż tak piękne jak na wizualizacjach albo wymaga to większej wprawy 🙂 Klocki można rozczepić po sklejeniu choć oczywiście te pocięte i zgniecione będzie trudno wykorzystać jeden raz. Nie jest to zabawka jednorazowa ale na pewno nie jest wieczna, bo w końcu klocki po kilku sklejeniach nie dadzą się odratować. Tutaj alternatywą mogą być Bunchems.

Łatwiej ciąć je nożyczkami niż kroić nożykiem, a jeśli już to dobry jest taki z ząbkami (taki klasyczny plastikowy, jednorazowy).

Niektóre kolory klocków po zamoczeniu mogą zostawiać kolorowe ślady, ale bez problemu schodzą z rączek.

Mi spodobała się opcja zabawy na kartce, bo jest świetna dla mniejszych dzieci i fajnie rozwija małą motorykę, ćwiczy chwyt pęsetowy. Dla większych dzieci fajne jest konstruowanie zwierzątek, choć wymaga pewnej wprawy i przedszkolaki mogą się jeszcze zniechęcić. Im lepiej podsunąć jakiś szablon do wyklejenia.

Podoba mi się na pewno to, że są naturalne, można w sumie kupić chrupki takie jadalne, ale przyznam, że PlaiMais wygrywa tym, że jest kolorowe i mniejsze niż zwykłe chrupki kukurydziane.

Gdzie kupić PlayMais? Zestaw mały standardowy PlayMais 150 szt w taniaksiazka, 21 zł, a tutaj za 11 zł zestaw do budowy jednego zwierzaka.

  • Moja ocena: 4+/6

Znacie? Jak oceniacie?

PlayMais klocki kukurydziane zawartość pudełka
PlayMais klocki kukurydziane zawartość pudełka
PlayMais klocki kukurydziane
PlayMais klocki kukurydziane
PlayMais klocki kukurydziane
PlayMais klocki kukurydziane
Moje dzieło - pies haha
Moje dzieło – pies haha

7 Odpowiedzi

    1. dzięki, im więcej opinii tym fajniej. Mi się wydaje to trudne dla przedszkolaków, a skoro potem już nudy to hmmm 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.