Szukaj
Generic filters

Pisanki decoupage

Pisanki decoupage

Jak u Was dekoruje się jajka wielkanocne? Oto pomysł na śliczne pisanki, które można przygotować samodzielnie, a efekt jest super. Szczególnie jeśli nie macie talentu do rysowania to zamiast korzystać z gotowych naklejek lepiej zrobić takie pisanki decoupage.

Koszt przygotowania takich pisanek jest niemal zerowy 🙂 A ich zrobienie nie jest bardziej czasochłonne niż naklejki na gorąco. Oto pisanki decoupage.

Jak zrobić pisanki decoupage

Potrzebujesz

  • białko jaja – to będzie klej
  • serwetki zwykłe wystarczy nawet jedna sztuka np. w zajączki
  • pędzelek, ale można też palcem smarować „klejem”
  • jajka 🙂

Krok 1. Wycinam z serwetki wzory np. zajączki. Rozdzielam serwetkę by została jedna warstwa. Smaruję jajko białkiem w miejscu gdzie chcę przykleić dekorację.

Przygotowanie pisanek

Krok 2. Nakładam dekorację, smaruję delikatnie z wierzchu białkiem by ładnie się dopasowała do jajka i… gotowe 🙂 Odkładam do wysuszenia. Jeśli odkładacie na podstawkę to jeśli styka się część klejąca z podstawką to warto obrócić w trakcie aby się nie przykleiło i nie uszkodziło wzoru 🙂Przygotowanie pisanekI jak Wam się podoba?

Gotowe pisanki decoupage
Gotowe pisanki decoupage
Pisanki decoupage
Pisanki decoupage
I jak Wam się podobają :D
I jak Wam się podobają 😀

16 Odpowiedzi

  1. Naklejanki , wyrywanki ale nie decoupage. Pomysł bardzo fajny . Niktórzy
    zaczynali od klejenia na białko jaja.

  2. A propos mazurka. W tym roku robię migdałowego z Twojej super książki. Mam w planach też cytryniak i sernik cytrynowy. Czy gdybym upiekła je jutro to do niedzieli będą dobre?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.