Szukaj
Generic filters

Pędzące ślimaki Egmont – opinia

Jeśli znacie pędzące żółwie (lub o nich słyszeliście) to zerknijcie na Pędzące Ślimaki. Gra, która ma elementy losowości, ale i zmusza dzieci do kombinowania i obrania jakiejś strategii. Co fajne w tej grze dodatkowo to fakt, że nie tylko kto pierwszy ten wygrywa.

Pędzące ślimaki to gra rodzinna, dla dzieci 6+ i faktycznie ten wiek jest dobrze określony. Mniejsze dzieci chętnie rzucają kostkami, ale już mniej kombinują. Ponieważ gra ma elementy losowości to rodzice mogą zostać ograni 🙂

Co jest w pudełku?

W środku znajdziecie składaną planszę, 5 drewnianych ślimaków, 5 kostek, karty tekturowe (z wizerunkiem dwóch ślimaków) oraz żetony z punktami.

Jak grać w grę?

Wszystkie ślimaki stają na starcie (bez względu na liczbę graczy). Każdy losuje kartę z ilustracją dwóch ślimaczków i te z obrazka to „jego” ślimaki, ale karty nie ujawnia. I teraz kolejno gracze rzucają kostkami, a potem podejmują decyzję, którym ślimakiem chcą się ruszyć. Z tym, że jak ktoś wykorzysta kostkę niebieską to dalej podaje już cztery kostki itd.

Można się ruszać swoimi ślimakami, ale nie trzeba. Po drodze zbiera się punkty np. jak stanie się na grzybku czy na listku gdzie stał inny ślimak (wtedy ten co stał zostaje zepchnięty, a my dostajemy punkt). Punkty dostaje się też za 1, 2 i ostatnie miejsce, więc nie jest tak, że z automatu pierwszy wygrywa 🙂

Pędzące ślimaki
Pędzące ślimaki
Pędzące ślimaki
Pędzące ślimaki żetony
Pędzące ślimaki
Pędzące ślimaki karty
Pędzące ślimaki
Pędzące ślimaki
Pędzące ślimaki
Pędzące ślimaki kostki

Czego uczy gra?

Gra wymaga obrania jakiejś strategii, bo niekoniecznie trzeba gnać na metę, lepsze może okazać się takie poruszanie wybranymi ślimakami by zdobyć, jak najwięcej punktów. Stąd też na pewno uczy logicznego myślenia i mamy tu związek zadanie-skutek.

Moja ocena

Początkowo gra wydawała mi się przekombinowana, ale dość szybko załapuje się o co chodzi. Zdobywanie punktów w trakcie rozgrywki sporo zmienia w postrzeganiu tej gry, bo nie liczy się prędkość co kombinowanie, jaki ruch przyniesie nam najwięcej korzyści. Dzieciaki są nastawione na początku głównie na pęd do mety 🙂 Zdecydowanie gra dla dzieci 6+ lub starszych, które są w stanie bardziej się skupić na obranym celu.

Gra ładnie wykonana, drewniana, z fajną grafiką.

Podsumowanie

  • moja ocena: 5-/6
  • gra: Pędzące ślimaki
  • wyd: Egmont
  • wiek: 6+

Gdzie kupić grę? Pędzące ślimaki Egmont kupicie np w taniaksiazka, 49 zł

I jak wam się podoba?

Pędzące ślimaki
Pędzące ślimaki
Pędzące ślimaki
Pędzące ślimaki
Pędzące ślimaki
Pędzące ślimaki
Pędzące ślimaki
Pędzące ślimaki

1 Odpowiedź

  1. Bylam ostatnio u niemieckiego specjalisty dla dzieci. To taki specjalista od rozwoju dziecka i bylo mnostwo gier Haba! Wiec sa bardzo cenione skoro lekarze na nich bazuja. Wiele z nich znam dzieki Tobie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.