Szukaj
Generic filters

Park mikrokosmos – kameralny ogród z wielkimi owadami

Mikrokosmos, park tematyczny z owadami w wersji maxi

Park Mikrokosmos w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego był na mojej liście atrakcji dla dzieci wartych odwiedzenia. I dobrze! Tutaj jest spokojnie, ładnie, bez zadęcia i można chwilę odpocząć i dowiedzieć się czegoś o robakach i o bakteriach.

Skręcacie w polną drogę, dojeżdżacie do niewielkiego parkingu w polu, po prawej wejście, płot. Czujecie, że nie jest to duże, ludzi nie ma sporo, ale może to i dobrze. Jest spokojnie, bez głośnej muzyki 🙂 Bilety do parku są stosunkowo niedrogie, jak na tego typu atrakcje, czyli parki tematyczne.

Mikrokosmos, czyli uwaga tu są robaki!
Mikrokosmos, czyli uwaga tu są robaki!
Park Mikrokosmos
Park Mikrokosmos
Owady w wersji maxi
Owady w wersji maxi
Park idealny dla dzieciaków
Park idealny dla dzieciaków
Mikrokosmos
Mikrokosmos

Mikrokosmos z dziećmi

To miejsce stworzone jest dla dzieciaków. Idziecie ścieżką, wszędzie kwiaty, rośliny, opisane jak w ogrodzie botanicznym. I robaki! W wersji MAXI. Duża mucha (która jest tak samo paskudna, jak w rzeczywistości), biedronka, komar (który podobno wcale nie robi ukłucia, a nacina skórę!). I tak krok po kroku mijacie kolejne robaki, a dzieci wydają dźwięki zachwytu lub obrzydzenia 🙂

Potem jest plac zabaw, kilka świergoczących papug, krótka tyrolka dla dzieciaków, i na koniec bakterie 🙂 Te ostatnie zafascynowały dzieci, nie wiem czemu, ale zapamiętali jedynie te od bólu brzucha 🙂

Jest trawa, ławki, jest gdzie usiąść, można kupić lody czy frytki, można rozłożyć się z własnym termosem. I można odpocząć. Serio. Mi bardzo pasuje nastrój tego miejsca, bez zadęcia.

Ceny i dojazd

To okolice Tomaszowa Mazowieckiego, dokładnie Ujazd. Bilet rodzinny to 35 zł za całą naszą czwórkę (jedno z dzieci do lat 3 więc za free). Z innych wydatków doszły lody i tyle. W porównaniu z wielkimi parkami rozrywki, jak np. Magiczne ogrody to bardzo niewiele.

Kwiaty
Kwiaty
Duże robaki
Duże robaki
Papugi
Papugi
Plac zabaw
Plac zabaw
Bakterie
Bakterie
Ta wygląda podejrzanie :)
Ta wygląda podejrzanie 🙂
Małe rusałki
Małe rusałki
Tyrolka
Tyrolka
Park tematyczny z robakami
Park tematyczny z robakami
Odpoczynek :)
Odpoczynek 🙂
Mikrokosmos
Mikrokosmos
Mikrokosmos
Mikrokosmos

1 Odpowiedź

  1. Właśnie wróciliśmy od roooobaaaaliiii!!! 🙂 Było extra, tak jak pisała Paulina – ciekawie i bez zadęcia. A już zwłaszcza w okresie powakacyjnym: oprócz nas przewinęły się przez park chyba dwie rodziny. Dzieciakom podobało się bardzo, nam też. Nie jest to miejsce zbyt duże, nie ma waty cukrowej i innych jarmarcznych bajerów, ale może właśnie dlatego było tak przyjemnie 🙂 Dzieciom (7,5 i 2,5 roku), oprócz placu zabaw, najbardziej podobała się puchata pszczoła, do której można było się przytulić 😀 czyli „mięciutki robal”. Mnie najbardziej zaskoczyły czarne łabędzie (żywe) i świetne huśtawki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.