Szukaj
Generic filters

Oslo – pierwsze wrażenia

Jesteśmy w Oslo. Nigdy tu nie byliśmy. Wiem tyle co zasłyszałam od innych. Że drogo, że pusto, że zimno. Jak jest? To pierwsze wrażenia z Oslo gdzie będziemy w najbliższych dniach. Już liczę na Wasze sugestie co zjeść, co kupić, co zobaczyć? 😉

Dolatujemy na lotnisko przed 11, na wózek dziecięcy czekamy tak długo przy odbiorze bagażu, że odjeżdża nam autokar. Wózka mieliśmy nie brać, ale jest jak jest. Lotnisko jest całkowicie puste więc zamiast czekać kierujemy się na pociąg. Ahhh te piękne widoki za oknem!

Do Oslo dojeżdżamy około południa, czekają na nas nasi znajomi, którzy zechcieli nad gościć 😉

Jedziemy autobusem. Centrum Oslo przypomina mi we fragmentach różne inne europejskie miasta. Dopiero kilkanaście minut jazdy od centrum przenoszę się w świat skandynawskich uroczych domów. Jest sielsko. No i wiosna!

Po południu z dziećmi jedziemy tramwajem pod Operę. Niesamowicie charakterystyczny budynek zaraz obok peronów.

Wieje od morza. Dzisiaj nie zajrzeliśmy do środka Opery. Dzieci zasypiają w chustach i zupełnie na luzie idziemy spacerowym krokiem Królewskim traktem w górę.

Jakie są wrażenia? Czysto! Brakuje mi tylko czegoś na wynos. Tak bardzo mam ochotę na coś słodkiego i tak bardzo muszę obejść się smakiem 😉
Dajcie znać co zjeść, gdzie pójść i co zobaczyć. Liczę na Wasze podpowiedzi. Uściski z Oslo!

Samolot
Samolot
Czekamy na pociąg
Czekamy na pociąg
Czekamy na pociąg
Czekamy na pociąg
Wiosna
Wiosna
Okolice Opery
Okolice Opery
Okolice Opery
Okolice Opery
Okolice Opery
Okolice Opery
Okolice Opery
Okolice Opery
Spacer po Oslo
Spacer po Oslo
Spacer po Oslo
Spacer po Oslo

5 Odpowiedzi

  1. Ale Ci fajnie! Trochę zazdroszczę podróży 🙂 Lubię tamte rejony, zwłaszcza po książkach Nesbo, w których akcja dzieje się w Oslo, i bardzo często pisze o różnych miejscach i rejonach w tym mieście 🙂 Holmenkollen przewija się wiele razy:) Ja to bym się wybrała na Aker Brygge (nabrzeże portowe), skocznię Holmenkollbakken, Muzeum Technologii Teknisk Museum (podobno można prawie wszystkiego dotknąc i sprawdzić), Parku Frogner. Pisz regularnie co tam w Oslo, i gdzie byliście 🙂 jestem bardzo ciekawa!:)) p.s a dziś w Polsce słonecznie 😀
    Pozdrawiam

  2. ” Dopiero kilkanaście minut jazdy od centrum przenoszę się w świat skandynawskich uroczych domów.” Ciekawe gdzie w Oslo masz domy i sielankę tak blisko centrum? Przecież tam człowiek na człowieku i blok na bloku. No chyba że wasi znajomi są nadziani, i trafiliście do jakiejś snobistycznej dzielnicy? Jeśli tak, to gdzie ona jest? Chętnie zobaczę, ale myślę, że poniosła was fantazja literacka w tym opisie.

  3. Rzeczywiście cudnie. Tylko ciekawe kogo normalnego stać by wydać 15- 20 tysięcy koron na mieszkanie w tej okolicy? My szarzy polacy mieszkamy w tańszych dzielnicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.