Afrykarium Wrocław

Afrykarium

Dzisiaj zabieram was do oceanarium Afrykarium we Wrocławiu, jeśli nie byliście – warto. Jeśli macie dzieci – musicie na pewno tu zajrzeć. Za każdym razem, gdy ktoś pyta mnie się a gdzie pójść z dziećmi we Wrocławiu to Afrykarium jest na pierwszym miejscu. Pisałam już o tym we wpisie: Wrocław z dziećmi, ale jeśli przegapiliście to zerknijcie dzisiaj co można zobaczyć w Afrykarium.

Co to jest Afrykarium?

Znajduje się na terenie ZOO we Wrocławiu (płaci się jak za wejście do ZOO). W dość futurystycznym budynku znajdziecie atrakcję na cały dzień, a przynajmniej kilka godzin. 19 akwariów, tunel o długości 18 m. Wszystko przedstawia zwierzęta związane z Afryką, Morzem Czerwonym, rzeką Kongo itp.

Spotkacie tutaj rekiny, płaszczki, wielkie żółwie przepływające wam nad głowami w tunelu. Hipopotamy, ryby. Na koniec w dżungli odwiedzicie krokodyle i nie możecie pominąć pingwinów.

Tunel podwodny
Tunel podwodny
pingwiny
pingwiny
Ryby
Ryby
Dzieci zachwycone
Dzieci zachwycone
Afrykarium
Afrykarium

Wrażenia

Dzieci zachwycone, my również. I tak mogę to najkrócej opisać, naprawdę 🙂 Jestem pod wrażeniem rozmachu, wielkości i ilości zwierząt. Ostatnio tak zapatrzona byłam w Oceanarium w Barcelonie, to nasze polskie, jest naprawdę fantastyczne.

Dojazd

ZOO Wrocław, parking po drugiej stronie ulicy.  Wejście do ZOO (nie trzeba biletu na Afrykarium dodatkowo) naszą rodzinę 2+2 kosztowało 120 zł (bilet rodzinny).

Żółw
Żółw
Manaty
Manaty
Afrykarium
Afrykarium
Afrykarium
Afrykarium
Afrykarium
Afrykarium

 

12 Odpowiedzi

 1. super miejsce ! dzieci i dorośli zadowoleni … najgorsza jest podróż 3,5 godz mała choroba lokomocyjna i nie chce syropów ani tabletek jeść na podróż.. 🙁
  Ale miejsce magiczne 🙂

  1. Darmowe 😀
   Bierzesz plasterek. Jaki chcesz. Mówisz że to taki specjalny plasterek na pępek, żeby brzuszek nie bolał podczas jazdy samochodem. Że to od wymiotów. I najklejasz na pępek.
   Efekt placebo.
   DZIAŁA
   jak jeździłam jako wychowawca na koloniach pół grupy było oklejone.

 2. Byliśmy!! Cudowne, magiczne miejsce!! Dzieciaki były zachwycone, my oczarowani!! ….ale już nigdy nie pojedziemy do Wrocławia samochodem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.