Szukaj
Generic filters

Nawilżacz powietrza jaki wybrać – wszystko co musisz wiedzieć

Nawilżacz powietrza jaki wybrać

Oto wyczekiwany wielki wpis na temat nawilżaczy powietrza. Jaki wybrać, na co zwrócić uwagę kupując nawilżacz? To wszystko znajdziesz w tym wpisie. Na koniec przedstawiam Ci również kilka najlepszych nawilżaczy powietrza.

Mój wybór

W tym roku wybrałam prosty, cichy nawilżacz z opcją oczyszczania powietrza, czyli wbudowanym filtrem HEPA. Jako mama alergika było to dla mnie kluczowe.

[ramka-pp odznaka=”Nasz wybór” top=”Prosty nawilżacz do pokoju” produkt=”Bo Jungle manual” foto=”https://domowa.tv/wp-content/uploads/2017/11/bojungle-manual-w.jpg” opis=”Bardzo prosty nawilżacz ultradźwiękowy, który jest sterowany manualnie. Starczy na pomieszczenie do 30 m2, jest wyposażony w filtr HEPA.” cena=”239″ link2=”https://domowa.tv/oferta/nawilzacz-bo-jungle-manual-2″ rozmiar=”m”]

Chciałam urządzenie, które będzie nawilżać i oczyszczać powietrze.  Oczywiście najlepszym wyborem jest osobny oczyszczacz, ale wybierając nawilżacz starałam się, by jednak wyrzucana mgiełka była „czysta”, bo osobny oczyszczacz i tak na pewno się pojawi u nas w domu. Tak czy tak wybrany Bo Jungle manual jest bardzo prosty w obsłudze, manualny, nawilża świetnie i póki co nie mogę mu nic zarzucić 😉 A kupisz go tutaj, 239 zł. [rabat-pp kod=”baby-krotki”]

PS: filtry są tutaj, to oficjalny sklep. Rabat też działa 🙂

A jeśli szukasz czegoś bardziej zaawansowanego to zerknij na Bo Jungle cyfrowy o ten, 529 439 zł lub nawilżacz ewaporacyjny Oskar o taki, 569 zł

Czy nawilżacz jest potrzebny?

W sezonie grzewczym powietrze w pomieszczeniach jest suche, a takie powietrze ma wpływ na nasze samopoczucie, kondycję cery, ale też jest pośrednią przyczyną infekcji. Dlaczego? Przy suchym powietrzu śluzówka nosa również jest wysuszona, co oznacza, że jest bardziej podatna na wszelkie wirusy i bakterie. Trudniej się oddycha, łatwiej o suchy kaszel czy przedłużające się infekcje.

Kto ma dzieci, ten podwójnie wie, o co chodzi. Jako mama dziecka, które w pierwszych latach miało duże problemy z zapaleniem krtani, nie wyobrażam sobie by u nas w domu nie było tego urządzenia. Dobrze pamiętam porady z SOR-u o dobrze nawilżonym pomieszczeniu, sama również obserwowałam natychmiastową podatność na infekcje, gdy tylko któryś z poprzednich nawilżaczy się psuł. Chłodne, dobrze nawilżone powietrze to najlepsze, co można zrobić przy wszelakich infekcjach.

Nawilżacz to u nas obowiązkowy element w pokoju dzieci
Nawilżacz to u nas obowiązkowy element w pokoju dzieci

Jaki powinien być poziom nawilżenia

Nie chodzi o to, by robić dżunglę (choć jest to dość ciekawe uczucie w domu, ale też zbyt wilgotno to również nie za dobrze :)). Pożądany poziom nawilżenia to 40-60%. Aby to zmierzyć możesz kupić higrometr, czyli narzędzie do pomiaru wilgotności. Ale podpowiem Ci, że w sezonie grzewczym w pomieszczeniu jest ok. 20-26%, jak mniej grzejesz. Niezły wynik to powyżej 30%, ale idealnie gdy jest około 50%. My zazwyczaj do takiej normy dążymy.

Wiele nawilżaczy ultradźwiękowych ma wbudowany miernik wilgotności powietrza i dostosowuje poziom nawilżenia do potrzeb danego pomieszczenia. Trzeba jednak brać poprawkę na to, że taki nawilżacz mierzy powietrze tam, gdzie ono będzie z zasady najbardziej nawilżone. Jest to ważne wtedy, gdy ma się urządzenie, które samo dobiera poziom intensywności nawilżania, kierując się swoimi zawyżonymi pomiarami. Stąd w tym sezonie całkiem świadomie postawiliśmy na nawilżacz manualny.

Niektóre nawilżacze mają wbudowany pomiar wilgotności pomieszczenia
Niektóre nawilżacze mają wbudowany pomiar wilgotności pomieszczenia

Jak wybrać nawilżacz

No dobrze to teraz opiszę Ci wszystko to na co musisz zwrócić uwagę wybierając nawilżacz. Zaczniemy od rodzajów i opiszę podstawowe funkcje.

Rodzaje nawilżaczy

O rodzajach nawilżaczy pisałam w tym wpisie, ale w skrócie mamy tak:

 • nawilżacze tradycyjne (czyli wszystkie wieszane na kaloryferze ceramiczne naczynia)
 • nawilżacze parowe (woda jest podgrzewana i w ten sposób emitowana jest ciepła para)
 • nawilżacze ultradźwiękowe (pod wpływem ultradźwięków cząstki wody rozbijane są na mgiełkę, jeden z najpopularniejszych modeli, są ciche)
 • nawilżacza ewaporacyjne (najbardziej naturalne, wciągają powietrze przez nasączoną matę i oddają już wilgotne, są głośniejsze)

To tak w skrócie, jeszcze raz odsyłam Cię do mojego wpisu o rodzajach, gdzie również piszę o tym jaki będzie najlepszy dla kogo.

Nawilżacz powietrza tutaj ultradźwiękowy z widoczną mgiełką
Nawilżacz powietrza tutaj ultradźwiękowy z widoczną mgiełką

Wydajność

Zazwyczaj podawane są dwie wartości. Jedna to powierzchnia, którą dany nawilżacz jest w stanie obsłużyć oraz druga, która informuje ile mgiełki zostanie wytworzone.

Powierzchnia nawilżania jest podana zazwyczaj w m2, czyli jak masz niewielki pokój, to masz zdecydowanie większy wybór. Czasem ta powierzchnia jest podawana w m3 i tutaj pojawiają się spory, że w sumie to ta druga miara jest bardziej wiarygodna. Trudno się nie zgodzić. Niemniej ta informacja na pewno da Ci jakieś pojęcie o tym, czy dany nawilżacz będzie w stanie obsłużyć pokój.

Wydajność pracy jest podana w ml lub litrach wytwarzanej pary czy też zużycia wody. Są nawilżacze, które zużyją nie więcej niż ok. 6 litrów na dobę i takie, które mają to zużycie znacznie większe. Ale standardowo do mieszkania możesz przyjąć, że taki zużywający od 3 do 6 l na dobę będzie OK.

Jeżeli spodziewasz się dużego zużycia wody, pamiętaj że wiąże się to z jej częstym dolewaniem do zbiornika – w takich domowych modelach jego objętość raczej nie przekracza 4 l.

Filtry

Istotne dla mnie było, by mgiełka wytwarzana przez nawilżacz była czysta. A za tym stoją filtry, które są elementem dodatkowym nawilżaczy. Oczywiście można się spierać, czy nie lepiej kupić osobnego oczyszczacza powietrza, ale dzisiaj skupiamy się na nawilżaczach, a jeśli nawilżacz ma wbudowane filtry to fajnie.

 • HEPA – oczyszcza powietrze z bakterii, alergenów, kurzu i cząsteczek smogu – w tym pyłów zawieszonych PM10 i PM2.5 (niestety w sezonie grzewczym Polska ma jedne z najwyższych poziomów tych pyłów w Europie)
 • węglowy – likwiduje brzydkie zapachy i lotne związki organiczne, również te smogowe
 • ceramiczny – poprawia jakość wody (często twardej)
 • dyszowy – ułatwia lepsze rozprowadzenie pary

Pamiętaj, że obecność filtrów wiąże się z koniecznością ich regularnego wymieniania. Zatem patrząc na cenę nawilżacza z filtrami w sklepie, od razu sprawdź jak wygląda kwestia dostępności filtrów (hepa, węglowego i ewentualnie innych dla danego modelu) oraz jak często producent zaleca ich wymianę. To są niestety dodatkowe koszty używania tego typu urządzenia, o których często przy zakupie się zapomina.

Dodatkowe funkcje

Jeśli chodzi o funkcje, to jest tego cała masa. Może pełnić rolę lampki nocnej, inne mają kontrole poziomu wilgotności powietrza, inne podświetlany panel/zbiornik czy dodatkowy pilot itd. Są też takie, które umożliwiają dodatkowe inhalacje czy aromatoterapię itd.

Dodatkowe funkcje są istotne, ale moim zdaniem nie są kluczowe. Przez ostatnie lata mieliśmy wiele nawilżaczy, które robiły wiele różnych rzeczy, ale obecnie mamy dość prosty manualny model i powiem Ci, że to był strzał w dziesiątkę. Absolutnie nie chcę Cię zniechęcać, ale zastanów się czy każdy bajer jest Ci potrzebny.

Nawilżacz, który wskazuje aktualny poziom nawilżenia, ma również wbudowaną lampkę
Nawilżacz, który wskazuje aktualny poziom nawilżenia, ma również wbudowaną lampkę

Jak dbać o nawilżacz

To temat na osobny wpis, ale to co muszę, naprawdę muszę, powiedzieć to dbanie o nawilżacz. Niestety jestem z tych osób, które wykończyły już kilka nawilżaczy. Wynika to z tego, że u nas w sezonie jesienno-zimowym są w użyciu non stop, a jeśli połączysz to z niezbyt korzystną twardą wodą to jest to mieszanka zabójcza nawet dla najlepszego sprzętu.

Zatem musisz pamiętać aby albo korzystać z wody demineralizowanej (tak my obecnie robimy) i czyścić regularnie nawilżacz mieszanką wody z octem (śmierdzi, ale tak trzeba ;-)). To naprawdę ważne, bo po prostu z czasem mogą tracić na wydajności.

Polecane produkty

1.  Nawilżacz Bo Jungle B200600

Nawilżacz z opcją oczyszczania, wyposażony w filtr HEPA oraz filtr węglowy. Byłam bardzo zadowolona w zeszłym roku. Z pilotem, lampką i wszelkimi bajerami. Padł z mojej winy, ale w tym roku postawiłam na coś tej samej firmy. Nie ma co traktować go jako jedynie oczyszczacz, ale na pewno nie bez znaczenia jest to, że opcje oczyszczania ma, szczególnie przy dzieciach alergicznych.

 • rodzaj: ultradźwiękowy
 • pojemność:
 • wydajność: 60 m2, 350 ml/h
 • opcje: wskaźnik wilgotności, lampka, możliwość aromaterapii
 • uwagi:
 • ten nawilżacz kupisz tutaj, 439 zł. [rabat-pp kod=”baby-krotki”]
Nawilżacz Bo Jungle cyfrowy
Nawilżacz Bo Jungle cyfrowy

2. Sharp KC-A50EUW

O tym bardzo poważnie myślimy chcąc kupić oczyszczacz. Jest to zdecydowanie większy wydatek, ale patrząc na poziom smogu myślę, że warto, szczególnie jeśli mieszka się w okolicy gdzie poziom smogu jest wysoki. Cieszy się samymi dobrymi opiniami, więc warto go wziąć pod uwagę jeśli szukasz czegoś więcej. To sprzęt typu 2w1, czyli oczyszczacz, który przy okazji ma opcję nawilżania. Aktualizacja: obecnie (2018) sami kupiliśmy, ale model Sharp KC-F32EUW, będę o nim pisać, ale póki co jestem baaardzo zadowolona!

 • rodzaj: ultradźwiękowy (oczyszczacz z funkcją nawilżania)
 • pojemność: 3,6 l
 • wydajność: powierzchnia 38m2,
 • opcje: oczyszczacz powietrza, filtr HEPA, filtr węglowy, jonizator
 • uwagi: model 2w1 (oczyszczacz z opcją nawilżania)
 • ten nawilżacz kupisz tutaj lub porównaj ceny tutaj, ok. 2133 zł
Oczyszczacz Sharp z nawilżaczem
Oczyszczacz Sharp z nawilżaczem

3. Nawilżacz Stadler Form Oskar Czarny

Uwielbiany przez wiele osób nawilżacz ewaporacyjny Oskar. Występuję w kilku kolorach, ma dość prostą konstrukcję, ale zainteresuje tych, którzy m.in z powodu zwierzaków szukają sprzętu ewaporacyjnego. Taki oczyszczacz ma też tę zaletę, że jest bardziej odporny na zanieczyszczenia wody.

 • rodzaj: ewaporacyjny
 • pojemność: 2,5 l
 • wydajność: 50m2, 360 ml/h
 • opcje: tryb nocny
 • uwagi:
 • ten nawilżacz kupisz tutaj (czarny), zerknij też na ceneo (biały), 569 zł
Nawilżacz Oskar (tutaj wersja czarna, ale są inne kolory również)
Nawilżacz Oskar (tutaj wersja czarna, ale są inne kolory również)

4. Nawilżacz Bo Jungle B200400

To nawilżacz ultradźwiękowy. Jest to ten, który obecnie mamy w pokoju dzieci. Stosunkowo nieduży, sterowany manualnie, raczej prosty. Pełni rolę lampki nocnej (co mnie denerwuje, bo choć delikatna, to nie da się jej wyłączyć :)), niemniej nawilża świetnie i ma wbudowany filtr HEPA, więc jest wskazany dla alergików.

 • rodzaj: ultradźwiękowy
 • pojemność: 3,5 l
 • wydajność: powierzchnia do 30 m2, 300 ml/h
 • opcje: filtr HEPA, lapka nocna
 • uwagi: w pełni manualny
 • ten nawilżacz kupisz tutaj, 239 zł. [rabat-pp kod=”baby-krotki”]
Nawilżacz Bo Jungle manual
Nawilżacz Bo Jungle manual

5. WEBBER Webber AP9405B

Jeszcze jeden ciekawy produkt, który jest oczyszczaczem z opcją nawilżania. Wyposażony w filtr HEPA, jak i węglowy, w dodatku z lampą UV. To jest produkt 2w1, ale dodaję do zestawienia, ponieważ sama biorę pod uwagę jego zakup (lub ww. Sharpa).

 • rodzaj: ultradźwiękowy
 • pojemność:
 • wydajność: 40 m2, 220 ml/h
 • opcje: filtr HEPA, jonizator, filtr węglowy, lampa likwidująca bakterie, lampka
 • uwagi: to oczyszczacz z funkcją nawilżania, czyli 2w1
 • ten nawilżacz kupisz tutaj, 1199 zł
Oczyszczacz Webber z opcją nawilżania
Oczyszczacz Webber z opcją nawilżania

6. Nawilżacz Babymoov HYGRO+

Bardzo prosty nawilżacz ultradźwiękowy przeznaczony do małych pomieszczeń. Ma opcję lampki w kilku kolorach.

 • rodzaj: ultradźwiękowy
 • pojemność:
 • wydajność: 20 m2,
 • opcje: lampka w kilku kolorach
 • uwagi:
 • ten nawilżacz kupisz tutaj, 398 zł
Nawilżacz Babymoov
Nawilżacz Babymoov

7. Nawilżacz Beaba „Silenso” mineral

Raczej niewielki nawilżacz, który jest dość „modny”. Nadaje się do małych pokoików np. dziecięcych, dość cichy (jak większość ultradźwiękowych).

 • rodzaj: ultradźwiękowy
 • pojemność: 2,5 l
 • wydajność: 15 m2
 • opcje:
 • uwagi:
 • ten nawilżacz kupisz tutaj, 289 zł
Nawilżacz Beaba
Nawilżacz Beaba

8. Philips HU4801/01

Oczyszczacz ewaporacyjny, taki, który będzie dobry dla właścicieli zwierząt domowych.

 • rodzaj: ewaporacyjny
 • pojemność: 2 l
 • wydajność: 25 m2, 200 ml/h
 • opcje: lampka
 • uwagi:
 • ten nawilżacz kupisz tutaj, 399 zł (z filtrem gratis)
Nawilżacz Philips
Nawilżacz Philips

9. VITAMMY Mist nawilżacz parowy

A to sprzęt parowy, wytwarza ciepłą mgiełkę co może być fajne w sezonie zimowym, w dodatku jak przy tego typu oczyszczaczach mgiełka jest sterylna co znowu jest atrakcyjne w pokoju dziecięcym. Ma dość dużą pojemność.

 • rodzaj: parowy
 • pojemność: 4,5 l
 • wydajność: do 30 m2
 • opcje:
 • uwagi:
 • ten nawilżacz kupisz tutaj, 172 zł
Nawilżacz Vitammy
Nawilżacz Vitammy

10.  Wenko Ceramiczny Nawilżacz Powietrza 3 Koty

Nie mogłam się powstrzymać by nie pokazać Ci jednego tradycyjnego, ale jak innego, nawilżacza. Ten po prostu stawia się i tyle, ale przyznasz, że jest uroczy 😉 Myślę, że może stać dodatkowo.

 • rodzaj: tradycyjny
 • uwagi: to klasyczny nawilżacz
 • ten nawilżacz kupisz tutaj, a jak nie będzie to tutaj, 59 zł
Nawilżacz tradycyjny
Nawilżacz tradycyjny

Mam nadzieję, że wpis będzie pomocny, na pewno zwróć uwagę na rodzaj nawilżacza oraz powierzchnię, którą chcesz nawilżyć. Prawda jest taka, że przy kilku pokojach lepiej mieć osobne mniejsze nawilżacze, choć i tutaj zdania są podzielone. Masz nawilżacz, z którego jesteś zadowolona? Daj znać!

41 Odpowiedzi

  1. Przyznam Ci, że nigdy nie zaobserwowałam reakcji u nich, jeden nawet lubi bardzo spać w pobliżu. Niemniej jest to coś o czym sama myślę, bo tak jak pisałam właśnie we wpisie faktycznie dla niektórych zwierząt może to być uciążliwe. Stąd lepiej wybrać ewaporacyjny dla spokoju 🙂

 1. Polecam wlewanie do nawilżacza (ale tez do żelazka czy steamera) wody przefiltrowanej przez dafi czy britę. Nie trzeba wtedy pamiętać o kupieniu demineralizowanej ani tak często czyścić 🙂 dzięki za ten wpis!

 2. Jak mieszkaliśmy w drewnianym domu to było idealne powietrze. Teraz budynek jest ocieplony styropianem i mam dżunglę. Jest cieplej, ale wilgotność 70-80%. Pranie schnie 3 dni.

 3. Czy używanie nawilżacza w pomieszczeniu z otwartym oknem ma sens? Pytam, bo mam strasznie ciepłe mieszkanie i muszę mieć ciągle rozszczelnione okna, i w dzień i w nocy. Powietrze jest bardzo suche. Zastanawiam się nad kupnem nawilżacza ale czy przy rozszczelnionych oknach ta mgiełka nie będzie „uciekać”?

  1. Nie, nie ucieka 😉 zawsze też można kupić to urządzenie do pomiaru. Ale ogólnie my mamy też lekko rozszczelnione, ale nawilżacz zmienia sporo mimo, że jakoś mocno nie grzejemy.

 4. Kupiliśmy nawilżacz 1. zanim był na stronie domowej. Nawilża świetnie, jest ładny i w ogóle, ale programistom od tego sprzętu należałoby zrobić krzywdę. Da się włączyć tryb „sen”, czyli gasną wszystkie światła. Ale jak skończy się woda, kontrolki się zapalają niezależnie od trybu. Można ustawić poziom nawilżenia który chcemy osiągnąć, ale jako że czujnik jest (siłą rzeczy) w samym urządzeniu, a ono samo na siebie emituje tą parę, to niestety efektywnie w nocy nawilżacz co 5 minut się włącza i wyłącza jak poziom wilgotności się waha.

  1. Prosze powiedzieć czy w pokoju 30mkw nawilżacz 1 spokojnie go nawilży?i jaka jest żywotność nawilżacza 1 ?bardzo prosze o szybką odp .

  2. To zależy, patrz na parametr związany z wydajnością 🙂 z tych większych nawilżaczy spokojnie da radę.
   Żywotność – zależy jak dbasz, przy wodzie demineralizowanej bardzo długa, przy twardej trzeba pamiętać o czyszczeniu

 5. Ostatnio znajomy lekarz odradzał mi oczyszczacz powietrza. Argumentował to tym, że nie powinniśmy mieć w domu zbyt „jałowego” powietrza, bo po wyjściu na zewnątrz nasz układ odpornościowy będzie „uśpiony” i może się zdarzyć zaostrzenie lub pojawienie się alergii i większa podatność na wirusy i bakterie. Poczytaj o tym, ja sama nie wiem co o tymn myśleć bo powietrze w Warszawie mnie przeraża.

 6. Z tego co czytałam, mgiełka wytwarzana przez nawilżacze ultradźwiękowe, osadza się dookoła urządzenia, mogąc niszczyć drewniane elementy naszych mieszkań (meble, panele). Że już o kałużach nie wspomnę… Czy faktycznie tak to wygląda?

  1. Nie, taka mgiełka raczej z parowych, ale to nadal nie wiem jak musi parować 😉
   Z ultradźwiękowych nie, ona jest drobna, nigdzie się nie osadza, a już na bank nie ma kałuży, to raczej niemożliwe, no chyba, że są jakieś mega tanie? Z drugiej strony przez te wszystkie lata miewałam różne, czasem kupowane na szybko, jakiekolwiek, dawały mgiełkę lepszą lub większą, ale kałuży nigdy 😉

   U nas stoi zawsze na szafce i nigdy nic się nie działo.

   A tak to jeszcze mniejszą mgiełkę mają ewaporacyjne.

 7. Nawilzacz oddaj wrogowi-to ostatnio uslyszalam od lekarza, ktorego bardzo cenie. Nawilzacze byly na topie jakis czas temu, teraz medycyna mowi tyle: powietrze MA BYC SUCHE, a nawilzac trzeba sie od srodka, czyli duzo pijac. Wilgotnosc w mieszkaniu nie powinna przekraczac poziomu 40% . Wilgotne powietrze sprzyja rozwojowi infekcji, dlatego jeszcze raz powtorze- nawilzac sie OD SRODKA. A kupno nawilzacza to zbedny i bezsensowny wydatek.

 8. Zasatnawiam sie nad Bo Jungle B200600.Mam małego alergika w domu a nie chce wydawać worka pieniedzy.Jak on sie sprawuje? Czy to dobry wybór z półki cenowej do 500zl?

 9. Prosze powiedzieć czy nawilzacz bo jungle ten który Pani zakupiła za 230zł faktycznie starcza na 30 mkw i czy czuć zmianę w powietrzu?

  1. Nie używam go w takim pomieszczeniu tylko mniejszym, na 20 m czuć różnicę, a jeszcze można podkręcić pokrętło bardziej 😉 na pewno ten większy model BoJungle jest też warty zainteresowania.

 10. Paulina a gdzie kupujecie filtry do bo jungle manual? Szukałam i nie mogę znaleźć. Dzięki z góry za odpowiedź 🙂 a i co ile wymieniacie ja k u Was działa na okrągło, co 3 miesiące jak wg producenta?

 11. W BoJungle 200600 funkcje oczyszczacza i nawilżacza pracują łącznie, tzn. nawilżacza nie można
  ręcznie wyłączyć, by pracował sam oczyszczacz. Ale ma on higrostat i możliwość programowania wilgotności od 20 do 90%. Tylko nie wiem jak ten higrostat działa ! Czy jeśli ustawimy wilgotność na
  powiedzmy 50% i zostanie ona w pokoju osiągnięta, to higrostat wyłącza nawilżacz, a urządzenie
  pracuje dalej jako oczyszczacz ? I po pewnym czasie, gdy wilgotność spadnie poniżej tych 50%, to
  czy higrostat ponownie automatycznie włączy nawilżacz ? Pytam, bo chcę kupić ten produkt.

  1. Cześć 🙂
   Czy kupił Pan ten nawilżacz? Też zastanawiam się nad jego kupnem, ale chciałabym najpierw poznać kilka opinii na jego temat. Czytałam gdzieś, że nawilżacz ma tak niefortunnie umiejscowiony czujnik wilgotności, że potrafi się włączać i wyłączać co minutę w celu utrzymania zadanego poziomu wilgotności. Czy rzeczywiście tak jest?

 12. Cześć,

  bardzo pomocny artykuł.

  Chciałbym jednak dopytać, czy mieszanką wody z octem można skutecznie czyścić także filtr HEPA?

 13. Hej Paulina
  i wybrałaś już oczyszczacz? Wacham się też nad tymi dwoma które zaprezentowałaś i
  głupieje…może coś doradzisz? widziałaś na zywo?

 14. ja mam Oskara, ale białego i doradzam wszystkim nie kupować nawilżaczy w sklepach dla dzieci i to takich tanich. one ładnie wyglądają i to wszystko. działają na mały pokoik. A Oskar na całe mieszkanie 50 mkw. To zakup na kilka lat

 15. jeden mi chlapał wodą inny prądożerny i też wziełam tego oskar stadler , pozronie droższy ale lepszy jest porządny sprzęt na alta co dodatkowo mało prądu ciągnie, niż co chwile kupować nowy

 16. Mam dwa koteły i psa, ale najważniejsze, że mamy Maleństwo i u nas oskar od stadler form cudownie się sprawdza! mamy białą wersję i ślicznie wygląda. <3

  1. a jaki mniej więcej macie metraż? właśnie szukam jakiegoś dobrego nawilżacza i już 2 czy 3 raz czytam o oskarze i jestem ciekawa bo mam go na swojej liście 🙂

 17. a ja z kolei też mam nawilżacz Stadlera ale do pokoju dziecka wzięłam mniejszy – Anton. ma śliczne kolory do wyboru 🙂

 18. Jakim cudem uzyskujesz taką wilgotność zimą? Ja mam samoistnie ok. 50-60% i muszę ją zbijać w dół gdy np. gotuję wodę, wieszam pranie itp. Przy nawilżaczu by mi chyba do 80% wzrosło. Może masz jakoś masakrycznie nieszczelne mieszkanie?

 19. dla mnie wazne jest tez by nie zalewał mebli w okól i byl jednak częscią umeblowania, znalazłam taki Stadler Form EVA – świetne wygląda

  1. parują parowe, a ultradźwiękowe nie, więc proszę nie powielajmy mitów z „zalewaniem” 🙂 wystarczy przeczytać wpis.

 20. Chciałam zapytać czy wiesz może czy w modelu Bo Jungle B200600 da się lampkę wyłączyć? Czy jak B200400 jest na stałe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.