Szukaj
Generic filters

Najlepsze place zabaw w Warszawie

Place zabaw

Oto subiektywny przegląd ciekawych miejsc w mieście, a przede wszystkim placów zabaw dla dzieci. To 15 najlepszych placów zabaw dla dzieci Niektóre zaskakują (np. park jurajski), inne są po prostu duuuże (przy Wilsona), a inne będą ciekawą odskocznią i pomysłem na spędzenie wakacyjnych dni z dziećmi.

Zdjęcia muszę uzupełnić 🙂 mam dodatkowy pretekst by zabrać dzieciaki tam znowu, a kilka miejsc poznać. Czekam na wasze propozycje, gdzie warto iść, jakie place zabaw są ciekawe.

A jak szukacie atrakcji w Warszawie to polecam wpis: atrakcje w Warszawie dla dzieci oraz 15 atrakcji w Polsce.

1. Plac zabaw przy Forcie Bema (Bemowo)

Moje zeszłoroczne odkrycie to Fort Bema 🙂 Jest gdzie pochodzić z wózkiem, ale są też place zabaw: dla maluchów ogrodzony i dla większych dzieci z różnorodnymi zjeżdżalniami, torem przeszkód i linami do wspinania. Pod stopami piasek. Większy 4+, mniejszy dla dzieciaków 1-3, obok jest jeszcze jeden drewniany, z fajnymi torami przeszkód, piaskową wieżą (można wejść na górę i z wiaderek sypać piasek). Jest też drewniany domek i mała trampolina w ziemi.

Najwięcej dzieci jest na tej części z najwyższą pomarańczową zjeżdżalnią, są tam różne liny, sieć pająka, zjeżdżalnia rura i inne zjeżdżalnie, małe tunele itd. Jest też tyrolka (do której jest zawsze kolejka :)). Ogólnie bardzo fajnie zorganizowany plac zabaw.

Na miejscu działa też bar, gdzie można kupić ciasto, sok, kawę i gofry. Są łazienki i punkt do przewijania dzieci mniejszych.

Dojazd: Jest parking (w weekend tłok), wjazd od ul. Obrońców Tubruku.

Plac zabaw Fort Bema
Plac zabaw Fort Bema
Plac zabaw Fort Bema
Plac zabaw Fort Bema
Plac zabaw Fort Bema
Plac zabaw Fort Bema
Plac zabaw Fort Bema
Plac zabaw Fort Bema
Plac zabaw Fort Bema
Plac zabaw Fort Bema

2. Plac zabaw w Parku Żeromskiego przy placu Wilsona (Żoliborz)

Jeden z najfajniejszych (i większych) placów zabaw w Warszawie. Z jednej strony są zabawki dla maluchów (nawet tych mini) i zabawka obok zabawki robią się te trudniejsze. Całość wyłożona miękkim tartanem. Są zjeżdżalnie, karuzela i piaskownica dla maluchów. Jest auto drewniane do zabawy, większe kręcone zjeżdżalnie i bujawki. A dla największych dzieci jest sieć pajęcza, na na końcu konstrukcji jest wielka zjeżdżalnia.

W parku jest Prochownia Żoliborz, można tam zjeść jakąś kanapkę, wypić sok, wsunąć owsiankę i chwilę odpocząć. W weekend przy wejściu można trafić watę cukrową i różne odpustowe zabawki.

Dojazd: Parking – tu trzeba szukać szczęścia 🙂 Na Mierosławskiego raczej trudno o miejsce (choć najbliżej wejścia). Ja wolę parkować na Krasińskiego (przy ogrodzeniu parku) lub w odnodze ul. Czarnieckiego. Można też spacerem od metra Pl. Wilsona.

Plac zabaw Park Żeromskiego
Plac zabaw Park Żeromskiego
Plac zabaw Park Żeromskiego
Plac zabaw Park Żeromskiego
Zjeżdżalnia na Placu Zabaw przy Wilsona
Zjeżdżalnia na Placu Zabaw przy Wilsona
Tor przeszkód
Tor przeszkód
Drabinka
Drabinka

3. Park „dinozaurów” Olkówek (Ursynów)

Bardzo pomysłowy plac zabaw na warszawskim Ursynowie. W dzieciństwie gdzieś w te okolice chodziło się do cukierni na ciastka 🙂 Teraz jest tutaj plac zabaw z drewna, z figurami dinozaurów. Wygląda czadersko. Są drewniane tory przeszkód (całość w kształcie dinozaura). Można schować się w dinozaurowym jajku, zjechać na zjeżdżalni. Są huśtawki i wielka sieć pajęcza. Jest też m mniejszy plac dla młodszych dzieci.

Dojazd: Plac zabaw jest przy ul Wiolinowej. Parking przy sklepie Komfort/MarcPol (od Surowieckiego) lub spacer od metra Ursynów.

Plac zabaw park jurajski
Plac zabaw park jurajski
Plac zabaw park jurajski
Plac zabaw park jurajski
Plac zabaw park jurajski
Plac zabaw park jurajski
Plac zabaw park jurajski
Plac zabaw park jurajski

4. Plac zabaw przy Bażantarni (Ursynów)

Kolejny plac zabaw na Ursynowie, tym razem bardziej „futurystyczny”, a przynajmniej mi tak się kojarzy. Podzielony na strefy dla maluchów, starszych i dużych dzieci. Maluchy mają huśtawki, bujawki, domki i piaskownice. Dalej są zjeżdżalnie dla ciut starszych dzieci, w tym jedna kręta, metalowe tory do wspinania. Jest kołowrotek. Wyłożone tartanem.

Jest też sieć pajęcza dla największych dzieci i duuużo piasku.

Dojazd: Zaparkować można przy ul: Przy Bażantarnii (okolice Kościoła) lub od drugiej strony ul. Jeżewskiego. Metrem można dojechać, jest to idealnie w połowie drogi między stacją metra Natolin, a Kabaty (moim zdaniem z Natolina ciut bliżej :)).

Plac zabaw przy Bażantarni
Plac zabaw przy Bażantarni

5. Plac zabaw Hasanka (Ursus)

Tutaj jeszcze nie byłam. Podobno jeden z większych parków zabaw w Warszawie. Są zabawki dla maluchów, dla starszych dzieci i dla tych całkiem sporych. Zjeżdżalnie, wieże do wspinania, trasy przeszkód. Jest też sieć pajęcza (imponująca!). Jest wielka piaskownica z łodzią i zjeżdżalniami. Różne drewniane trasy, zjeżdżalnie rury.

Już byłam, bardzo fajny plac zabaw i naprawdę duży. Są zabawki dla mniejszych dzieci, takich przeszkolnych, jest też część z piaskiem i zamkiem, gdzie też młodsze się mogą bawić. Są dwa tory przeszkód dla większych, choć ich rozróżnienie wiekowe jest dla mnie dziwne (te od 6+ moim zdaniem było trudniejsze niż od 10+ :)). Jest tyrolka, a kawałek dalej samochody elektryczne (6+).

Brakuje cienia na samym placu zabaw, ale można usiąść obok fontanny na ławce.

Dojazd: Parking pod basenem Albatros przy ul. Orląt Lwowski albo na ul. S. Wojciechowskiego (okolice Kościoła).

Plac zabaw Hasanka, część dla przedszkolaków
Plac zabaw Hasanka, część dla przedszkolaków
Ciut trudniejsze "zabawki" dla starszych dzieci
Ciut trudniejsze „zabawki” dla starszych dzieci
Część z piaskownicą, super dla mniejszych
Część z piaskownicą, super dla mniejszych
Coś dla bardzo dużych :)
Coś dla bardzo dużych 🙂

6. Plac zabaw nad Balatonem na Gocławiu (Praga-Południe)

Drewniane konstrukcje niczym statki (jeden jak zatopiony), zjeżdżalnia rura. Są tu zabawki dla mniejszych i większych dzieci, a wokół jest piesek i kamyki. Drzew jest niewiele, więc lepiej jest tutaj wieczorem. Obok można wypożyczyć rowery wodne. Na miejscu, za płotem są lody. Brakuje ubikacji, a nawet ustronnego miejsca na postawienie nocnika 🙁

Fajna jest zabawka a la łódź, kusząca jest rura, ale dla większych dzieci, bo trzeba wejść po wysokiej konstrukcji (podciąganie i te sprawy).

Dojazd: najbliżej od ul Generała Romana Abrahama, ale nie wiem gdzie tam najlepiej zaparkować, trzeba szukać miejsca między osiedlami.

Plac zabaw nad Balatonem
Plac zabaw nad Balatonem
Plac zabaw nad Balatonem
Plac zabaw nad Balatonem
Plac zabaw nad Balatonem
Plac zabaw nad Balatonem

7. Plac zabaw na Kępie potockiej (Bielany)

Jest tutaj zjeżdżalnia rura i wielka sieć pajęcza. Są też zabawki dla mniejszych dzieci. Ogólnie całość podzielona jest na dwie części, dla młodszych (nie tylko maluchów) i większych dzieci.

Dojazd: miejsca miejsca parkingowego najlepiej na ul. Gwiaździstej (da się trafić :)), obok jest też pętla autobusowa. Potem wystarczy przejść przez potok i jest plac zabaw.

8. Plac zabaw Ogród Jordanowski (Mokotów)

Zaparkować w pobliżu to trzeba mieć farta 🙂 Teren jest ogrodzony, a w środku są zabawki dla mniejszych i większych dzieci. Tor przeszkód (taka konstrukcja z wieżyczkami, tunelami, drewniano-metalowa), sieć pajęcza, zjeżdżalnie i sporo ławek dla rodziców 🙂

Dojazd: parkowanie na ulicy Odyńca lub Ursynowskiej (ślepa). Można dojść od metra Racławicka.

Ogródek Jordanowski przy Odyńca
Ogródek Jordanowski przy Odyńca
Ogródek Jordanowski przy Odyńca
Ogródek Jordanowski przy Odyńca

9. Plac zabaw w Ogrodzie Krasińskich (Śródmieście)

Drewniany, tutaj znajdziecie taką tradycyjną karuzelę 🙂 Jest zjeżdżalnia, tor przeszkód i duuużo piasku. A poza tym miejsce samo w sobie jest piękne.

Dojazd: można szukać miejsca w okolicy Świętojerskiej lub zaparkować na parkingu pod Sądem (płatny!) i przejść się kawałek. Albo spacer od metra Ratusz

10. Plac zabaw magiczna na Białołęce (Białołęka)

Jest tu tyrolka i wielka sieć pajęcza do wspinania. Są trasy dla miłośników deskorolek i hulajnogi 🙂 Są zjeżdżalnie, huśtawki i sporo innych zabawek. W zasadzie chyba każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Dojazd: od ul. Magicznej

11. Plac zabaw na Barcelońskiej Stegny

Na ten plac trafiłam przypadkiem z waszych poleceń. Jest zdecydowanie na mojej liście placów zabaw do odwiedzenia. Wiele torów przeszkód, zjeżdżalnie. Wygląda fajnie

Dojazd: ul Barcelońska

12. Plac zabaw plaża Wilanów

Na rogu ulicy Wilanowskiej i Przyczółkowej, zaraz na początku Wilanowa jest „plaża”, czyli teren piaszczysty, gdzie jest plac zabaw. Niewielki i bez drzew, ale są pajęcze sieci, tory przeszkód, zjeżdżalnia rura.

Dojazd: można zaparkować na drugim rogu w okolicy cmentarza lub na parkingu w okolicy Parku w Wilanowie (potem super wypad na spacer do ogrodów, ew. zwiedzania Pałacu w Wilanowie). Nie wiem czy jeszcze tam gdzieś można parkować? Ktoś podpowie?

13. Plac zabaw w Parku Skaryszewskim

Tak naprawdę ten plac zabaw jest niewielki w stosunku do pozostałych, w sumie to nawet z mniejszych 🙂 Ale sam Park Skaryszewski jest ciekawy, więc po zabawie na placu zabaw można iść nad wodę popływać rowerami wodnymi. Na placu zabaw są takie tradycyjne zabawki, jak karuzela czy zjeżdżalnie plus kręciołki i huśtawki.

Dojazd: szukanie szczęścia w okolicach ul Francuskiej i spacer do parku 🙂

14. Plac zabaw Odkryta + miasteczko ruchu

Niewielki plac zabaw na Tarchominie, ale obok jest miasteczko ruchu drogowego stąd warto tu zajrzeć jeśli macie małych fanów motoryzacji 🙂 Można tu jeździć na hulajnogach, rowerach, rolkach. Obok jest skatepark. A sam plac zabaw raczej dla młodszych dzieci, tak do lat 4.

Dojazd: można zaparkować przy Biedronce  ul. Światowida 53E.

Miasteczko ruchu drogowego
Miasteczko ruchu drogowego

15. Park trampolin AWF (Bielany)

Nowy obiekt, futurystyczny 🙂 na terenie AWF. Są trampoliny w ziemi i wielki siatkowy tunel do wspinania. A potem można iść na spacer do lasku bielańskiego.

dojazd: jest parking AWF, płatny.

Ufff, a teraz czekam na wasze opinie i propozycje kolejnych placów zabaw, które warto odwiedzić. Moja siostra była ostatnio na placu zabaw na ul. Elekcyjnej, ale nie wiem jak go podpisać 🙂 ktoś pomoże? Gdzie jeszcze warto? Górczewska? Saski? Może macie jakieś super place zabaw, które warto odwiedzić? Coś charakterystycznego?

Jakiś wóz strażacki, domek księżniczki? może coś innego super. Piszcie! 🙂

32 Odpowiedzi

 1. Jest jeszcze super park E. Szymańskiego (to ten na przeciwko Moczydła) gdzie są dwa place zabaw obok siebie. Na jednym jest statek drewniany 🙂 Co ważne są pod drzewami! Dodatkowo sam park ma sporo ścieżek rowerowych i można tam z maluchem jeździć łatwo na hulajnodze, rowerku czy rolkach. Polecam!

 2. Niezły wypas w tej Warszawie macie! U mnie na placach raczej tylko hustawli zjezdzalnia i konik A co z podłożem w takim miejscu do zabaw? Zwracasz na to uwage? U mnie wszędzie żwir to wszyscy narzekają, że dzieci buty niszczą. Na jednym są te miękkie maty to znowu ostatnio jedna mama wyczytała, że to rakotwórcze jak się nagrzeje.

  1. Zwracam, najbardziej lubię piach, teraz na wielu jest tartan, taki miękki jakby gumowy chodnik, strasznie się grzeje. Piasek jest super 🙂 żwir mi nie przeszkadza 🙂

 3. A w parku Brodnowskim? też całkiem duży i fajny- podobny do tego na placu Wilsona. W sezonie w parku są gofry i lody a w weekendy zabawy i dodatkowe atrakcje np. kucyki.

  Ja osobiście nie lubię pl. Wilsona choć mam blisko. Małe dzieci (takie jak mój 2latek) sa tratowane przez 10-12 latki ktore nie patrzą jak biegną i nie patrzą ze dana zabawka jest dla maluchów. a rodzice cóż. .. siedza na lawce tyłem i mają w poważaniu co ich pociecha wyprawia. Na malej zjezdzalni (takiej mini mini) moj niespełna 2latek został niemal zmieciony przez 12 latka- dobrze że byłam obok. Mogliby zrobić wyraźne granice wiekowe- może nie byłoby takiego problemu. Ja omijam to miejscu szerokim łukiem.

 4. Na poprzednim naszym osiedlu jest super plac zabaw. W głębi osiedla, nie można wjechać samochodem (tylko mieszkańcy ) a zawsze mnóstwo osób z zewnątrz. Jest trampolina, zadaszona piaskownica, karuzele, górka, huśtawki dla dużych i dla maluchów, źródełko wody (dzieci mają świetną zabawę wodą :-)). całość ogrodzona. za drugim ogrodzeniem boiska do gry (w piłkę, siatkówkę, koszykówkę, tenisa) oraz siłownia plenerowa. Na prawdę przyjemnie. To jest na Mokotowie przy ul. Idzikowskiego (osiedle z lat 80-90 ale odnowione) Można parkować na zewnątrz osiedla (szlabany) i normalnie wejsc- nie ma ogrodzenia. To jest wybudowane na gruntach miasta za pieniądze mieszkańców. polecam!

 5. Rzut beretem od Warszawy dojazd obwodnica jest fantastyczny Park Bajka w Błoniu – polecam zwłaszcza w upalne dni bo wodotrysków i fontann dla dzieciaków duzo

 6. Co do placu zabaw przy Odkrytej to moim zdaniem nie jest przeznaczony dla najmniejszych dzieci. Starsze biegają, nie zwracają uwagi na maluszki a rodzice tak jak ktos wczesniej napisał, siedza na lawce i nie reagują. Brak oslony przed sloncem jest też duzym minusem. Ale fakt ze dla starszych dzieci ok. Skatepark obok zamknięty (remont?). Warto tez odwiedzić park henrykowski. Tam jest duża przestrzen, duzo drzew no i atrakcje dla dzieciaków.

 7. Park Przy Bazantarni jest przyjemnie zagospodarowany . Wszystko jest pod ręką….sklepy , lokale. W samym parku sporo atrakcji włącznie z parkiem linowym. W każdą niedzielę odbywaja sie targi śniadaniowe więc też coś ciekawego. Fajna lodziarnia „SpokoLoko” tam jest , pyszne gofry i lody , po calodniowych zabawach dobre miejsce z dzieciakami. Dodatkowo przy kosciele jest mini zwierzyniec z pawiami , papugami i innymi egzotykami. Jednym slowem ciekawy park.

 8. My w ciepłe dni najczęściej odwiedzamy park szczęśliwcki, jest dla nas najlepsze miejsce w Warszawie do zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu! Fajną też alternatywą na gorszą pogodę jest odwiedzenie np. zamkniętej sali zabaw. My najczęściej wybieramy Fun Park Digiloo, ponieważ jest największym tego rodzaju obiektem w Warszawie. Moje dzieci za każdym razem nie chcą z niego wychodzić… Dla rodziców dodatkowym udogodnieniem jest duża restauracja z antresolą, gdzie można spokojnie obserwować jak się bawią dzieci – popijając kawkę i czytając książkę 😉

  http://www.funparkdigiloo.pl

 9. Zabrakło placu zabaw w Parku Obwodu Praga AK. Jest genialny, ma mnóstwo atrakcje jak te w parkach opisanych na pierwszych miejscach. Polecam.

 10. Polecamy jeszcze plac zabaw w parku Obwodu Praga Armii Krajowej, przy Podskarbińskiej oraz place w parku Szczęśliwickim 🙂

 11. Czy na którymś z tych placów nie ma w ogóle piachu? Potrzebuje właśnie taki. Zeby nie bylo nawet piaskownicy

 12. Nasz ulubiony to ten przy placu Wilsona ;). Teraz w dawnej stróżówce przy placu można kupić lody i kawę. Dziewczyny uwielbiają też ten przy Hali Mirowskiej, jest tam teraz odnowiona rura zjeżdżalnia ale często się korkuje ;p

 13. I przed Centrum Zdrowia Dziecka z urządzeniami dla dzieci z ograniczeniami ruchowymi.
  Taki „na pocieszenie” dla chorutkch dzieci, które tu przyjeżdżają.

 14. Ja bylam pare lat temu na placu zabaw w Parku Szymanskiego.teraz jak tam bylam troche bardziej mi sie podobalo.sa dwa place dla mniejszych I wiekszych dzieci.w okolicy placu robia remont nawierzchni wiec bedzie jeszcze ladniej,sa sciezki rowerowe.przez ulice jest tez Park Sowinskiego

 15. Sorry for not writing in polish, I do not speak it. We were visiting babcia in Ursus last year. I would like to recommend Sokoła park in Pruszkow. Different places for younger and older children. Great ice cream. If you are there also visit the Muzeum Starożytnego Hutnictwa in Pruszkow. Small but really well done for kids! Also Park Kultury i Wypoczynku Mazowsze w Pruszkowie, more playgrounds and in the summer a supervised swimming area in the lake and food stall. Thirdly the Szczesliwicki Park, again several playgrounds. Also outdoor pool, very clean and great cafe and restaurants near the pool end of the park.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.