Szukaj
Generic filters

Mountain Buggy Terrain – idealny wózek na każdy teren

Mountain Buggy Terrain

Oto wózek, który poradzi sobie w każdym terenie. Mountain Buggy Terrain, wózek do zadań specjalnych i nie tylko. Do miasta, na spacery po bezdrożach i do biegania. Sportowy wózek, ale z miejskimi udogodnieniami. Zapewne wiesz, że uwielbiam wózki marki Mountain Buggy i przyznam, że ten również nie zawiódł mnie na testach. Choć znajdę mu jakieś wady 😉 Aha, aktualne ceny znajdziesz tutaj.

[ramka-pp odznaka=”Chcesz kupić?” top=”Zanim kupisz porównaj ceny” produkt=”Mountain Buggy Terrain” foto=”https://domowa.tv/wp-content/uploads/2017/11/mb-terrain-grafit-w.jpg” opis=”Jeśli zdecydujesz się na zakup, pamiętaj o tym linku, by porównać ceny. Ten wózek warto kupić, jeśli szukasz wózka biegowego, ale jednocześnie nie chcesz kupować dwóch wózków – na spacery i do biegu. ” cena=”3350″ link2=”https://domowa.tv/oferty/mountain-buggy-terrain”]

Miałam wiele razy doczynienia z wózkami tej marki, zresztą jednym z moich wózków dla dzieci rok po roku był Mountain Buggy Duet, jedną z cech, które podkreślałam w jego recenzji było to, że sam jeździ, po prostu prowadzenie go to istna przyjemność. Potem miałam okazję testować jeszcze kilka wózków tej marki i każdy jeździ genialnie. Terrain również, po prostu płynie!

Dlaczego warto kupić ten wózek?

Mountain Buggy Terrain to wózek biegowy, który sprawdzi się w mieście. Kupując go możesz mieć w zestawie dwa komplety opon: 16′ i 12′, czyli pierwsze biegowe, a drugie bardziej miejskie. Dzięki temu masz wózek, który spełnia wszystkie potrzeby aktywnego rodzica 😉 A nawet jeśli nie biegasz, a masz obok siebie dużo terenów leśnych to warto wziąć go pod uwagę – ten wózek sam jedzie. Zresztą miał nawet na etapie produkcyjnym robione testy na łatwość i lekkość pokonywania przeszkód. Oczywiście wypadł świetnie!

Zobacz moją recenzję wideo

Na filmie możesz zobaczyć wszystkie funkcje wózka, zwróć też uwagę na fragment, gdzie pokazuję zmianę kół na większe oraz ten, gdzie pokazuję z jaką lekkością wózek sunie po każdej nawierzchni.

Plusy

1. Prowadzenie

Wózek jedzie sam i nie ma w tym przesady, naprawdę prowadzi się go lekko bez względu na to po jakim terenie się poruszamy. Zresztą z wielką przyjemnością zabieram go właśnie na spacery po szutrowych, nierównych drogach, bo wiem, że da sobie radę. Wózek jest świetnie wyważony, nie będziesz miała problemu z podbijaniem ani płynnym prowadzeniem.

Jeśli zablokujesz przednie koło to jest idealnie skonstruowany do biegania. Tylna oś jest dostatecznie odsunięta tak aby można było bardzo szybko biec nie dotykając stopami elementów wózka. I spokojnie możesz prowadzić go jedną ręką!

Spacer i niesamowicie lekkie prowadzenie wózka
Spacer i niesamowicie lekkie prowadzenie wózka
Oczywiście nie oszczędzałam mu i bardziej zwariowanych testów ;)
Oczywiście nie oszczędzałam mu i bardziej zwariowanych testów 😉
Idealne wyważenie wózka
Idealne wyważenie wózka

2. Koła

Mountain Buggy Terrain możesz kupić z wymiennymi kołami. Podstawowe to 16′, ale w zestawie można nabyć również 12′. Nawet te 12 to takie większe koła, ale 16′ to już naprawdę konkretny, sportowy rozmiar. Koła są pompowane, ich zmiana jest bajecznie prosta, więc nie żartowałam na filmie, możesz je wziąć do samochodu i zmienić przed/po joggingu na takie, które będą Ci bardziej pasować. Ja przyznam, że najchętniej cały czas używałabym kół 16′ 🙂

Przednie koło ma możliwość zablokowania w dwóch pozycjach. Standardowo do jazdy na wprost lub również do jazdy na wprost, ale z kołem wysuniętym do przodu. W ten sposób wydłużamy wózek, a on lepiej pokonuje nierówności np. na górskim szlaku (dostosowanym do wózków).

Po lewej koła 12', a po prawej 16'
Po lewej koła 12′, a po prawej 16′
Tutaj wersja z 16' kołami
Tutaj wersja z 16′ kołami
A tu z kołami 12'
A tu z kołami 12′
A tu koło przednie, które możesz ustawić zablokowane w dwóch pozycjach
A tu koło przednie, które możesz ustawić zablokowane w dwóch pozycjach

3. Amortyzacja

Amortyzatory są umieszczone wyżej niż zazwyczaj, widać ich wyraźną pracę na wertepach. W dodatku siedzisko to typ takiego siedziska podwieszanego, więc dodatkowo lekko buja się na boki.

Amortyzatory bliżej siedziska, na filmie zobaczysz ich pracę
Amortyzatory bliżej siedziska, na filmie zobaczysz ich pracę
Amortyzatory
Amortyzatory

4. Siedzisko

Wózek ma możliwość wpięcia gondoli. A samo siedzisko spacerowe możesz używać aż do 5 roku życia dziecka! Ze względu na to, że jest to wózek sportowy to wiadomo, że czasem i ze starszym dzieckiem może być potrzeba skorzystania z tego typu rozwiązania. Zresztą przyznam Ci, że spokojnie taki wysoki 5 latek się mieści i jeszcze ma luz nad budką.

To wszystko dlatego, że oparcie jest wysokie. Oczywiście oparcie jest również regulowane. Mamy tu regulację paskową, za pomocą dwóch pasków, co jest ciut bardziej kłopotliwe niż z jednym, ale płynne i można się przyzwyczaić, można wyregulować pozycję oparcia do niemal leżącej pozycji. No i tapicerka jest odporna na zabrudzenia, a także łatwa do czyszczenia (w zestawie jest też wkładka).

Siedzisko w wózku, tutaj ponad 3 letnie dziecko
Siedzisko w wózku, tutaj ponad 3 letnie dziecko
Tutaj główka dziecka 100 cm
Tutaj główka dziecka 100 cm
A tutaj wysokiego 5 latka, jak widzisz odstęp do budki jest nadal spory
A tutaj wysokiego 5 latka, jak widzisz odstęp do budki jest nadal spory

5. Podnóżek

W tym wózku jest regulacja podnóżka, ale taka bardzo prosta i jednostopniowa. Większe dzieci opierają stopy na metalowym elemencie (jak na foto), ale dla mniejszych możesz wysunąć podporę podnóżka i wydłużyć w ten sposób powierzchnię do spania dla maluszka.

Wysuwany element stanowiący podporę podnóżka
Wysuwany element stanowiący podporę podnóżka
Podnóżek w wersji złożonej i rozłożonej
Podnóżek w wersji złożonej i rozłożonej

6. Pasy

Oczywiście regulowana i 5 punktowe. Każdy wpinany oddzielnie co docenisz przy montażu śpiworka 🙂

Pasy w wózku
Pasy w wózku

7. Składanie

Składanie wózka jest wygodne i za pomocą jednej ręki. Ale już teraz muszę zaznaczyć, że wózek po złożeniu nadal jest duży, on się jakby spłaszcza, ale nie zmniejsza. Niemniej składanie jest proste, tak samo rozkładanie. I dodatkowo wózek ma blokadę przed samoistnym rozłożeniem, więc łatwo go włożyć do samochodu.

Składanie wózka to tutaj
Składanie wózka to tutaj

8. Dwa hamulce

W MB Terrain znajdziesz dwa hamulce. Jeden ręczny, do joggingu, a drugi nożny. Ten nożny trudniej włączyć, to są takie klamry czerwone i one nie chodzą zbyt lekko. W sandałach nie jest wygodnie. Ale takie rozwiązanie na pewno nie zabiera miejsca podczas biegu, więc coś za coś.

Tutaj widzisz te czerwone haczyki obok kół to hamulec postojowy
Tutaj widzisz te czerwone haczyki obok kół to hamulec postojowy
A utaj ręczny
A utaj ręczny

9. Regulowana wysokość rączki

Rączka jest regulowana, to taka regulacja łamana. Można ją guzikami z boku dostosować do własnego wzrostu. Sama rączka ma za to dość specyficzne wykończenie, więc jeśli by Ci to przeszkadzało (wykończenie zapobiega ślizaganiu się dłoni) to polecam dokupić citygrips, o takie coś, ok. 50 zł.

Michał ma 190 cm wzrostu, ja mam 160 cm
Michał ma 190 cm wzrostu, ja mam 160 cm

10. Budka

Budka jest taka akurat, przez to, że siedzisko jest lekko pochylone do tyłu to osłania dziecko dobrze. W budce jest okienko.

Budka
Budka
Budka z okienkiem
Budka z okienkiem

11. Kosz

Kosz na zakupy jest zasuwany na suwak i ma pojemność 10 kg! Zresztą w całym wózku znajdziesz dużo schowków, pojemniki na butelki, kieszonki, kieszonki na suwak itd.

Zapinany kosz na zakupy czy drobiazgi
Zapinany kosz na zakupy czy drobiazgi
Schowek na butelkę
Schowek na butelkę
Kieszonki
Kieszonki

Ani plus ani minus

1. Pałąk

Pałąk w wózku jest, odginany, ale jego przypinanie jest niewygodne, a ja mam wyjątkowe zdolności przycinania sobie nim palców 😉

Pałąk w wózku
Pałąk w wózku
Pałąk odginany, przy okazji widać tapicerkę
Pałąk odginany, przy okazji widać tapicerkę
Pałąk w wózku
Pałąk w wózku

Minus

1. Duży

Wózek jest duży po złożeniu. On tak naprawdę się spłaszcza, a nie zmniejsza po złożeniu, więc musisz mieć spory bagażnik. Oczywiście wypinają mu się koła itd., ale jest nadal dużym wózkiem.

Duży po złożeniu, jak widzisz on się spłaszcza, ale nadal jest dość długi
Duży po złożeniu, jak widzisz on się spłaszcza, ale nadal jest dość długi

Gdzie kupić i ile kosztuje Mountain Buggy Terrain

Mój wózek ma kolor grafitowy, jest również cudowny słoneczny żółty. Wózek w wersji spacerowej możesz kupić tutaj, ok. 3350 zł.

Wózek możesz też kupić w wersji z gondolą lub tę gondolę dokupić osobno. Wózek 2w1 kupisz tutaj, 4229 zł, a gdybyś chciała dokupić gondolę to porównaj ceny tutaj, 876 zł.

[ramka-pp odznaka=”Chcesz kupić?” top=”Zanim kupisz porównaj ceny” produkt=”Mountain Buggy Terrain” foto=”https://domowa.tv/wp-content/uploads/2017/11/mb-terrain-zolty-w.jpg” opis=”Jeśli zdecydujesz się na zakup, pamiętaj o tym linku, by porównać ceny. Ten wózek warto kupić, jeśli szukasz wózka biegowego, ale jednocześnie nie chcesz kupować dwóch wózków – na spacery i do biegu. ” cena=”3350″ link2=”https://domowa.tv/oferty/mountain-buggy-terrain” rozmiar=”l”]

Dla kogo ten wózek

MB Terrain to wózek stworzony dla aktywnych rodziców, którzy chcą nie tylko biegać, ale też zabierać dziecko na długie wędrówki, również po terenach trudniejszych (wertepy itd.). Jednocześnie to wózek, dzięki któremu nie trzeba kupować dwóch, bo sprawdzi się również w mieście, a jego lekkie prowadzenie rekompensuje jego spore gabaryty.

Wymiary na koniec

  • waga: 12,9 kg
  • stelaż złożony z kołami (d×s×w) 93 x 63 x 39 cm
  • gondola: 70 x 26 x 20 cm
  • szerokość siedziska: 30 cm
  • rączka regulowana: 92-123 cm

Daj znać jak Ci się podoba!

Mountain Buggy Terrain
Mountain Buggy Terrain
Mountain Buggy Terrain
Mountain Buggy Terrain
Mountain Buggy Terrain
Mountain Buggy Terrain

5 Odpowiedzi

  1. Hej 🙂
    Jestem właśnie na etapie wyboru wózka, przejrzałam wszystkie posty i zgłupiałam :). Potrzebuję mądrej rady. Zależy mi na wózku z gondolą, który spokojnie da radę w trudniejszym terenie, ale jednocześnie będzie funkcjonalny w mieście. Myślę o Emmaljunga Edge Duo (z nieskrętnymi kołami), obawiam się tylko o wagę i wymiary. Mąż twierdzi, że to żaden problem (mamy kombi i mieszkamy bloku z windą). Generalnie Emma bardzo mi się podoba. Już sama nie wiem, co będzie lepsze.Baaardzo proszę o jakąś mądrą podpowiedź 🙂
    Ps. Mountain Buggy Terrain też jest fajny, ale chyba nie ma opcji z gondolą 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.