Monopod gadżet 2015 roku

Monopod gadżet 2015 roku

Pytacie często o mój nowy gadżet, który dostałam pod choinkę – monopod. Im dłużej go mam tym bardziej jestem pewna, że to fajna rzecz i w dodatku, że będzie hitem tego roku. To oczywiście nie jest nic nowego, ale widzę co raz więcej „takich zabawek”, więc jeśli jeszcze nie widzieliście to koniecznie przeczytajcie :)

Kiedyś robiliśmy sobie zdjęcia z ręki. Świetnie się to sprawdzało szczególnie przy małych aparatach typu małpka. Robiliśmy je już i 13 lat temu, na początku naszej znajomości i ani my ani wiele innych osób nie bardzo mówiły cokolwiek pojęcia takie, jak „selfie” czy „słitfocia” :) haha.

Potem mieliśmy mały statyw, taki mini, co można było postawić nawet na murku i zrobić sobie zdjęcie z trochę lepszej perspektywy, bo w sumie fajnie mieć zdjęcia razem :)

Sprawa się troszkę skomplikowała, gdy zamiast małego aparatu większość zdjęć zaczęliśmy robić albo dużą lustrzanką (tutaj zawsze jesteśmy oddzielnie na fotkach) albo smartfonem (tutaj mamy dużo zdjęć z bliska, takich słitfoci).

No i mam monopod :) Dla tych, którzy nie wiedzą to najprostszy rodzaj statywu fotograficznego składającego się z jednej nogi. Mój monopod jest dostosowany do robienia sobie zdjęć smartfonem – mówiąc wprost to taki kijek, na którym mocuje się np. smartfona. W uchwycie ukryty jest spust migawki (monopod łączy się z telefonem przez bluetooth, więc działa to szybko i z każdym smartfonem z Androidem czy iPhonem), więc robienie zdjęć odbywa się całkiem sprawnie :)

Można wysunąć teleskopowo rączkę i robić sobie fotki z całkiem fajnej perspektywy ;)

To zdecydowanie gadżet 2015 roku :) Macie, podoba Wam się?

Szaleństwo! Tak teraz od 2015 roku wygląda kręcenie odcinków @kotlet.tv i domowej – sto procent zabawy i spontaniczności :) #kotlettv #domowatv

A post shared by Paulina Stępień | Domowa.TV (@paulina.domowa) on

Monopod, czyli mega fajny gadżet
Monopod, czyli mega fajny gadżet
I widokz góry - starałam sie uchwycić
I widokz góry - starałam sie uchwycić "kij", jest ciemno mimo dodatkowego oświetlenia, więc akurat przednia kamerka troszkę wymięka przy fotkach, ale widać o co chodzi :)
Taka słitfocia
Taka słitfocia
I fotka, fotki
I fotka, fotki
A tu monopod na... zwykłym statywie :) takie kombo
A tu monopod na... zwykłym statywie :) takie kombo

Komentarze:

  • Paulina Pluciennik
  • Odpowiedz

SelfieStick

A ja bym była szczęśliwa gdyby przestała Pani pisać takie kwiatki jak „Pytacie się”…Po co to „się”? Wystarczy „Pytacie często” (jak w przypadku początku notki), słowo „się” powoduje, że wypowiedź brzmi jakby dane osoby które pytają pytały siebie, a nie Panią.

Paulina Stępień
  • Paulina

dzięki, poprawione! :)

Paulina mogłaś nie poprawiać.Jak mnie wkurza takie notoryczne zwracanie i uświadamianie wszystkich.

  • Agnieszka

W zasadzie dlaczego? Każdy może popełnić błąd przez nieuwagę, albo po prostu nie mieć świadomości, że używa niepoprawnego sformułowania. Brawo za dystans do siebie :)

  • Karola

Mnie też to wkurza, mam dość czepialskich, tylko trują, jakby większych problemów nie miały tylko zwracanie komuś uwagi, poprawianie.

Dziękuję za wpis,nie miałm pojęcia że jest takie proste a cudo które pomoże mi robic zdjęcia i krecić filmy ! Zamówiłam i już jedzie do mnie,nie mogę się doczekać ! Pozdrawiam cieplutko!

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.