Szukaj
Generic filters

Lotti Karotti Ravensburger – opinia

Lotti Karotti

Fajna gra dla dzieci – Lotti Karotti. Jedna z popularniejszych gier, zdobywca nagrody Kinderspiel w 2002 roku. Fajna gra z planszą 3D dla najmniejszych dzieciaków 🙂 Zobaczcie opinie.

Lotti Karotti (Funny Bunny) to gra z planszą 3D. Ruchy wykonuje się na podstawie wylosowanych kart. Ale to co fajne w tej grze to fakt, że prócz zwykłej losowości jest element związany z podejmowaniem decyzji.

Co jest w pudełku?

W pudełku znajdziecie plastikową planszę-górę, plastikowe króliczki i tekturowe karty ruchu. Góra z plastiku ma na szczycie marchewkę, a droga po tej górze kryje dziury 🙂 Zajączki są w 4 kolorach i każdy kolor to 4 sztuki. Za to karty ruchu są z zakresu 1-3 i kręcenie marchewką.

Jak grać w Lotti Karotti?

Gracze biorą po 4 zajączki z wybranego koloru. Pierwszy losuje kartę ruchu. Jeśli jest zajączek z orzeszkiem to w zależności ile tych orzeszków jest na ilustracji to tyle robi kroków do przodu. A jak trafi marchewkę to trzeba przekręcić marchewkę na szczycie góry. Po jej obróceniu odsłania się dziura w innym miejscu 🙂 Bywa, że zajączek wpada wtedy do środka.

I cały bajer polega na tym, żeby zaplanować tak ruchy by unikać stawania na polach ruchomych. Ale jak jeden zajączek wpadnie to jeszcze są pozostałe. Ogólnie w grze chodzi o to by jeden zajączek doszedł jak najszybciej na szczyt marchewkowej góry. Kto pierwszy ten wygrywa.

Lotti Karotti
Lotti Karotti
Lotti Karotti plansza
Lotti Karotti plansza
Lotti Karotti karty ruchu
Lotti Karotti karty ruchu
Lotti Karotti
Lotti Karotti
Skok o jedno pole
Skok o jedno pole
Obrócenie marchewką
Obrócenie marchewką

Czego uczy gra?

Mamy tu naukę prostego liczenia, ale tylko z zakresu 1-3, ale poza tym kolejność i logiczne myślenie. Dzieci muszą starać się zaplanować jaki ruch lepiej wykonać: skoczyć zajączkiem do przodu ryzykując stanięcie na ruchomym polu czy też wykonać ruch kolejnym zajączkiem.

Moja ocena

Gra jest dla dzieci 5+, w mojej ocenie może być 4+, a jako gra losowa, bez szczególnego kombinowania i 3+. Niemniej ten element decyzyjny pojawia się u ok 4-5 latków i wtedy gra zyskuje podwójnie.

Jeśli chodzi o ocenę to początkowo byłam sceptyczna do plastikowych elementów, nie są tak cudowne jak gry z drewnianymi zwierzątkami, ale mimo to gra ma się dobrze i z każdą rozgrywką zyskuje w mojej ocenie. Przede wszystkim ze względu na tę odrobinę decyzyjności jaką dziecko może podjąć. Dzięki temu nie jest to gra wyłącznie losowa.

Początkowo dzieciaki najbardziej cieszyły się gdy zajączki wpadały do dziury (haha), teraz coraz częściej rozgrywamy partię tak by dotrzeć na górę i ruchome pola ominąć.

Podsumowanie

  • moja ocena: 5/6
  • gra: Lotti Karotti / Funny Bunny
  • wyd: Ravensburger
  • wiek: 5+ (wg mnie 4+)
  • Gdzie kupić grę? Lotti Karotti (w wersji normalnej, nie mini) kupicie np. w taniaksiazka, 58 zł

Znacie grę? Jak wam się podoba?

Zajączek wpada do dziury :)
Zajączek wpada do dziury 🙂
Lotti Karotti
Lotti Karotti
Maksymalny ruch to 3 kroki
Maksymalny ruch to 3 kroki
Plansza
Plansza

4 Odpowiedzi

  1. Mój niespełna 4 letni synek uwielbia Lotti Karotti! Nie ma dnia żebyśmy nie grali ,,w króliczki, które wpadają do dziurki” jak mówi. Kupiliśmy jak miał 3 latka i od tamtej pory jego ulubiona, choć też ma sporo gier. Gramy dzień w dzień 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.

Szkoła podobno zaraz!

A skoro tak, to pamiętajcie o kupieniu najlepszego ebooka z przepisami do szkolnych śniadaniowek!

To mówię Wam ja, Wasza dietetyk Paulina 😘