Szukaj
Generic filters

Kubek termiczny – jaki wybrać i test kubków termicznych

Kubek termiczny

Wpis, na który czekacie, czyli największy test i porównanie kubków termicznych. Wybraliśmy najlepsze kubki termiczne i je wzięliśmy pod lupę. Sprawdź, który kubek najlepiej trzyma temperaturę, który jest szczelny i który jest najwygodniejszy. Wybór kubka termicznego wcale nie jest taki prosty, bo każdy z nas ma trochę inne preferencje, ale ten wpis na pewno ułatwi Ci dokonać najlepszego zakupu. Przy okazji są linki do atrakcyjnych ofert 😉

Do testu wybrałam kubki termiczne, które wiedziałam, że są dobre, zatem w tym wpisie znajdziesz same najlepsze kubki termiczne, markowe, ale każdy dokładnie sprawdziliśmy i porównaliśmy. Każdy braliśmy na wyjście, a potem testowaliśmy jeden po drugim, bo to też było ciekawe móc porównać wszystkie jednocześnie. We wpisie znajdziesz dokładny opis każdego kubka termicznego, a także dokładne pomiary utrzymania temperatury i szczelności kubków. To największe takie porównanie, w pełni niezależne!

Najlepszy kubek termiczny? O tym we wpisie, ale na szybko oto krótka ściąga zwycięzców:

 1. Contigo West Loop 2.0, świetny kubek pod każdym względem, kupisz tutaj, 118 zł
 2. Emsa Travel Mug, niedoceniany kubek z opcją 360 oraz świetnym trzymaniem ciepła, kupisz tutaj, 95 zł
 3. Primus Commuter Mug (ze stali, a nie tworzywa), idealnie trzyma temperaturę, kupisz tutaj, 89 zł
 4. Contigo Byron, prosty kubek, który ma dobre parametry, kupisz tutaj, 89 zł
 5. Mighty Mug Biggie SS, kubek niewywracalny, o sporej pojemności, kupisz tutaj, 105 zł. 

W sklepie twojlunchbox.pl kupisz taniej o 5% z kodem DOMOWATV.

Porównanie kubków termicznych na żywo – moje wideo

Zobacz na żywo każdy kubek termiczny, zwróć uwagę na zakrętki oraz na fragment, gdzie pokazujemy, który kubek cieknie (bliżej końca filmu).

Jak wybrać kubek termiczny

Poniżej garść porad na temat wyboru kubka termicznego, ogólnie zastanawiałam się kiedy sięga się po kubek, a kiedy po termos. Założenie jest takie, że z kubka skorzystasz w ciągu 2-3 godzin, czyli np. bierzesz i jedziesz do pracy, bierzesz na spacer, siadasz przy biurku i chcesz mieć ciepłą herbatę itd., albo zimny napój latem. Ogólnie wyszliśmy z założenia, że kubek przydaje się bardziej tu i teraz, a termos np. na cały dzień.

1. Pojemność

Większość kubków termicznych ma pojemność od 360-450 ml, niektóre mają po 500 ml, kilka modeli ma 750 ml, ale moim zdaniem to już na pograniczu termosu. Z tak wielkiego kubka nie jest aż tak wygodnie pić i jednak termos z dodatkowymi kubeczkami na napój jest lepszym wyjściem. Dlatego też we wpisie skupiłam się głównie na standardowej wielkości.

Zastanów się kiedy chcesz używać kubka, jest pijesz kawę wystarczy Ci pojemność 350-400 ml, jeśli lubisz długo sączyć herbatę to te 500 ml to już naprawdę spory kubek 🙂

Kubki termiczne, pojemność od 360-530 ml
Kubki termiczne, pojemność od 360-530 ml

2. Trzymanie ciepła

Niżej znajdziesz dokładne porównanie, ale tak naprawdę każdy z opisanych kubków jest topowym produktem i każdy trzyma ciepło te 2-3 godziny, a nawet 5 godzin bez problemu i to nawet zimą. To samo latem – trzymają temperaturę chłodnego napoju (mrożona kawa – mniam!). Miałam kilka kubków tańszych i niestety one nie były dobrym wyborem, szybko oddają ciepło na zewnątrz, nie trzymają temperatury napoju.

Czas na kawę? Tutaj standardowa kawa w kubku termicznym
Czas na kawę? Tutaj standardowa kawa w kubku termicznym

3. Budowa

Wybieraj kubki ze stali, te z tworzywa nie trzymają ciepła. Bambusowe też nie. Ceramiczne również nie. One są ładne, fajne na teraz (biorę kawę i pije ją w tej chwili), ale nie utrzymają Ci temperatury tak byś napił/a się ciepłej kawy za godzinę czy dwie. Do tego wybieraj te stalowe.

Tutaj różne dzióbki, które w dużej mierze wpływają na budowę, bo reszta jest dość podobna
Tutaj różne dzióbki, które w dużej mierze wpływają na budowę, bo reszta jest dość podobna

4. Szczelność

Opisywane kubki są szczelne, ale mają pewne niuanse, np. zbiera im się napój w dzióbku. Niektóre, jak Contigo West Loop, o taki, 118 zł,  mają podwójne zabezpieczenie przed rozlaniem, ale większość działa na klik (włączone-wyłączone).

Kuebk często wrzucam do torby, czasem stawiam w samochodzie, ale ważna jest jego szczelność
Kuebk często wrzucam do torby, czasem stawiam w samochodzie, ale ważna jest jego szczelność

5. Dzióbek

Tak naprawdę wiele rozchodzi się o ten dzióbek, sama nie miałam wcześniej tego świadomości. Są wygodniejsze ustniki do picia i mniej wygodne. Niekiedy jest tak, że nawet pijąc gorący napój nie masz uczucia, że się oparzysz, a czasem konstrukcja sprawia, że napój parzy w usta (gdy trafia na górną wargę to czuć mocniej temperaturę). Świetnie sprawdził się Contigo West Loop, taki, 118 zł czy Esbit (fajny wystający dzióbek), o taki, 55 zł. Ale lubiany przeze mnie Primus wypada gorzej.

Jeszcze jedno zdjęcie od góry
Jeszcze jedno zdjęcie od góry

6. Mycie

Dla mnie to kluczowa sprawa, tak właśnie! Lubię wiedzieć, że domyję kubek. I nie chodzi mi o kubek w środku, bo tutaj wyglądają identycznie, ale o nakrętki. Niektórych nie da się rozebrać i domyć szczelin, co dla mnie, lubiącej kawę z mlekiem (nawet roślinnym) jest nie do pomyślenia. Inne za to mają świetne mechanizmy, gdzie można wszystko lekko rozkręcić i umyć ustnik dokładnie. Drugą sprawą jest mycie w zmywarce, ja z tego nie korzystam, ale niektóre kubki pozwalają na takie czyszczenie.

7. Marka

Wszystkie opisywane kubki są markowe, stoi za nimi jakaś dłuższa historia, to też daje pewność, że produkty są raczej dobre. Nie jest sztuką wydać 40 zł na kubek, który poza wyglądem nie robi nic (jak mój w kropki). Ale spokojnie, we wpisie znajdziesz kubki takie za 55 zł (np. Esbit, tutaj) oraz takie za 100-120 zł.

Kubki termiczne, czyli nasze testowane
Kubki termiczne, czyli nasze testowane

Test kubków termicznych – pomiary temperatury

Pomiary były powtarzane, robione jednocześnie dla wszystkich kubków. Do każdego nalana była herbata w temperaturze ok. 88 C. Aby uniknąć ew. „wybuchów” zawsze po nalaniu gorącego napoju kubek otwieram (normalnie klikiem jakbym chciała się napić) i zamykam. Polecam ten nawyk.

Temperatura w kubkach była mierzona po 2,5 i 5 godzinach, kubki w tym czasie „podróżowały” między dworem (temperatura ujemna), a pomieszczeniem (ok. 20 C), więc starałam się stworzyć coś na wzór normalnego użytkowania np. w drodze do pracy.

Temperatura napoju, a odczucia:

 • ok. 75 C i więcej to gorący napój (ja muszę podmuchać),
 • 65 C to taki do picia bardzo ciepły,
 • 50 C to ciepławy, jeszcze robi się miło
 • 40 C jedynie letni.
 • 30 C i mniej to zimny napój (można by uznać, że ciepły po temperaturze, ale w odczuciu jest zimny/temperatura pokojowa).
Kubki termiczne pomiary
Kubki termiczne pomiary

Jak widzisz skupiłam się na trzymaniu temperatury napoju gorącego, może latem pokuszę się o dopisek testu jakiś pysznych shaków czy wody z lodem 😉

Który kubek termiczny wybrać – wielkie porównanie

A teraz chcę Ci pokazać każdy kubek termiczny z bliska, jego opcje, wygląd, plusy i minusy przy takim „używaniu” już w praktyce. Oczywiście będzie też o temperaturze. Kolejność nie jest przypadkowa! Wszystkie pomiary są wykonane na tej samej wadze (nie z materiałów producentów tylko moje faktyczne ;)).

1. Contigo West Loop

Mój faworyt i mój wybór, kubek, który jest bardzo fajnie zaprojektowany, szczelny, trzyma dobrze temperaturę. Ma wygodny system blokady przed rozlaniem (dwustopniowy). Klikasz przycisk z kłódką i jest zablokowany, ale dodatkowo aby się napić musisz naciskać drugi guzik. Na szczęście jest to wygodne. Tak samo dzióbek w tym modelu jest bardzo wygodny. Kubek występuje w wielu kolorach. Ma również dobrze zaprojektowany korek do łatwego mycia – specjalny guzik, który ułatwia umycie ustnika, również w zmywarce. Kubek kupisz tutaj, 118 zł

 • wymiary: średnica podstawy 6,5 cm, wysokość20
 • waga: 304 g
 • pojemność: 470 ml
 • uwagi: podwójny system blokowania przed rozlaniem, wygodna zakrętka do mycia (specjalny guzik ułatwiający mycie ustnika), korek można myć w zmywarce
Contigo West Loop
Contigo West Loop
Tu jeszcze "zapakowany" zaraz po tym jak go odpakowałam
Tu jeszcze „zapakowany” zaraz po tym jak go odpakowałam
Łatwy korek do mycia, ma specjalny przycisk, który ułatwia umycie ustnika
Łatwy korek do mycia, ma specjalny przycisk, który ułatwia umycie ustnika
A ta wygląda od góry
A ta wygląda od góry
Tak się prezentuje
Tak się prezentuje
Bardzo wygodny, to mój wybór kubka
Bardzo wygodny, to mój wybór kubka
Fajnie się z niego pije
Fajnie się z niego pije

2. Emsa Travel Mug

Niepozorny kubek, który wyróżnia się po pierwsze świetnym trzymaniem temperatury, a po drugie jako jedyny kubek z testowanych ma możliwość picia 360, czyli dookoła. Po naciśnięciu przycisku możesz napić się z dowolnego miejsca, a nie tylko dzióbka. Kubek ma rozkręcany korek, więc łatwo go wymyć, jest również w wielu kolorach, w dotyku jest w antypoślizgowy, a na jego korpusie są wytłoczone napisy w stylu espresso, caffee itp. Kubek kupisz tutaj, 95 zł

 • wymiary: średnica podstawy 6,5 cm, wysokość 20
 • waga: 395 g
 • pojemność: 360 ml (są i większe)
 • uwagi: możliwość picia 360 (dookoła), zakrętka łatwa do mycia (rozkręcana), obudowa z antypoślizgowym elementem, możliwość mycia w zmywarce
Emsa, czasem pod nazwą Tefal, niepozorny kubek
Emsa, czasem pod nazwą Tefal, niepozorny kubek
U mnie zielony, ale jest w wielu kolorach
U mnie zielony, ale jest w wielu kolorach
Tutaj widok od góry
Tutaj widok od góry
Korek jest łatwy do rozkręcenia by dokładnie go umyć
Korek jest łatwy do rozkręcenia by dokładnie go umyć
I tak leży w dłoni
I tak leży w dłoni

3. Primus Commuter Mug

Bardzo ciekawy kubek, który ma świetne parametry trzymania temperatury. Ma rozkręcany korek, co jest dla mnie ważne przy myciu. Aby się napić wystarczy kliknąć na guzik. Dzióbek jest wygodny, ale strumień gorącego płynu kieruje bardziej na górną wargę (przynajmniej u mnie co potęguje uczucie gorąca). Kubek występuje w wielu kolorach, ma świetną fakturę (lekko chropowaty). Ale uwaga, część Primusów jest z tworzywa, proszę czytajcie opisy, te tańsze są z tworzywa, te droższe są ze stali i mają to napisane. Kubek jak mój kupisz tutaj, 99 zł

 • wymiary:  średnica podstawy 6,5 cm, wysokość 20 cm
 • waga: 325 g
 • pojemność: 400 ml
 • uwagi: zakrętka łatwa do mycia (rozkręcana)
Kubek Primus stalowy
Kubek Primus stalowy
Kubek Primus
Kubek Primus
Kubek Primus od góry
Kubek Primus od góry
Tak wygląda korek od spodu
Tak wygląda korek od spodu
I tutaj rozkręcony do umycia
I tutaj rozkręcony do umycia
Kubek Primus
Kubek Primus
Kubek Primus
Kubek Primus
Jego dzióbek
Jego dzióbek

4. Contigo Byron

Kolejny Contigo, ale prostszy. Ten ma system Snapseal, czyli aby pić trzeba podważyć „guzik”. Jest to wygodne, choć mniej niż w przypadku systemu Autoseal stosowanego w niektórych modelach Contigo. Kubek Byron ma na korpusie gumową obręcz, więc łatwo go chwycić, myje się go bez problemu. Kubek kupisz tutaj, 89 zł

 • wymiary: średnica podstawy 6,7 cm, wysokość 18,5 cm
 • waga: 279 g
 • pojemność: 470 ml
 • uwagi: najlżejszy i najmniejszy, łatwa do mycia zakrętka, antypoślizgowy element obudowy, korek można myć w zmywarce
Contigo Byron
Contigo Byron
Contigo Byron
Contigo Byron
Contigo Byron
Contigo Byron
Contigo Byron i ten przycisk snapseal
Contigo Byron i ten przycisk snapseal
Tutaj widać jego dość prostą konstrukcję, jest łatwy do mycia
Tutaj widać jego dość prostą konstrukcję, jest łatwy do mycia
I tutaj widok od góry
I tutaj widok od góry
A tu opakowanie
A tu opakowanie

5. Mighty Mug Biggie SS

Kubek, który się nie wywraca, fajnie się przysysa do powierzchni, nawet lekko pochyłej. Ma największą pojemność z testowanych kubków, bo 530 ml. Wygodny, choć dzióbek otwierało mi się z trudem (wymaga większej siły). Sam korek jest prosty, to słabszy punkt, ale za to łatwy do mycia. Kubek kupisz tutaj, 105 zł. 

 • wymiary: średnica podstawy 7 cm, wysokość 23 cm
 • waga: 277 g
 • pojemność: 530 ml
 • uwagi: kubek się nie wywraca, zakrętka prosta do mycia
Kubek Mighty Mug
Kubek Mighty Mug
Jego dół, czyli przyssawki
Jego dół, czyli przyssawki
I dzióbek
I dzióbek
I jeszcze jedno ujęcie na zakrętkę
I jeszcze jedno ujęcie na zakrętkę

6. Esbit Thermo Mug

Uwielbiam termosy obiadowe Esbit i te na napoje (zerknij na moje testy) i trochę zmartwiłam się widząc sporo negatywnych komentarzy. I tak, Esbit ma dobre wyniki jeśli chodzi o trzymanie temperatury, ma wygodny dzióbek, ale ma zupełnie nie pomyślaną tą nakrętkę, która jest trudna do mycia (nie da się rozkręcić), a poza tym zbiera się płyn w tym korku i zawsze pierwszy łyk jest zimny. Mimo wszystko kubek wygrywa ceną, więc jeśli ktoś szuka niedrogiego kubka, który trzyma ciepło to śmiało. Kubek kupisz tutaj, 55 zł

 • wymiary: średnica podstawy 7 cm, wysokość 21 cm
 • waga: 307 g
 • pojemność: 375 ml
 • uwagi: nie można rozkręcić nakrętki do mycia, wygodny dzióbek
Kubek Esbit
Kubek Esbit
Kubek Esbit zerknij na kształt dzióbka
Kubek Esbit zerknij na kształt dzióbka
Tutaj od góry
Tutaj od góry
Korek do kubka Esbit
Korek do kubka Esbit
Przycisk - po kliknięciu pojesz
Przycisk – po kliknięciu pojesz

7. Fjord Nansen

Polecany przez wiele osób, świetnie trzyma ciepło, ale ma jeden minus – nakrętka. Jest nie do umycia wewnątrz, bo nie da się jej odkręcić. Ogólnie kubek-klasyk, tak bym go opisała. Dobry, ale bez fajerwerków wg mnie. Cena może równoważyć pewne niedogodności 🙂 Kubek kupisz tutaj, 78 zł

 • wymiary: średnica podstawy 6,5 cm, wysokość 20 cm
 • waga: 341 g
 • pojemność: 400 ml
 • uwagi: zakrętki nie można rozkręcić do mycia
Fjord Nansen kubek termiczny
Fjord Nansen kubek termiczny
Fjord Nansen kubek termiczny
Fjord Nansen kubek termiczny
Tutaj korek Fjord Nansen
Tutaj korek Fjord Nansen

8. Kubek w kropki

To kubek „no name” to znaczy nawet pamiętam, gdzie go kupiłam, ale to nie o to chodzi, w tym wpisie jest symbolem kubka tańszego, bez marki, która za nim stoi. Trochę taki kubek-odniesienie, abyście mieli porównanie. I tak go lubię 🙂

Czekam na Twoje komentarze, podziel się swoimi opiniami, jak masz pytania – pisz! 🙂

Przetestowane kubki
Przetestowane kubki
 • Chcesz schudnąć, ale nie masz czasu na gotowanie? Sprawdź mój bestsellerowy turbo jadłospis ➡️ „Nie mam czasu”, będziesz zachwycona!

 • 60 Odpowiedzi

  1. Nie wiem jaka jest Wasza opinia na temat plastiku. Ja mam obawy, niby BPA free, niby tzw. „dobry” plastik czyli np. PP ale nie jestem przekonana czy to nie jest szkodliwe w połączeniu z gorącym napojem… Mam ze Starbucks dwa kubki w tym ten co na zdjeciu, wybrałam go właśnie ze względu na brak plastiku. Kubek jest ceramiczny ze stalowym wieczkiem i wygodna do zdejmowania i umycia uszczelka. Wszystko super, tylko herbatę trzeba pic szybko, bo natychmiast stygnie nie polecam, no i jest ciężki, zeby sobie z nim np. spacerować i popijać. Do samochodu, ok. Drugi mam tzw Tumbler i trzyma ciepło bardzo dobrze, nawet po 5ciu godzinach herbata jest gorąca, ale jednak pije dotykając ustami plastiku. Jestem ciekawa, jakie sa Wasze opinie. Przejmujecie sie tym plastikiem?

  2. Nie wiem czemu wszyscy zachwycają się Contigo. Mam dwa i oba nie dają rady utrzymać ciepła powyżej 2 h. Jeśli któryś z nich da radę lecę pędzę kupić

   1. Moze nie wygrzewasz kubka wrzątkiem przed nalaniem wlasciwego napoju? Żaden termos ani kubek nie bedzie trzymał ciepła jesli sie go nie ogrzeje, bo juz w momencie wlania właściwego plynu spadnie jego temperatura. Polecam tę sztuczkę, bo tez sie kiedys frustrowalam. A Contigo super, trzymają cieplo na prawdę dobrze.

   2. Od 10 lat mam Contigo. Kupilam jeszcze w Polsce w Coffeeheaven.
    Pije herbate z cytryna.
    – Lakier przy dnie sie poobcieral – ale to juz 10 lat!!!
    – Bardzo dobrze tyrzyma cieplo (pamietajmy ze to nie jest termos).
    – Jest nadal szczelny!!!
    Zabieram ze saba do samochodu, do torebki, w trakcie przeziebienia stoi na stoliku nocnym i w nocy moge popijac herbate.
    – Jezeli zajdzie osadem od herbaty wlewam goraca wode i wrzucam pol tabletki od zmywarki. Zakrecam co jakis czas potrzasam, zostawiam na jakis czas, pozniej potrzasam. Po tym jest domyty i wyglada jak nowy.

    Caly czas szukalam czegos do kawy na wynos z nakretka latwa do mycia.
    Mam obecnie plastykowy (od 2016) dostalam jako prezent z Tchibo Becher to go „Santas liebling” (nie jest tak ciezki jak ceramiczne) i o dziwo okazal sie niezwykle szczelny. Ale po recenzje zaopatrze sie w Contigo Byron (ze wzgledu na nakretke latwa do mycia. Mam nadzieje ze u nas tez sa dostepne.

   1. Nie wiem jak wy, ale mnie dla mnie innym jeszcze istotnym elementem jest smak. Mam kubek że stali nierdzewnej kupiony na stacji paliw. Smak kawy jest zupełnie inny niż że szklanki. Czy w tych droższych kubkach tego problemu nie ma? Pozdrawiam Michał

  3. u mnie Emsa rzadzi!
   choc ciezko pic z niego od razu!
   polecam zaparzenie herbaty wieczorem- rano idealnie do picia!

   1. Tak, sama byłam wiele razy zdziwiona przy herbacie jak gorący jest napój. Z kawą ciut lepiej 🙂 A masz emsę dużą czy małą? 🙂 a może mini, bo też widziałam 😀

   2. My też mamy z mężem Emse (teraz mi się przypomniało ) w ogóle trafiliśmy 2 lata temu na jakąś mega promocje bo za kubek zapłaciliśmy niecale 40zl. Duży plus za to że mogę bo rozkręcić i wrzucić do zmywarki. Super się sprawdza na spacerach i wyjazdach. Teraz jak byliśmy w górach dawał radę na stoku. A kawaka jest z niego pyszna. 🙂 u nas 3latka pije z niego tylko pilnujemy żeby robiła to powoli.

   3. mam 0,3l
    tez widzialam duza i mini opcje ale jednak dla mnie 0,3 jest optymalne!u mnie kolor fioletowy-sliwka,a le wymienialam, bo mi ma kupil oczodajny niebieski kolor:) a z tego nie dalabym rady pic kawy:))poki co pije tylko z tego herabte i jeszcze nie mylam w zmywarce, ale ejstem mega zadowolna, choc raz mi wylecialo z wozka na spacerze z corka i troche sie obilo o brzeg, ale wlansie dzieki 360 st, moge pic z kazdej strony.
    czesto zaparzam sobie w tym herbate w domu, i nalewam do filizanki… albo pije z otwartego kubka…dluzej trzyma cieplo

  4. Tylko west loop! 3 lata temu kupiłam mężowi żeby w pracy mógł wypić chociaż letnią kawę, bo zwykle jak zostawial świeżo zrobioną to wracał jak była lodowata. Zamknięcie genialne! Wszelkie wsciskane guziki u mnie sie nie sprawdziły, a tutaj, puszczasz przycisk i kubek zamknięty. Piję herbatę, dziecko mnie woła, rzucam kubek, biegnę, nic się nie rozlało

  5. contigo na moje psie przygody najlepszy, chociaż wcześniej przez ponad rok miałam jakiś firmowy i mega też się sprawdzał, u mnie najważniejsze jest nieprzeciekanie jak lata luzem w torbie i contigo pod tym względem idealny 😀 ja nie myję nakrętki w zmywarce bo potem herbata ma dla mnie smak tabletki do prania 🙁 ogólnie gumka na dziubku mam wrażenie, że trzyma smak? takie wrażenie jak piję na zmianę herbate i kawę. super podsumowanie! pozdrawiam 🙂

  6. Pamietam jak mi kiedys polecalas w jakims komentarzu wlasnie ten kubek Contigo. Dziekuje! Uzywam juz drugi miesiac i jest naprawde super

  7. Contigo Loop 2 najlepszy. Mam już 3ci. Osobiście polecam te matowe bo błyszczące maja nietrwały lakier. Ten kubek to moja trzecia ręka

  8. A ja szukam kubka odpowiednio tak dobrego jak contigo ale w mniejszych rozmiarach dla mojego 3 latka. Może następnym razem zrobisz zestawienie kubków terminicznych/bidonów dla dzieci?

  9. My używamy contigo. Fajnie by było jakbyś zrobiła porównanie dziecięcych. Córce do szkoły daję ciepłe picie w moim małym dobrego ale z chęcią poznam nowe opcje

  10. My używamy kubków termicznych KING HOFF za 28 zł. Cena rewelacja a trzyma długo gorące, ciepłe a i chłodne napoje w lecie 😉 wypróbowane w różnych miejscach i warunkach. Do herbaty mamy każdy po 1 czyli 4 no a ja + 1 do kawy .
   Polecam czy warto przepłacać ?
   Pozdrawiam

  11. Przydałby się jeszcze ranking zużycia kubków oraz to czy można je myć w zmywarce i jak wyglądają po kilku myciach (czy obudowa się nie niszczy).
   Używam od kilku lat Contigo West loop. Jest genialny i świetnie trzyma ciepło. Tylko obudowa (kolor fioletowy) się poobdzierała i źle to wygląda. Dodam, że myję go ręcznie, bo mam wrażenie, że zmywarka jeszcze bardziej uszkodzi lakier. Kubek nadal działa, więc szkoda mi wydawać pieniędzy na nowy i nie wiem, co z nim zrobić, żeby nie straszył odrapaniami. Bo wstyd taki na biurku w pracy postawić 😉
   Może macie jakieś sposoby, jak zregenerować obudowę kubka?
   Przy okazji do jego zalet dodałbym jeszcze to, że jak się zepsuła nakrętka, to na stronie producenta można ją dokupić. Nie trzeba wydawać pieniądzy na nowy kubek. A to znaczna oszczędność i redukcja ilości śmieci.

   1. Agnieszka, dzięki za taki rzeczowy komentarz. Dodam zaraz wszystko odnośnie mycia i zaleceń, ale już odnośnie zużywania to dodam za jakiś czas i też liczę na takie komentarze jak Twój.
    A jak ozdobić, hmmm dobre pytanie 😉

   2. Ja mam Contigo ale starszą wersję bo jeszcze działa i nie mam potrzeby go zmieniać, generalnie mam 5 dla całej rodzinki. Kupiłam je hurtowo 🙂 jakieś 5 lat temu. Co do ścierania się… wtedy w instrukcji było (nie wiem jak jest teraz) info że zakrętkę można myć w zmywarce a metalową część ręcznie i tego się trzymam. Lakier i kolor nadal jak nowe. Polecam też „czyszczenie przez trzęsienie” kupka co jakiś czas (wlać ciepłą wodę z płynem w 1/4 kubka, zakręcić i mocno potrząsać przez chwilę; powtórzyć bez płynu-płukanie)

   3. Może zrobić sweterek na kubek…będzie oryginalnie i jeszcze bardziej termicznie 😉

  12. Jeśli kubki termiczne to tylko contig! Nie kapią, nie psują się, długo trzymają ciepłe i zimne napoje.

   1. A my mamy f.nansen srebny i sprawdza sie rewelacyjnie, bardzo dlugo trzyma cieplo

  13. Ja kocham contigo mam dokladnie ten polar white co ty haha taki bialy jak snieg pod huta katowice 🙂 i taki sam tylko czerwony.najlepsze na swiecie

  14. dla mnie chyba najważniejsze aspekty to
   – szczelność – dojeżdżam do pracy autobusem, nierzadko na stojąco i nader często kierowcom zdarza się gwałtownie zahamować 😉
   – materiał z jakiego są wykonane – szczególnie chodzi o plastik – najlepszy byłby bez niego, bo piję najczęściej z kubka takiego kawę, ale zdarzają się inne rzeczy – i moje dotychczasowe kubki, a szczególnie wieczka przechodziły zapachem. a herbata o smaku kawy nie jest fajna 😉

   Co do rozmiaru – mi wystarcza w zupełności 250 ml, jak potrzebuje więcej – biorę termos 500ml 😉

   Ciągle szukam swojego idealnego, a ten przegląd na pewno pomoże w poszukiwaniach

   pozdrawiam 🙂

  15. a dla dzieci? contigo tez? te dorosle na amazonie po 9 i po 14 dolcow…..awiodl mnie natomiast THERMOS bo nie trzyma ciepła i beznadziejnie się pije i zle trzyma pokrywka.

  16. Mam pytanie odnosnie Contigo West Loop 2.0 – zobaczylam na filmiku na stronie kubekcontigo jak działa ten magiczny system autoseal no i fajnie to wyglada, tylko zastanawiam się odnośnie umycia tej części, gdzie jest ta jakby rurka i sprężynka. Po naciśnięciu napój wylewa się przez tę „rurkę” na sprężynce – czy to sie da domyć ręcznie??

  17. EMSA służy nam już prawie 3lata.Zależało mi na kubku, który naprawdę długo będzie trzymał ciepło (moja podróż do pracy zajmuje ponad 1,5h). EMSA nie tylko trzyma ciepło, herbatę z niej byłam w stanie gorącą pić nawet 3-4h po jej zaparzeniu. Okazała się zbawieniem przy noworodku, dzięki niej obaliłam mit wiecznie zimnej herbaty 🙂 nie zamieniłabym na żaden inny kubek, a myślę o zakupie kolejnego. Jest również co istotne łatwa do utrzymania w czystości 🙂

   1. ON jest kupiony w A’tab rok temu, już chyba nie ma tych sklepów, z wierzchu jest bambusowy, więc fajnie lekki 🙂 ale ciepła nie trzyma

  18. Mój ulubiony kubek termiczny to Outer – ciepło 12 godzin i nie kosztuje wiele, sprawdza się w dłuższe trasy, ma blokadę więc wrzucam do torby bez obaw o wyciek. Natomiast na co dzień wygodniejszy jest Contigo West Loop 2. Trzyma ok 6 godzin ale do biura i do auta wystarczy.

  19. Termos mam w formie kubka Camebak i naprawdę trzyma ciepełko rewelacyjnie. Kupowałem przez stronę sportmix.pl/marka_camelbak/kubki-termiczne-camelbak/, to jest średniej większości model Brook Vacuum (0,6 l wchodzi do środka).

  20. Fjord Nansen ma inną zaletę – za 13 zł można dokupić nowy, albo zapasowy korek co też zrobiłem.

  21. Paulina! jak zwykle jestem pod wrażeniem Twojego zamiłowania do lunchboxow i kubków…wracam jak bumerang bo wśród moich znajomych nie odwzajemniaja za bardzo tej pasji a tutaj zawsze cos ciekaeego i z taka dbałościa i cierpliwością opisane bo każdy kubek ma pro i lontra i fajnie jrst móc sobie wybierać. ja mam jeden od 5 lat, niestety zmazała sie firma i jest to żaden z wymienionych lecz czuje że pottzebuje on zamiennika bo czss na emeryturę kubkową. podobał.mi sie esbit ale widze ze wygrywa contigo… w tkmaxx były też dużo.przecenione kubki Thermos …dwa razy sie przymierzałam.ale też nie pasowało.mi zamknięcie. jednak szczelność w razie wywrotki w torbie to.podstawa aby przypadkowe szarpniecie nie uruchomiło otwarcia…no i.mycie.bo tez pije kawke z mlekiem.ryżowym. także będe sie keszcze wczytywać i z góry dziękuję z super artykuł.

   1. W tkmaxx dużo kubków marki thermos jest z plastikowym wnętrzem i szczerze mówiąc nie sądzę by ładnie trzymały, opinie na zagranicznym amazonie mają takie sobie. Też mnie kusiły 🙂
    esbit fajny, ale contigo bije na głowę inne.
    dziękuję Ci za komentarz

  22. Szkoda ze pominięto klean kanteen. To takie mercedesy wsród kubków. Niestety cenowo tez, ale uważam ze warte tej ceny

  23. Mam pytanie odnośnie kubka Emsa Travel Mug. W sieci znajduję również kubek Tefal travel Mug, który wygląda identycznie, opakowanie jest identyczne, parametry. Czy to ten sam kubek?

  24. Hej, dziękuję za test i porównanie kubków. Chciałabym się dowiedzieć, jaka jest wysokość Contigo West Loop 470ml bez nakrętki? Jest to dla mnie ważna informacja. Odpowie na pytanie czy zmieści mi się do ekspresu 🙂

  25. Mamy już w domu 3 kubki contigo. Dwa większe, west loop, jeden mniejszy, pinnacle. Wszystkie z zamknięciem autoseal, które uwielbiam – łatwe do utrzymania w czystości, bo mocno się otwierają do mycia. Zdarzyło się mi kiedyś, z innym kubkiem, że jadąc autem szybko odstawiłam na siedzenie obok, ale nie zamknęłam i kubek się przewrócił. Tapicerka do prania. Z autoseal nigdy się to nie zdarzy, bo jak tylko puścisz kubek, to on się szczelnie zamyka. No i dodatkowa blokada jest fajna, bo nie ma ryzyka, że w torebce coś przypadkiem wciśnie przycisk i mi zaleje wnętrze 🙂

   Ale jednak nie trzymają wysokiej temperatury tak dobrze, jakbym chciała. 2-3 godziny tak, ale marzy mi się, żeby po 4-5 h napój był gorący, a nie letni. Za to zimną temperaturę (latem zimna kawa cold brew lub po prostu woda z lodówki) wytrzymują naprawdę spokojnie 6-7 godzin (już nie jest lodowate, ale wciąż zimne, a nie letnie 🙂 ).

   Szukam więc wciąż ideału – dobre zamknięcie, wygodny dzióbek i dłuuuuuugo utrzymujący ciepło.

  26. My mamy w domu 3 Contigo (2x Byron, 1X Huron). Tak jak na początku byłam zachwycona (świetnie trzyma temperaturę, po 3 godz. nadal prawie wrzątek), tak po czasie wyszły problemy ze szczelnością. Byron był używany przez pół roku 5x w tygodniu, zaczął konkretnie przeciekać. Huron przy używaniu 1xna miesiąc przecieka (nie bardzo mocno) po 1,5 roku. Nie wiem, czy to kwestia Snapseal i Autoseal by było lepsze, na razie czekam na rozpatrzenie reklamacji.

   1. Czyli nie warto kupować Contigo w sklepie Trekker Sport za sporo powyżej 100 złotych? Mój kubek ani razu nie potrafił tak długo trzymać temperatury, i to nie w terenie, ale w szafce w mojej pracy. Pozdrawiam

   1. na początku wpisu masz zdjęcie gdzie są wszystkie kubki od góry 🙂 a masz jakieś pytania? może coś podpowiem

  27. ja wybrałam contigo… bo niestety kambukka miała jeden z modeli uszkodzony, który mnie interesował.

  28. Ja się mega zawiodłem na primusie. Bardzo szybko mi się w zakrętce odkleił pierścień do którego się przyczepia wkład zatykający, przez co zakrętka już nie jest szczelna. Więc odradzam. Teraz zobaczmy jak z contigo będzie.

  29. Ahoj! Jestem właścicielem kubka Contigo, tego „profilowanego” i, szczerze mówiąc, nie jestem nim zachwycony. Najprawdopodobniej mój brak zachwytu wynika z moich potrzeb. Uprawiam rowerowe enduro przez praktycznie cały rok, niezależnie od temperatur panujących poza domem. Na treningi dojeżdżam na obszary pagórkowate i górzyste samochodem (rower na bagażniku). Zimową porą przed każdą lubię sobie „pociągnąć” kilka łyków gorącej herbaty z Contigo, potem wsiadam na rumaka i ruszam w trasę, zdarzało się to nawet przy minus 31 stopni. Po powrocie do samochodu po 2-3, czasem 4 godzinach w niskich temperaturach, herbata w kubku miała już niestety niezbyt akceptowalną ciepłotę, nie kompensującą leśnego zimna. Termosy jednak dłużej utrzymują temperaturę płynów zgodnie z oczekiwaniami użytkownika. Być może mam zbyt wygórowane wymagania, ale w mojej pracy kubek Contigo po 4 godzinach oczekiwania nie oferuje mi zbyt ciepłej herbaty. Te 4 godziny to jednak warunki cieplarniane w porównaniu z leśnym treningiem. Być może kubek został stworzony do trzymania temperatury kawy, której niestety nie nauczyłem się pić 😉 stary maruda pozdrawiam wszystkich!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.