Pamiętacie bohatera popularnej czeskiej kreskówki? Tak, dzisiaj będzie o Kreciku 🙂 bo będąc w Pradze kopie Krecika, czy jak wolicie Krteka, można spotkać w zasadzie na każdej wystawie. A ponieważ mam ogromną słabość do tego rysunkowego zwierzaka to nie mogłam się powstrzymać, aby Wam o tym nie wspomnieć. Swoją drogą czy teraz też są takie super bajki, jak „nasz” Krecik?
W Pradze kupić można pluszaki Kreciki, drewniane zabawki, zawieszki, breloczki, kubki, kubeczki, miseczki, ołówki… wszystko z Krecikiem lub Krecika przypominające. W zasadzie nie wiem, jak wielu turystów odwiedzających Pragę kojarzy Krecika, ale mnie te wszystkie duperele w jakiś sposób rozczulają 🙂 Oglądaliście Krecika?
Oczywiście im bliżej rynku i Mostu Karola tym Krecikowe gadżety są droższe. Ale czemu się dziwić, skoro nawet butelka wody w tej okolicy kosztuje 6 zł, to za małego krecika wielkości ogryzka od jabłka zapłacicie ok. 35 zł. I to jest rozmiar mini, a im większy, tym droższy. Na szczęście są też sklepy na uboczu…
Aż strach pomyśleć, że bajka o Kreciku wcale nie miała być początkowo w odcinkach, a już na pewno nie tylu. Pierwszy był Krecik i spodenki. I dopiero potem powstawały nowe przygody pogodnego zwierzaka. Ja pamiętam też odcinek o Kreciku i telefonie.
Krecik to jedna z lepie pamiętanych przeze mnie bajek z dzieciństwa, inne to Reksio, Kot Filemon, pamiętam też (choć mniej lubiłam) Smerfy, Misia Kolargola.
Oglądaliście przygody Krecika? Pamiętacie jego słodkie „ojoj”? 🙂 Jakie inne bajki pamiętacie z dzieciństwa? I czy teraz też są takie bajki? ♥
44 Odpowiedzi
oj tam, oj tam : D ja lubię Krtek, bo to takie fajne czeskie : P
W świecie „cycków”,”dziubków”,idiotów i cwaniakujących szpanerów- miło spotkać ludzi mających tak ogromną dawkę pozytywnej energii, z uśmiechem na ustach ,w sercu i głowie, ludzi ujmująco dobrych, ze wspaniałymi pachnącymi i smacznymi tradycjami rodzinnymi i piękną, pozytywną duszą — tak jak Pani. po prostu rewelacja! Pozdrawiam serdecznie.
p.s. A w Czechach najbardziej lubię zestaw smazeny syr z tatarską omacką i kroketen czy jakoś tak 😉 no i oczywiście Czerny Kozel.
i jeszcze ah jo:XD
Pamiętam krecika;)
Mam nawet taką dużą książkę o kreciku:)
Ja pamiętam odcinek Krecik i pisklę 🙂 – to trafili tam do fabryki ciasteczek i krecik to pisklę ratował. OJ oglądało się kiedyś krecika 🙂 I tak jak ojoj był świetne! 🙂
Krecik jest najlepszy ;-))) super, super, super … a w tej pomarańczowej czapeczce jest extra
Wydaje mi sie ,ze we wersji polskiej mozna powiedziec,ze to Krecik,bo przeciez mieszkal pod ziemia i ryl kopce.Wiec mozna nazwac go Krecikiem i nie potrzeba nam nazwy czeskiej,wiec nie potrzebnie sie panu Fangir120 tlumaczysz.
Czekamy na dalsze relacje :O)
tak!! teraz juz pamiętam, dzięki 😀
proszę 🙂 sama się dziwię mam 15 lat i bardzo lubie krecika mam do niego słabość 🙂
wszystkie są urocze 😀 szkoda tylko, że dość drogie :))
ojejku chyba przegapiłam jakiś odcinek! to straszne 🙂 dzięki!
ja ksiązki nie mam, choć tu na miejscu korci by kupić 😀
ojej, dzięki za tyle ciepłych słów 🙂 ogromnie nas to motywuje i tak miło się czyta :))
Smażony syr głównie jedliśmy na Słowacji, chociaż dzisiaj był smażony hermelin – o raaaju, ale pyyyycha. Ściskam ciepło
bo Krecik to taka pozytywna postać 🙂 i te zwierzaki ahhh
faktycznie, aż zerknęłam, nie ma, dziwne :0 ale cała masa innych dupereli owszem 😀
haha kalhotky? ależ faaaajne :))) pozytywna postać 🙂 i cieszę się, że filmy się podobają, to najważniejsze :)) ahoj!
taaak są i te mega Kreciki i to na każdym kroku 😀
kret w galarecie czy w sosie własnym 😉
00:32
Vltava lub Wełtawa 😉
Pozdrawiam was serdecznie
tak wiem, totalna gapa ze mnie 😀 dzięki, okropny wstyd :O
@CzarnySmar dzięki 🙂 wakacje dopiero się rozkręcają
o słodko ci wyszło to krecikowe Ajooo :)))
tak to zapamiętałam, Krecik robił słodziej 😀
to se ne vadi ;p
ta bajka jest stara jak świat! z 1956 r 🙂
nadaja na cyfrowej naziemnej …reksio ..bolek i lolek ….krecik …aaa i cos super fajnego dla maluchow …. ” Przedszkolaki” polecam chyba na pulsie ale nie jestem pewna 🙂
Dobromila oooo serio? 🙂 Przedszkolaków nie znam, zerknę 🙂
Paulina zerknij moja 2 letnia lubi….w mojej ocenie spokojne i edukacyjne o ile 2letnie dziecko jest w stanie sie az tak edukowac…. 🙂
uwielbialam Krecika ;P
Pamiętam ten odcinek 🙂 Najlepsza bajka! I słowa, które wypowiedział Krecik : „Ptaszku, ptaszku zrób mi galotki” pamiętam do dziś. Jak sobie przypomnę to od razu się uśmiecham :)))
Xmonika oooo nie pamiętam tego akurat, ale galotki same w sobie owszem 😀
Ja tez kocham Krecika. Galotki, hihi!
ajj jo:) Krecik jest cudowny:) uwielbiałam Pszczółkę Maję, moją imienniczkę:) pamiętam też Reksia, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, bajkę o Rumcajsie… czy to znaczy, że jestem stara?;)
Krecik to bajka mojego dzieciństwa. Tak samo jak i Franklin, Miś Uszatek, Olinek Okrąglinek, Reksio, Bolek i Lolek, Rumcajs. Mam szczęście, bo moja młodsza siostra ogląda kilka tych bajek, wtedy do niej dołączam. Cudnie 🙂 <3
I ja uwielbiam Krecika i to jego OH JOOOO :)a moja 3 letnia córcia przejeła po mnie to uwielbienie 😀 nie ma to jak bajki z dzieciństwa , dawne czasy 😉
Uwielbiam Krecika, to dopiero były bajki 🙂
Ja tez pamietam krecika i telefon i radio:-)
Miś Kolargol i Miś Uszatek:-)
o tak! Miś Uszatek!
Kocham krecika <333333333333333333333
Kocham Krecika:**
Krecik to moje dzieciństwo!
Do dziś oglądam krecika na youtube. Uwielbiałam i uwielbiam. 😀 Pozytywna bajka!
Polecam sklep http://www.czeskimarket.pl gdzie można spotkać Krecika pod różnymi postciami także Sąsiadów i Rumcajsa 🙂