Euro trip 2011: Krecik w Pradze – czy są teraz takie bajki?

Pamiętacie bohatera popularnej czeskiej kreskówki? Tak, dzisiaj będzie o Kreciku 🙂 bo będąc w Pradze kopie Krecika, czy jak wolicie Krteka, można spotkać w zasadzie na każdej wystawie. A ponieważ mam ogromną słabość do tego rysunkowego zwierzaka to nie mogłam się powstrzymać, aby Wam o tym nie wspomnieć. Swoją drogą czy teraz też są takie super bajki, jak „nasz” Krecik?

W Pradze kupić można pluszaki Kreciki, drewniane zabawki, zawieszki, breloczki, kubki, kubeczki, miseczki, ołówki… wszystko z Krecikiem lub Krecika przypominające. W zasadzie nie wiem, jak wielu turystów odwiedzających Pragę kojarzy Krecika, ale mnie te wszystkie duperele w jakiś sposób rozczulają 🙂 Oglądaliście Krecika?

Oczywiście im bliżej rynku i Mostu Karola tym Krecikowe gadżety są droższe. Ale czemu się dziwić, skoro nawet butelka wody w tej okolicy kosztuje 6 zł, to za małego krecika wielkości ogryzka od jabłka zapłacicie ok. 35 zł. I to jest rozmiar mini, a im większy, tym droższy. Na szczęście są też sklepy na uboczu…

Aż strach pomyśleć, że bajka o Kreciku wcale nie miała być początkowo w odcinkach, a już na pewno nie tylu. Pierwszy był Krecik i spodenki. I dopiero potem powstawały nowe przygody pogodnego zwierzaka. Ja pamiętam też odcinek o Kreciku i telefonie.

Krecik to jedna z lepie pamiętanych przeze mnie bajek z dzieciństwa, inne to Reksio, Kot Filemon, pamiętam też (choć mniej lubiłam) Smerfy, Misia Kolargola.

Oglądaliście przygody Krecika? Pamiętacie jego słodkie „ojoj”? 🙂 Jakie inne bajki pamiętacie z dzieciństwa? I czy teraz też są takie bajki? ♥

Krecik - masa gadżetów z jego podobieństwem
Krecik – masa gadżetów z jego podobieństwem

44 Odpowiedzi

 1. W świecie „cycków”,”dziubków”,idiotów i cwaniakujących szpanerów- miło spotkać ludzi mających tak ogromną dawkę pozytywnej energii, z uśmiechem na ustach ,w sercu i głowie, ludzi ujmująco dobrych, ze wspaniałymi pachnącymi i smacznymi tradycjami rodzinnymi i piękną, pozytywną duszą — tak jak Pani. po prostu rewelacja! Pozdrawiam serdecznie.
  p.s. A w Czechach najbardziej lubię zestaw smazeny syr z tatarską omacką i kroketen czy jakoś tak 😉 no i oczywiście Czerny Kozel.

 2. Ja pamiętam odcinek Krecik i pisklę 🙂 – to trafili tam do fabryki ciasteczek i krecik to pisklę ratował. OJ oglądało się kiedyś krecika 🙂 I tak jak ojoj był świetne! 🙂

 3. Wydaje mi sie ,ze we wersji polskiej mozna powiedziec,ze to Krecik,bo przeciez mieszkal pod ziemia i ryl kopce.Wiec mozna nazwac go Krecikiem i nie potrzeba nam nazwy czeskiej,wiec nie potrzebnie sie panu Fangir120 tlumaczysz.
  Czekamy na dalsze relacje :O)

 4. ojej, dzięki za tyle ciepłych słów 🙂 ogromnie nas to motywuje i tak miło się czyta :))
  Smażony syr głównie jedliśmy na Słowacji, chociaż dzisiaj był smażony hermelin – o raaaju, ale pyyyycha. Ściskam ciepło

 5. haha kalhotky? ależ faaaajne :))) pozytywna postać 🙂 i cieszę się, że filmy się podobają, to najważniejsze :)) ahoj!

 6. Pamiętam ten odcinek 🙂 Najlepsza bajka! I słowa, które wypowiedział Krecik : „Ptaszku, ptaszku zrób mi galotki” pamiętam do dziś. Jak sobie przypomnę to od razu się uśmiecham :)))

 7. ajj jo:) Krecik jest cudowny:) uwielbiałam Pszczółkę Maję, moją imienniczkę:) pamiętam też Reksia, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, bajkę o Rumcajsie… czy to znaczy, że jestem stara?;)

 8. Krecik to bajka mojego dzieciństwa. Tak samo jak i Franklin, Miś Uszatek, Olinek Okrąglinek, Reksio, Bolek i Lolek, Rumcajs. Mam szczęście, bo moja młodsza siostra ogląda kilka tych bajek, wtedy do niej dołączam. Cudnie 🙂 <3

 9. I ja uwielbiam Krecika i to jego OH JOOOO :)a moja 3 letnia córcia przejeła po mnie to uwielbienie 😀 nie ma to jak bajki z dzieciństwa , dawne czasy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.