Szukaj
Generic filters

Kiwi! Leć, nielocie, leć Egmont – opinia

Świetna gra rodzinna przy której jest dużo śmiechu i przy której wszyscy są na równym poziomie 🙂 Dawno tak się nie śmieliśmy przy jakiejś grze, tutaj wszystko lata.

Początkowo miałam obawy czy gra nie będzie za trudna dla moich przedszkolaków. Ale bawią się świetnie, co prawda dopiero załapują, że warto ułożyć w pudle kiwi obok siebie, ale wierzcie mi i bez tego zabawa jest przednia 🙂

Co jest w pudełku

Jest plansza do złożenia, bo pudełko pełni rolę planszy. Są żetony z grubego kartonu przedstawiające ptaki kiwi, są cztery kolory, każdego po 10 szt. I 4 katapulty. Po skończeniu gry trzeba planszę rozłożyć, bo nie zamknie się pudełko, ja rozkładam katapulty bo wydaje mi się to najszybsze rozwiązanie.

Jak grać w grę

Kiwi nie potrafią latać, a chcą zwiedzić świat, zatem chcą dostać się do skrzyni z owocami kiwi. A my im pomagamy 🙂

Wszyscy gracze strzelają swoimi żetonami z katapult w stronę pudełka, jeśli czyjeś kiwi będą 4 obok siebie (tworząc kwadrat) to wygrywa. Proste, a śmiechu jest przy tym ogrom.

Przegródek jest mniej niż żetonów, więc ktoś może swoim kiwi zasłonić naszego, więc nie jest to wcale takie proste, poza tym żetony czasem wyskakują za pudełko i latają po całym pokoju 🙂

Kiwi
Kiwi
Kiwi
Kiwi leeeeci
Kiwi leeeeci
Kiwi leeeeci
Gra Kiwi
Gra Kiwi

Czego uczy gra

To świetna gra zespołowa, ćwiczy refleks, a u małych dzieci świetnie trenuje paluszki.

Moja ocena

Bardzo ładnie wykonana gra, gruba tektura, ładne kolory to wszystko sprawia, że nie boimy się jej wyciągać nawet w obecności najmłodszych domowników. Wręcz przeciwnie dzieci Kiwi polubiły, nawet dwulatek potrafi strzelać z katapulty, śmiechu jest przy tym sporo.

W gronie starszych dzieci gra potrafi być baaardzo szybka 🙂 i mega zabawna. Świetna gra rodzinna, raczej do pośmiania i jako przerywnik między grami strategicznymi czy klasycznymi, bo tutaj liczy się przede wszystkim śmiech i dobra zabawa.

Podsumowanie

 • moja ocena: 5/6
 • gra: Kiwi / Flying Kiwis
 • wyd: Egmont / Zoch
 • cena: 63 zł, kupicie np. tutaj

i jak wam się podoba?

Tak składam ją do zamknięcia pudłka by nie wyjmować całego "stelażu"
Tak składam ją do zamknięcia pudełka by nie wyjmować całego „stelaża”
Kiwi
Kiwi
Kiwi
Kiwi
 • Chcesz schudnąć, ale nie masz czasu na gotowanie? Sprawdź mój bestsellerowy turbo jadłospis ➡️ „Nie mam czasu”, będziesz zachwycona!

 • 1 Odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.