Szukaj
Generic filters

Jedo Trim – polski wózek wielofunkcyjny

Wrażenia z testowania wózka Jedo Trim, czy warto, jaki jest, jakie ma funkcje i co bym w nim zmieniła? Oto pierwsza recenzja Jedo Trim, polskiego wózka, który wyróżnia się nowocześniejszym designem, choć nadal nad kilkoma detalami bym popracowała. Niemniej jest to wózek warty zainteresowania.

Chcesz kupić? Świetnie, polecam Ci ten link by sprawdzić ofertę.

Cieszę się, że udało mi się testować wózek dłużej, we wpisie znajdziesz opis wszystkich funkcji, plusy i minusy. Znajdziesz też informacje na temat różnic w seriach tego wózka, jest linia M, linia T i linia R. Obejrzyj koniecznie film, tam dokładnie widać jakie wózek ma możliwości. Ja mam Jedo Trim linia M, kolor 60 na białej ramie.

Plusy

Ciekawy, wyróżniający design spośród polskich wózków. Głównie za sprawą stelaża, który zdecydowanie jest lżejszy wizualnie, bardziej nowoczesny, choć sam wózek nadal jest spory. Ale brawa, bo naprawdę to krok w dobrą stronę i wózek się wyróżnia.

Spora budka to duuuży plus, w dodatku jest powiększana i z dodatkowym daszkiem z przodu. W budce są dwa suwaki, jeden do powiększenia budki, a drugi suwak to ukryta siatka wentylacyjna (idealna na upały, gdy dziecko zaśnie w wózku). Budka rozsuwana jest w linii M i T, za to w wersji R jest już większa bez poszerzania, ma trochę inny design.

Rozkładane siedzisko jest do pozycji całkowicie płaskiej (takiej naprawdę leżącej, jak w gondoli). Jest to regulacja stopniowa za pomocą guzika z tyłu oparcia co jest wygodne. W sumie mamy pozycję siedzącą, półleżącą i leżącą właśnie. I ta leżąca powinna zwrócić uwagę, bo większość wózków ma pozycję „prawie” leżącą, a tutaj mamy na płasko. Nie zastąpi to gondoli, ale dla mniejszych dzieci jest dobrą opcją.

Poza tym jest regulowany podnóżek, więc ta powierzchnia do spania jest dzięki temu większa, a potem, gdy dziecko siedzi to po prostu podnóżek się opuszcza. I co fajne, jak dziecko jest duże to może nogą wejść na stelaż by wygodniej wejść do wózka samodzielnie 🙂 mała rzecz, a cieszy!

Muszę tu jeszcze dodać, że siedzisko można ustawić zarówno przodem do drogi, jak i przodem do rodzica, więc spokojnie te mniejsze dzieci, które chcecie mieć na oku możecie ustawić tak, by je dobrze widzieć 🙂

Spora gondola, bo ok. 83 cm długa. To naprawdę dużo. Jest klasyczna. Ma podnoszony kąt podparcie pod głową, więc można dziecko delikatnie unieść (choć stopni jest sporo ja bym sugerowała unoszenie o max 1 stopień).

Wygodny hamulec (włączanie z jednej strony, wyłączanie z drugiej) to mega fajne rozwiązanie. Działa lekko, wystarczy kliknąć prawą nogą na zielony guzik na kołem, a potem by spowolnić to lewą nogą, nad drugim kołem. Mała rzecz, a szczególnie latem, w sandałach, bardzo docenisz.

Regulowana rączka (łamana) pozwala dostosować wysokość do niższych i wyższych rodziców.

Pompowane koła lub stale pompowane do wyboru. Fajnie amortyzowany tył, ale na szczęście mimo tej dość miękkiej, widocznej amortyzacji, wózek nadal dobrze wjeżdża na krawężnik. A jak już piszę o kołach to przednie mają ciekawą blokadę, wystarczy przekręcić szarą obręcz i już.

Kosz jest spory, można go przekształcić w koszyk zakupowy (co jest fajnym rozwiązaniem szczególnie jeśli ktoś unika zbędnych torebek itd.). Ale więcej o koszu niżej piszę.

W wózku jest pałąk, wypinany wygodnie, odginany i w dodatku z regulowanym położeniem, do tego można dopiąć pas krokowy, więc jeśli komuś na tym zależy to warto o tym pamiętać.

Wózek prowadzi się dobrze, choć z dużym dzieckiem czuć już jego wagę. Radzi sobie na kamykach, na chodniku, gorzej na śliskiej nawierzchni np. w sklepie. Podbija się dobrze mimo swojej miękkiej amortyzacji na tył, choć gorzej z dużym dzieckiem.

Ani plus ani minus

Składanie. Składanie wymaga wielu ruchów, bo trzeba wypiąć siedzisko, dodatkowo jeśli chce się je złożyć (zmniejszyć, choć nie trzeba) to trzeba wypiąć… budkę i pałąk. Przy tym wszystkim jeszcze trzeba wypiąć kosz (da się z nim złożyć, ale i tak może wyskoczyć, bo on jest podwieszany). Zatem uprzedzam, że jest to wózek, który wymaga kilku ruchów i zależności przy składaniu. Jednym to będzie przeszkadzać, innym nie, ale weźcie to pod uwagę. Dla mnie to jednak kłopotliwe.

Koła przednie potrafią wejść w „samoblokadę” na śliskiej nawierzchni. O co chodzi? Potrafią się tak ustawić, że stykają się ze sobą. Nie jest to jakaś wada uniemożliwiająca jazdę (wystarczy cofnąć i jechać dalej), ale zaskoczyło mnie to.

Minusy

Spora waga ok. 15 kg. Choć wózek jest lżejszy wizualnie to nadal ma dużą wagę i sam w sobie jest duży (co widać również po złożeniu – w bagażniku zajmuje znacznie więcej miejsca niż inne wózki). I to mój największy zarzut do wózka, bo po prostu jest ciężki i duży.

Detale. Zauważyłam, że w jednym wózku były ostrzejsze elementy przy dźwigienkach do składania, w moim obecnym tego nie ma, ale zerknij na to, bo to niewygodne. I właśnie takie mini detale fajnie, jakby Jedo poprawiło 🙂 Czyli również konieczność wypięcia budki do złożenia siedziska czy czasem zacinający się pałąk. Tak samo wadzi mi to, że budka nie ma pełnego naprężenia. To drobnostki, ale one również wpływają na komfort codziennego korzystania z wózka.

Jedo Trim ustawienie spacerówki w stronę drogi
Jedo Trim ustawienie spacerówki w stronę drogi
i w stronę rodzica
i w stronę rodzica
Gondola
Gondola
Gondola w środku
Gondola w środku
Ja mam 160 cm wzrostu
Ja mam 160 cm wzrostu
Michał 190 cm
Michał 190 cm
Powiększona budka
Powiększona budka
Suwaki od siateczki i od powiększenia budki
Suwaki od siateczki i od powiększenia budki
Regulacja podnóżka
Regulacja podnóżka
Regulacja podnóżka
Regulacja podnóżka
Pasy
Pasy
Siedzisko położone
Siedzisko położone
Rozkładanie siedziska
Rozkładanie siedziska
Jedo Trim tutaj duże dziecko śpiące w wózku (powyżej 3 lat)
Jedo Trim tutaj duże dziecko śpiące w wózku (powyżej 3 lat)
Hamulec
Hamulec
Blokada kół
Blokada kół
Koła i kosz
Koła i kosz
Koła z tyłu
Koła z tyłu
Złożony stelaż
Złożony stelaż
Elementy wózka po złożeniu stelaża (tutaj linia T)
Elementy wózka po złożeniu stelaża (tutaj linia T)
Wózek w bagażniku
Wózek w bagażniku
Pałąk
Pałąk
Samoblokada kół przednich na śliskiej nawierzchni
Samoblokada kół przednich na śliskiej nawierzchni
Przyciski do wypięcia siedziska
Przyciski do wypięcia siedziska
Regulacja rączki
Regulacja rączki
Siedzisko
Siedzisko
Konieczność wypięcia budki przy składaniu siedziska w kompaktowy rozmiar
Konieczność wypięcia budki przy składaniu siedziska w kompaktowy rozmiar
Dźwignia składania (w jednym egzemplarzu tutaj było ostre)
Dźwignia składania (w jednym egzemplarzu tutaj było ostre)

Linie kolorystyczne – różnica między R, M i T

Posiada trzy linie kolorystyczne (M,R, i T), które różnią się detalami, wykończeniem, ale żeby było jasne funkcjonalność pozostaje bez zmian. Jest tego sporo, zatem opiszę Ci różnice, bo te wózki są różne (np. w jednej linii jest uchwyt w budzie, w innej są skóropodobne elementy itd.).

Linia M

Klasyczna. W moim odczuciu najbardziej klasyczna i mi samej wpadła w oko. To taka, jaką ja mam (ta szara ze zdjęć). Ma powiększaną budkę, siateczkowy panel w budce, materiał jest lekki, klasyczny, bez ekoskóry. W gondoli ma uchwyt do przenoszenia (w budce) jest widoczny.

W linii M i T guzik do składania budki w gondoli są widoczne, a w linii R jest ukryty pod materiałem.

Wnętrze gondoli, to jej obszycie w linii M i T jest na suwak, w linii R jest naciągane.

Linia T

W spacerówce w budce ma fragmenty lub całość z ekoskóry (to ten wózek żółty ze zdjęć jest właśnie linii T). W gondoli również ma elementy ekoskóry i ma ukryty uchwyt do przenoszenia.

Producent chwali się, że w tej wersji osłonka na nóżki jest bardziej zabudowana. Przypominam jednak by nie zakrywać aż tak mocno dziecka ze względu na bezpieczeństwo :*

Linia R

Ma dodatkowo powiększaną budkę, ma jakby więcej przęseł, ale z tego co widzę nie jest już dodatkowo do rozsuwania, a jedynie ma suwak z ukrytą siatką wentylacyjną. Ta powiększona budka w spacerówce wygląda na taka samą lub mniejszą niż rozsunięta w wersji M i T, za to różnica jest w gondoli, bo tutaj widać, że jest ona ciut większa. Dodatkowo w wersji z gondolą guzik od składania budki jest ukryty pod materiałem.

Wnętrze gondoli jest naciągane, a nie na suwak jak ww.

Podsumowując. Linia M – najbardziej klasyczna, linia T – z ekoskórką, linia R – ma więcej przęseł w budce. O i tyle wystarczy zapamiętać, głównie są to różnice wizualne, co komu się podoba 🙂

Tutaj porównanie, zwróć uwagę na budki. Od lewej linia M, potem T i R
Tutaj porównanie, zwróć uwagę na budki. Od lewej linia M, potem T i R
i gondole, ta sama kolejność: M, t i R
i gondole, ta sama kolejność: M, t i R
tutaj linia T
tutaj linia T
A tutaj M
A tutaj M
A tu budka od R
A tu budka od R

Jak kupić Jedo Trim

Jak już wiesz linie są M, T i R. Zatem najpierw musisz wybrać, która wizualnie Ci się podoba. Do tego wybierasz kolor stelaża. Jedo Trim linia M, kolor 60, czyli taki jak ten szary mój kupisz np. tutaj, 2099 zł (za wersję 2w1). Jedo Trim linia T kolor 76 (taki jak na moich zdjęciach żółto-zielony) tutaj, 2099 zł. I jeszcze Jedo Trim R tutaj, od 1999 zł.

W fajnej cenie kupisz wózek tutaj (2w1 i torba), 2009 zł. Warto skorzystać 😉

Do tego możesz dokupić torbę, ja mam z linii M (te torby też różnią się między sobą, moja jest taka najprostsza wizualnie, co ja lubię :)), torbę kupisz za ok. 104 zł, znajdziesz też zestawy już z torba, np. tutaj. O ile za dedykowanymi torbami nie przepadam to ta (przynajmniej z linii M) jest fajna 🙂

Torba
Torba
Torba z przewijakiem
Torba z przewijakiem

Dla kogo Jedo Trim

Jeśli szukasz tradycyjnego wózka z dobrą amortyzacją i rozkładanym na płasko siedzisko to zerknij na Trima, również wtedy gdy mieszkasz za miastem i częściej chodzisz po bezdrożach. Odpuść jeśli musisz wnosić na 4 piętro lub masz niewielki bagażnik.

Wymiary

 • wymiary złożonego stelaża: wraz z kołami – 77 x 61,5 x 40 cm
 • waga stelaża z kołami – 8,8 kg
 • waga spacerówki (stelaż + siedzisko): 14,5 kg
 • waga wózka głębokiego (stelaż + gondola): 14,8 kg
 • wymiary wewnętrzne gondoli: 83 x 39 cm

Daj znać, jak Ci się podoba. A jeśli masz to koniecznie podziel się opinią. Jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć też zostaw komentarz 🙂

Tutaj mamy Jedo Trim linia T, z ekoskórą
Tutaj mamy Jedo Trim linia T, z ekoskórą
Jedo Trim linia M
Jedo Trim linia M
Gondola
Gondola
Jedo Trim
Jedo Trim
Budka odsłaniana część
Budka odsłaniana część
Jedo Trim gondola linia T
Jedo Trim gondola linia T
Jedo Trim wersja spacerowa linia M
Jedo Trim wersja spacerowa linia M
i linia T
i linia T

20 Odpowiedzi

 1. Wiem, że nie jesteś zwolenniczką tego typu wózkow . Przyznaję, że ta waga trochę doskwiera. Ale kupiliśmy tego typu wózek wielofunkcyjny, używamy już 2 lata i mogę go polecić. Mówię o Tako Omega. Tańszy niż ten prezentowany tu, a ma sporo fajnych rozwiązań. Budka jest duża nie tylko w spacerówce ale też w gondoli, czego wiele mam mi zazdrościło. Jeździliśmy dużo (trawa, krawężniki i schody) i po dwóch latach jest jak nowy.Tylko pasy nam się zepsuły, ale producent przysłał nowe mimo, że po gwarancji.
  Paulina jak będziesz na śląsku to daj znać, pozwolę Ci przetestować 🙂

 2. Witam ja mam pytanie odnośnie czy byłaby może szansa na recenzję wózka Abc design 3 tec zastanawiam się nad kupnem . Mam bliźniaczy z tej firmy i bardzo mi odpowiada , a tamten wygląda na zgrabny i mały w porównaniu do tych wszystkich które na teraz na topie.

 3. Fajna recenzja 🙂 Kupiliśmy Jedo Trim w linii R (fajna torba :D), przetestujemy go z mężem tak na prawdę dopiero za ok 10-15 dni 😀 co do ciężkości to racja, na szczęście nie będę musiała go taszczyć po schodach 🙂 po zdemontowanium kółek cały wózek wchodzi bez problemu do bagażnika 😀

 4. Mamy trim t i drugi raz nie dokonalbym tego wyboru. Wózek ładny lecz nie praktyczny. Jeżeli ktoś tak jak my przemieszcza się ciągle autem to robi się tragedia koszyk który miał być świetna sprawa stal się kolejna kula u nogi za każdym razem należy go wypiac. Gondola ok duża. Spacerówka już słabo. Na gwarancję trafiła budka z spacerówki samoczynnie się rozkrecajaca przy otwieraniu zamykaniu. Po pół roku poszły amortyzatory tylne wózek opadał sam pod ciężarem swoim i dziecka 6m. Błotniki tylnych kół odpadają i często w najgorszym momencie np przejście przez jezdnie krawężnik i błotniki na środku drogi lub gdy jedziemy po bruku. Najchętniej bym je ściągnął lub przykleił na stałe. Wózek zajmuje prawie cały bagażnik 500l w aucie. I teraz według mnie duża wada wózek skrzypi trzeszczy i nie sprawia frajdy z spaceru. W skali 1 do 10 teraz dałbym 4 plus za to że jednak naprawiaja te wózki w Polsce i trwa to tydzień wydłużają nawet gwarancję po naprawie. Jednak to nie wózek który z nami zostanie na dlizej juz kupilismy spacerowke i dziwimy sie jak moglismy stwierxzic przy zakupie ze wozrk sie lekko prowadzi raczek jest to pchacz dla rodziców. A i jeszcze fotelik kiddy evolution pro 2 na adapterach jedo powoduje wycieranie farby na profilu znajdującym się pod nim. Co do tylnej amortyzacji jest słaba nie zwiększa komfortu za to strasznie utrudnia podbicie wózka. Jest to nasz 1 wózek i na dłużej nie zapadnie nam w pamięci.

 5. Ja również nie mogę powiedzieć o Jedo Trim nic dobrego. Ze spacerówka mam najwięcej problemów. Budka się zacina a samo siedzisko nie opuszcza się do końca więc gdy dziecko śpi jest problem. A kilka tygodni po zakupie zwyczajnie wypadało przednie koło. Oczywiście wózek naprawiono ale dziecko 2 tyg.było bez wózka. Problem z blotnikami i blokujacymi się kołami, amortyzacja zerowa. Za 2000 zł spodziewałam się czegoś lepszego po naszej Polskiej firmie.

 6. Tak chyba, że jedziemy po prostej drodze. Używam wózek od 8 m-cy i wiem co pisze droga Pani. A Pani jak długo testowała wozek? bo mi w sklepie też wydawało się, że amortyzacja przy wózku jest ok

 7. Witam zastanawiam sie nad zakupem Jedo Trim T ale w sieci jest masa złych opini na temat tego wózka. Głównie uzytkownicy narzekaja na awaryjność i słabe wykończenia. Drugik moim wyborem jest Roan Bass Soft w ako skórze. Co mi doradzicie?

 8. Przez pierwsze 4 miesiące użytkowania Jedo Trim byłam zachwycona. Po tym czasie najpierw zepsuła się regulacja rączki, producent naprawił w ramach gwarancji, Koła skrętne zaczęły się blokować do tego stopnia, że wózek na chodniku, przejściu dla pieszych, w sklepie po prostu gwałtowanie hamował… tragedia….

 9. Używam wózka Jego Trim gondoli już pięć miesięcy. Robię spacery zarówno po asfalcie jak i drodze leśnej i wg mnie amortyzacja jest ok. Mam koła żelowe, a więc nie ma problemu z przebiciem opony czy pompowaniem. Koła prowadzi się jak pompowane. W wózku nic nie skrzypi. Waga samego wózka i wymiary po złożeniu faktycznie trochę pozostawiają do życzenia ale chyba każdy przed zakupem sprawdzał to, więc pretensje można mieć tylko do siebie. W końcu nikt na ślepo nie kupuje wózka, a jeśli o tym nie pomyślał to jego problem. Z mężem zrezygnowalismy z kupna siedziska spacerowego. Każda spacerówka z zestawu 2w1 czy 3w1 pozostawia wiele do życzenia. Lepiej kupić osobny wózek – spacerówkę, bo tylko takie są leciutkie, zwinne i zajmują mało miejsca w bagażniku. Oczywiście wszystkie udogodnienia do najtańszych nie należą.

 10. Przy pierwszym synu miałam Jedo Bartatine, co prawda pękł mi stelaż gdy jechałam z 2 latkiem, ale wózek używamy, kupiony za grosze, machnelam ręką. Zaufałam marce kolejny raz przy drugim synu i kupiłam Jedo trim, nowy, dziś zjeżdżając z kraweznika z 4 miesięcznym dzieckiem w wózku pękł mi stelaż. I to jak, jakby odcięte od linijki, tylne koła z fragmentem ramy. Wózek wygląda teraz jak taczka;)

 11. Paulina, pomocy! Trochę się pospieszyłam ze sprzedażą wózka 3w1 choć miałam powód – część spacerowa była straszna! Poszukuję spacerówki, w miarę małej po złożeniu i dosyć lekkiej ale z przekładaną rączką/siedziskiem. Czy możesz coś doradzić?

 12. Koła mają napis „driffting” co w 100% odzwierciedla prowadzenie wózka. Szlag mnie trafia jak muszę nim jeździć po supermarkecie albo w domu. Przednie koła stają w poprzek i pchasz wózek 3 metry na zablokowanych kołach! Poza tym przy próbie podniesienia przodu wózka przed krawężnikiem, musisz się z nim siłować ponieważ tył jest resorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.