Idealny prezent dla dziecka

Najlepszy prezent

Przygotowuję kolejne listy prezentowe, prezenty tańsze i droższe, mądrzejsze i te bardziej rozrywkowe. Dla dzieci starszych i młodszych. I trafiłam na prezent idealny. Najlepszy dla każdego dziecka.

Chcecie wiedzieć jaki jest idealny prezent dla dziecka? Gotowi?

.

.

.

.

.

.

Najlepszym prezentem, który możesz podarować dziecku jest czas.

Czas z dzieckiem.

Nie musisz go pakować z papier w granatowe błyszczące gwiazdki i wiązać czerwoną kokardą, nie musisz chować po szafach przed pierwszą gwiazdką. Możesz go dać zawsze. Czas dla dziecka.

Ale nie taki czas z dzieckiem, że jesteście obok i gotujesz/sprzątasz/pracujesz, ale taki, że jesteście razem. Gadasz, tulisz, bawisz się, słuchasz. Po prostu jesteś TYLKO dla dziecka.

Wtedy nie musisz mu wynagradzać braku czasu kosztownymi prezentami, dzieci naprawdę ich nie potrzebują. Nie musisz się tłumaczyć przed sobą, że przecież jest tyle do zrobienia. Po prostu bądź.

Pamiętam taką opowiastkę krążącą kiedyś po sieci, nie wiem czy nie przeinaczę, ale postaram się ją przytoczyć:

– tato, ile zarabiasz przez godzinę?
– 50 zł synu, a czemu pytasz?
– jestem ciekawy.
– muszę pracować.
– Wiem, tato a czy pożyczysz mi 45 zł?
– (tata trochę się zdenerwował, bo to sporo) a po co ci tyle pieniędzy?
– Tato dołożę swoje 5 zł ze skarbonki i będę mógł z tobą spędzić godzinę więcej.

Jeśli zatem zastanawiacie się co kupić dziecku to po prostu zwolnijcie. Usiądźcie razem na kocu, przytulcie się, poczytajcie. A jeśli nie wiecie lub nie lubicie tak nic nie robić to polecam kilka sposobów na wspólny czas razem:

 1. połóż się na ziemi, młodsze dzieci od razu będą wiedzieć, jak się bawić, a starsze? Domyślam się, że nawet nastolatek nie przejdzie obojętnie obok czegoś takiego 🙂
 2. zbudujcie razem namiot z koców, ohhh jak ja to pamiętam z dzieciństwa!
 3. zagrajcie razem w grę, nawet z 1,5 rocznym dzieckiem się da już w coś grać (gry dla 2 latka) 🙂 to też jedno z moich wspomnień, a u Was?
 4. dajprzejąć inicjatywę, baw się z dzieckiem, ale nie zamiast dziecka. Nie buduj pięknej wieży, słucha, obserwuj. Może ta budowla to tak naprawdę łódka?
 5. porysujcie razem… sobie buzie 🙂
 6. poczytaj książki
 7. przytul i tyle.

Jestem pewna, że ten prezent spodoba się każdemu dziecku bez względu na wiek 🙂

7 Odpowiedzi

 1. Czekam aż moja mama na to wpadnie. A lat mam już 19. Nigdy takiego prezentu nie dostałam 😉 a byłabym z takiego najbardziej zadowolona.

 2. Witam, najprawdziwsza prawda. Mam w domu dwójkę maluchów córeczka Amelka ma 3 latka o 8 miesięcy a synek Kubuś ma rok i 3 miesiące staram się spędzać jak najwięcej czasu bawiąc się czy po prostu będąc z nimi ale szczerze powiem ze nie wiem jak zainteresować ich oboje jedna zabawa. Gdy zajmę się kuba to widzę zazdrość u amelki i odwrotnie. Pozdrawiam wspaniały blog gratuluje

  1. a kto Ci powiedział o tym, że to jak miałam dwa lata? Ludzi dorośli pamiętają raczej najdalej czasy przedszkolne a to i tak z czasem się zaciera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.