Szukaj
Generic filters

iCandy Raspberry – spacerówka do miasta

iCandy Raspberry

Recenzja wózka iCandy Raspberry zwanego potocznie „malinką”. Wózka, który mi do złudzenia przypomina Bugaboo Bee+, takiego, który denerwowała mnie jedną rzeczą, a jednocześnie kilka miał fajnie rozwiązanych. Wózek raczej do miasta, ale spodoba się, jeśli szukasz wózka z obracanym siedziskiem.

Ja wózek testowałam dzięki uprzejmości Alicji, która była w stanie mi go wysłać na drugi koniec Polski – dziękuję! Oczywiście jeśli ktoś ma wątpliwości to teraz w styczniu nie biegam w szortach, bo przez zaległości recenzja czeka od… lipca. Ufff.

Tak czy tak, ja od dawna marzyłam o tym wózku, szczególnie odkąd miałam styczność z iCandy peach, czyli podwójnym wózkiem, który moim zdaniem jest ideałem jeśli chodzi o design, rozwiązania i kompaktowość, szczególnie w wózku rok po roku. Przyznam się, że racpberry trochę mnie rozczarowało, o tym dlaczego przeczytasz dalej.

Plusy

Obracane siedzisko w obydwu kierunkach to na pewno coś co spodoba się wielu osobom. Często w wiadomościach do mnie pytacie, który wózek spacerowy ma opcję ustawienia siedziska zarówno w stronę drogi, jak i do rodzica. I tak jest z iCandy Raspberry. Przekładanie siedziska jest proste, choć nie robiłabym tego z dzieckiem 🙂

Prosta regulacja oparcia siedziska to kolejny plus, jest regulowane w 3 pozycjach (siedząca, półsiedząca i leżąca) wszystko za pomocą wygodnego klipsa z tyłu oparcia. Pozycja leżą jest naprawdę imponująca, zresztą wózek jest reklamowany jako wózek od urodzenia, ma nawet specjalny śpiworek/wkładkę. Jednak dla mnie jest on zbyt twardy, jak na wózek dla noworodka. Niemniej samo położenie będzie wygodne i dla większego dziecka, które lubią zdrzemnąć się na spacerze.

Dość duża budka to kolejny plus, tak jak i w bee+ tu również można dokupić różne kolory wkładek i budek i zmieniać wygląd wózka, niemniej sam materiał budki jest dość „cienki”.

Łatwe składanie i to do niewielkich wymiarów, a postawiony stoi samodzielnie 🙂

Regulowana rączka w sposób teleskopowy spodoba się tym rodziców, których dzieli różnica wzrostu. Tutaj jest wysuwana, wygodna.

Lekkie prowadzenie i podbijanie nawet na wyciągniętej rączce i z dużym dzieckiem. Spokojnie wjeżdża pod krawężnik, choć lepiej w ustawieniu „do drogi”.

Łatwe manewrowanie nawet w sklepie. Wózek jest dość zwinny nawet na śliskich i wąskich sklepowych alejkach.

Ani plus, ani minus

Spory kosz z plastikowym pojemnikiem to na pewno plus, ale ten plastikowy pojemnik wzbudza u mnie mieszane uczucia. Z jednej strony czaderski schowek na folię (ja zazwyczaj i tak jej nie wożę), a z drugiej podnosi wagę. Pełni też rolę podnóżka dla większych dzieci.

Minusy

Hałasuje na kostce i to strasznie! To coś co mnie totalnie odstrasza. Wózek ma gumowe kółka, które trudno uszkodzić, ale hałasują, stukoczą bardzo.

Cena. Trudno nie doszukiwać się porównania do do Bee+. iCandy ma podobną cenę, a obecnie w Polsce jest dostępny  głównie z drugiej ręki.

Rączka
Rączka
Hamulec
Hamulec
iCandy regulacja oparcia
iCandy regulacja oparcia
Siedzisko rozłożone
Siedzisko rozłożone
Siedzisko rozłożone
Siedzisko rozłożone
Wyjmowanie siedziska by ustawić w drugą stronę
Wyjmowanie siedziska by ustawić w drugą stronę
Siedzisko w stronę drogi
Siedzisko w stronę drogi
Śpiworek
Śpiworek
Śpiworek
Śpiworek
Schowek na folię
Schowek na folię
Składanie wózka
Składanie wózka
Składanie wózka
Składanie wózka
Pozycja siedząca
Pozycja siedząca
Pozycja siedząca
Pozycja siedząca
Kosz złożony
Kosz złożony
Koła
Koła
iCandy Raspberry
iCandy Raspberry

Gdzie kupić iCandy Raspberry

W Polsce wózek jest w zasadzie niedostępny nowy, można kupić z drugiej ręki. W Anglii kosztuje ok 420 funtów, za to w PL używany to koszt ok. 800-900 zł.

PS: odnośnie sandałków ze zdjęcia (bo tyle osób pyta :)) to są to Melissa o podobne do tych 🙂

Dla kogo ten wózek

Fajny do miasta, niewielki, kompaktowy, a z wieloma fajnymi funkcjami. Ciekawy o tyle, że starczy do końca wózkowania, nawet pomieści malucha do 25 kg. Za to odradzam dla wrażliwych słuchowo 🙂

Wymiary

  • złożony: 85.5 x 54 x 36.8 cm
  • rozłożony: 85.5 x 54 x 93 cm
  • waga: ok. 8 kg
iCandy Raspberry
iCandy Raspberry
iCandy Raspberry
iCandy Raspberry

8 Odpowiedzi

    1. i bardzo wygodne 🙂 niestety po roku się rozpadły, ale zwrócili mi całe pieniądze i na pewno na nowy sezon kupię identyczne, bo chodziło się w nich świetnie

  1. Mam go,od urodzenia,dla mnie idealny ale mieszkam w Londynie tu nie ma sniegow,operuje nim jedna ręką w drugiej trzymam psa i jeszcze jem jablko,super lekki tylko buda cienka,reszta same plusy i wcale nie halasuje,w sumie nie mam porównania z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.