Szukaj
Generic filters

Gra Wyspa smoków (5+) – kooperacyjna ze smokami

Wyspa smoków

Oto kolejna gra kooperacyjna przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Chociaż gier mamy mnóstwo, to przyznam Ci, że jest to jedna z tych, której moje dzieci… nie polubiły. O tym dlaczego i czy faktycznie tak musi być – we wpisie.

Gra Wyspa smoków wydawnictwa Granna to pięknie wykonana gra na grubej tekturze, z ładnymi drewnianymi ludzikami, ładnymi kartami i ciekawymi zasadami. Dobra dla dzieci, które wolą grać w gry kooperacyjne (zespołowe), choć tutaj można pokusić się o warianty. Grę kupisz tutaj, ok. 60 zł

Co jest w pudełku

W środku jest gruba plansza, planszetki zamku (jakby takie puzzle), planszetki smoków, drewniane pionki ludzików oraz kostka z symbolami i cyframi 1-4. Całość wykonana bardzo ładnie, grafika jest miła dla oka.

Kostka
Kostka
Drewniane ludziki
Drewniane ludziki
Instrukcja
Instrukcja
Zamek do odbudowania
Zamek do odbudowania

Jak grać w grę

Gramy wszyscy ludzikami (choć aż się prosi by każdy miał swój pionek i tak też czasami grywaliśmy). Rozkładamy elementy zamku, smoki i rzucamy kostką. Gdy wypadnie 1-4 to o tyle pól przesuwamy ludzika, gdy na polu, na którym będziemy będzie fragment zamku to go zbieramy, ale położyć go można dopiero po całym okrążeniu. Gdy wypadnie symbol smoka to przesuwamy smoka.

Są też przeszkody, bo gdy trafi się na smoka to trzeba schować się do Zaczarowanego lasu i dopiero gdy wyrzuci się na kostce słoneczko to można z niego wyjść. Zwycięstwo jest wtedy gdy zamek będzie odbudowany w całości, za to przegrywamy gdy smoki dojdą do pomarańczowego pola.

Plansza w trakcie gry
Plansza w trakcie gry
Rzut kostką
Rzut kostką
Smok
Smok
Zaczarowany las
Zaczarowany las

Nasza ocena gry

Przez to, że gra jest z ludzikami to aż prosi się by każdy sterował jednym ludzikiem, co jest fajnym wariantem. Niemniej wadą tej gry w moim odczuciu jest sytuacja gdzie trzeba wejść do zaczarowanego lasu. Wyjść z niego jest baaardzo trudno, za to wrócić można dość szybko. Moje dzieci bywały wielokrotnie zdenerwowane na to.

Ogólnie w wersji kooperacyjnej jest dość ciekawie, choć jest to gra dość mocno losowa, decyzyjność jest prawie zerowa. Za to na pewno szanse na wygraną/przegraną są dość równe, co na pewno spodoba się starszym dzieciom, bo dodaje trochę emocji. Na pewno gra uczy współdziałania.

Dla kogo gra

Dla ciut starszych przedszkolaków, bo młodsze dzieci mogą się denerwować jednak na smoki i ten las, a taki 5-6 latek będzie dobrze się bawić 🙂

Podsumowanie

  • ocena: 4/6
  • gra: Wyspa smoków
  • wyd: Granna
  • wiek: 5+
  • gdzie kupisz? Grę kupisz tutaj, 60 zł

Daj znać czy podoba Ci się, ja naprawdę polecam

  • Korzystasz z moich wpisów? Zobacz moje przewodniki i poradniki albo postaw kawkę. Będzie mi bardzo miło!

    Postaw mi kawę na buycoffee.to