Szukaj
Generic filters

Gra Tajemnicze Podziemia (6+) – ulubiona gra dzieci

Tajemnicze Podziemia gra

Gra, która od pewnego czasu jest ulubioną grą naszych dzieci, w szczególności Starszego (6+). To gra Tajemnicze Podziemia, powiedziałabym, że taka logiczna-towarzyska, bo w przeciwieństwie do wielu logicznych nie jest grą dla jednej osoby. Fajny motyw, prosta do wytłumaczenia i sama gram w nią z przyjemnością.

Absolutny HIT u nas. Szczególnie 6 latek mógłby grać cały czas, zresztą czasem sobie wyciąga i gra sam, by jak mówi poćwiczyć przed rozgrywką z nami. A że faktycznie w grę można grać i solo to jest to genialna gra w tym względzie. Nasz prawie 5 latek też nie ma z nią problemu, a i dla nas gra jest atrakcyjna i spokojnie każdy ma takie same szanse! Grę kupisz tutaj, 32 zł

Co jest w pudełku

W środku jest 5 zestawów kafelków z fragmentami labiryntu, 5 plansz i plastikowe żetony do liczenia punktów. Tyle i aż tyle. Ja aby było łatwiej te kafelki z fragmentami labiryntu podzieliłam kolorystycznie, więc teraz przed grą łatwiej zacząć (nie trzeba szukać danego koloru). Polecam tak sobie przygotować grę.

Tajemnicze Podziemia gra
Tajemnicze Podziemia gra
Gra 6+
Gra 6+
Kefelki, z których układa się labirynt
Kefelki, z których układa się labirynt

Jak grać w grę

Ogólnie gra polega na budowaniu labiryntu, zbieraniu skarbów i omijaniu potworów. Za każdy skarb na drodze jest +1 pkt, a za potworka -2 pkt. Labirynt każdy buduje z tych samych elementów. Jeden z graczy losuje kafelek, a reszta bierze dokładnie taki sami ze swojej puli i każdy w swoim zakresie buduje swój labirynt. Na sam koniec sprawdzamy kto ile skarbów w swoim labiryncie jest w stanie zebrać i ile potworów napotka. Podliczamy punkty i tyle 🙂 Spokojnie do zagrania kilka rund.

Ułożona plansza, czyli labirynt
Ułożona plansza, czyli labirynt
Naniesienie żetonów, na skarby i potwory, które można spotkać w swoim labiryncie
Naniesienie żetonów, na skarby i potwory, które można spotkać w swoim labiryncie
Pudełko gry, gra jest dość tania, a jakość super
Pudełko gry, gra jest dość tania, a jakość super

Nasza ocena gry

Gra jest genialna w swej prostocie. Niby każdy buduje labirynt, niby z tych samych kafelków, a za każdym razem mamy inne pomysły, ustawienia, a finalnie punkty. Ileż ja razy zastawiłam sobie drogę do skarbów to nie zliczę, za to moje dzieci są mistrzami w omijaniu stworów! Gra niby nie ma wielu interakcji, ale jednocześnie gra się razem, zlicza razem punkty i to jest świetne. Naprawdę grywamy z przyjemnością, a że gra jest dość szybka to dość często po nią sięgamy.

Co fajnie, w razie potrzeby można grać i w pojedynkę, więc to też jakiś pomysł dla wielbicieli łamigłówek. Swoją drogą autorem gry jest Reiner Knizia, mamy wiele jego gier i w zasadzie wszystkie to strzały w dziesiątkę. Z podobnych są też takie logiczne zagadki kafelkowe, ale już dla jednej osoby (Brains: ogród japoński/ mapa skarbów itd.).

Dla kogo gra

Spokojnie dla 6 latka, ale i wcześniej ogarnięty 5 latek, a w szczególności fan logicznych łamigłówek, da radę. Ograniczeń wiekowych nie ma, wciągnęliśmy zarówno dziadków, jak i sami gramy z przyjemnością.

Podsumowanie

  • ocena: 6/6
  • gra: Tajemnicze Podziemia
  • wyd: Trefl
  • wiek: 6+ (moim zdaniem i 5+)
  • rodzaj gry: logiczne, ale towarzyskie
  • gdzie kupisz? Grę kupisz tutaj, 32 zł

Dajcie znać, czy znacie, jakie są u Was odczucia 🙂

  • Korzystasz z moich wpisów? Zobacz moje przewodniki i poradniki albo postaw kawkę. Będzie mi bardzo miło!

    Postaw mi kawę na buycoffee.to