Szukaj
Generic filters

Gra Pszczółki (4+) – gra pamięciowa dla dzieci

Gra Pszczółki

Uwielbiam pokazywać różne gry, tym razem coś dla młodszych dzieci (moim zdaniem w uproszczonej wersji już 3 latki dadzą radę). Pszczółki to gra pamięciowa, sympatyczna, ładnie wykonana i cieszy dzieciaki.

Są takie gry, których zakup ciągle odkładam na potem. Nie umiem tego uzasadnić, czasem wydaje mi się, że jeszcze nie czas/za prosta/za trudna itd. Tak było z Pszczółkami i trochę żałuję, że kupiłam ją teraz, bo chłopcy bardzo ją polubili, a mam wrażenie, że za chwilę z niej wyrosną 🙂 Grę kupisz tutaj, ok. 48 zł

Co jest w pudełku

W środku są plastikowe ule (takie jakby kubeczki, którymi przykrywa się pszczółki), kolorowe plastikowe pszczółki i karty z wizerunkiem pszczółek (plus kilka innych, które mają dodatkowe opcje).

Plastikowe pszczółki
Plastikowe pszczółki
Karty
Karty
Ule
Ule

Jak grać w grę

Gra jest prosta, oparta o mechanikę memory. Układamy pszczółki, przykrywamy je ulami, a na środku kładziemy potasowane karty. Gracze kolejną podnoszą kartę, jak jest niebieska pszczółka to starają się wskazać ul, w którym schowała się pszczoła właśnie w tym kolorze. Jeśli gracz odgadł to ul przesuwa przed siebie, jak nie to nic się nie dzieje.

Ogólnie wygrywa gracz, który pierwszy zbierze 4 ule. ALE są karty z misiem – wtedy trzeba jeden ul ze swoich oddać, ale również ktoś z graczy może nam ul zabrać (jeśli będzie pamiętać, że to my mamy daną pszczółkę, której szuka). Zatem nie jest to aż takie oczywiste 🙂

Sprawdzamy czy pod ulem jest pszczółka w kolorze, jak na karcie
Sprawdzamy czy pod ulem jest pszczółka w kolorze, jak na karcie
Gra od lat 4
Gra od lat 4

Nasza ocena gry

Prosta, szybka, miła gra, w którą spokojnie dzieci mogą ograć dorosłych. Pomysł z zabieraniem uli jest fajny, szczególnie dla większych dzieci (te młodsze mogą się obrażać, więc dla nich wymyśliłabym jednak prostszy wariant, w którym może po prostu będą szukać pszczółek?). My gramy klasycznie (dzieci 5 i 6 lat), ogólnie gra wymaga dobrej pamięci, zatem spokojnie dzieci są w stanie ograć zamyślonych rodziców 🙂 Jest to na pewno jedna z tych prostych gier, przy której rodzeństwo z większą różnicą wieku da radę bawić się wspólnie, jak również (przynajmniej tak jest u nas) dzieci mogą grać samodzielnie.

Dla kogo gra

Dla starszych przedszkolaków. Gra jest 4+ i moim zdaniem to dobrze dobrany wiek, by dzieci nie przejmowały się, że zdobyty ul można czasem stracić. Dla mniejszych dzieci grę można wprowadzić wcześniej, by po prostu szukały pszczółek.

Podsumowanie

  • ocena: 5/6
  • gra: Pszczółki
  • wyd: G3
  • wiek: 4+ (na prostszych zasadach 3+)
  • rodzaj gry: pamięciowa
  • gdzie kupisz? Grę kupisz tutaj, 48 zł

Dajcie znać, czy znacie, jakie są u Was odczucia 🙂

1 Odpowiedź

  1. gram w pszczółki z córką odkąd skończyła 3 lata, bez problemu ogarnia normalne zasady:) a i dorośli lubią w nią grać:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.

Szkoła podobno zaraz!

A skoro tak, to pamiętajcie o kupieniu najlepszego ebooka z przepisami do szkolnych śniadaniowek!

To mówię Wam ja, Wasza dietetyk Paulina 😘