Gra Pszczółki (4+) – gra pamięciowa dla dzieci

Gra Pszczółki (4+) – gra pamięciowa dla dzieci

Uwielbiam pokazywać różne gry, tym razem coś dla młodszych dzieci (moim zdaniem w uproszczonej wersji już 3 latki dadzą radę). Pszczółki to gra pamięciowa, sympatyczna, ładnie wykonana i cieszy dzieciaki.

Są takie gry, których zakup ciągle odkładam na potem. Nie umiem tego uzasadnić, czasem wydaje mi się, że jeszcze nie czas/za prosta/za trudna itd. Tak było z Pszczółkami i trochę żałuję, że kupiłam ją teraz, bo chłopcy bardzo ją polubili, a mam wrażenie, że za chwilę z niej wyrosną :) Grę kupisz tutaj, ok. 48 zł

Co jest w pudełku

W środku są plastikowe ule (takie jakby kubeczki, którymi przykrywa się pszczółki), kolorowe plastikowe pszczółki i karty z wizerunkiem pszczółek (plus kilka innych, które mają dodatkowe opcje).

Plastikowe pszczółki
Plastikowe pszczółki
Karty
Karty
Ule
Ule

Jak grać w grę

Gra jest prosta, oparta o mechanikę memory. Układamy pszczółki, przykrywamy je ulami, a na środku kładziemy potasowane karty. Gracze kolejną podnoszą kartę, jak jest niebieska pszczółka to starają się wskazać ul, w którym schowała się pszczoła właśnie w tym kolorze. Jeśli gracz odgadł to ul przesuwa przed siebie, jak nie to nic się nie dzieje.

Ogólnie wygrywa gracz, który pierwszy zbierze 4 ule. ALE są karty z misiem – wtedy trzeba jeden ul ze swoich oddać, ale również ktoś z graczy może nam ul zabrać (jeśli będzie pamiętać, że to my mamy daną pszczółkę, której szuka). Zatem nie jest to aż takie oczywiste :)

Sprawdzamy czy pod ulem jest pszczółka w kolorze, jak na karcie
Sprawdzamy czy pod ulem jest pszczółka w kolorze, jak na karcie
Gra od lat 4
Gra od lat 4

Nasza ocena gry

Prosta, szybka, miła gra, w którą spokojnie dzieci mogą ograć dorosłych. Pomysł z zabieraniem uli jest fajny, szczególnie dla większych dzieci (te młodsze mogą się obrażać, więc dla nich wymyśliłabym jednak prostszy wariant, w którym może po prostu będą szukać pszczółek?). My gramy klasycznie (dzieci 5 i 6 lat), ogólnie gra wymaga dobrej pamięci, zatem spokojnie dzieci są w stanie ograć zamyślonych rodziców :) Jest to na pewno jedna z tych prostych gier, przy której rodzeństwo z większą różnicą wieku da radę bawić się wspólnie, jak również (przynajmniej tak jest u nas) dzieci mogą grać samodzielnie.

Dla kogo gra

Dla starszych przedszkolaków. Gra jest 4+ i moim zdaniem to dobrze dobrany wiek, by dzieci nie przejmowały się, że zdobyty ul można czasem stracić. Dla mniejszych dzieci grę można wprowadzić wcześniej, by po prostu szukały pszczółek.

Podsumowanie

Dajcie znać, czy znacie, jakie są u Was odczucia :)

Komentarze:

gram w pszczółki z córką odkąd skończyła 3 lata, bez problemu ogarnia normalne zasady:) a i dorośli lubią w nią grać:)

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.