Szukaj
Generic filters

Gra Park Dinozaurów (3+) – świetna gra kooperacyjna

Park dinozaurów

Pytaliście o naszą nową grę dla dzieciaków, więc w końcu przygotowałam krótką recenzję. Oto Park Dinozaurów, gra kooperacyjna (czyli wszyscy gramy w jednej drużynie), ale z emocjami. Idealna jako gra rodzinna, w zasadzie od 3 roku życia. To kolejna gra z serii Rodzinka wygrywa od Egmont. Mamy wszystkie gry z tej serii i każda inna, a jednocześnie każda super.

Park dinozaurów to gra, w której wszyscy mamy jeden cel. Trzeba doprowadzić dinozaury na miejsce zanim nastąpi deszcze meteorytów. Gra opiera się o rzut kostką (liczenie) oraz o mechanizm memory (pamięć). Jest więc idealna nawet dla młodszych graczy, a jednocześnie dorośli nie będą się nudzić. Grę kupisz tutaj, 44 zł

Co jest w pudełku

W środku znajdziesz figurki 4 drewnianych, kolorowych dinozaurów, plansze dwustronną (dwa stopnie trudności), żetony tyranozaurów, żetony znalezisk, kostkę.

Kostka
Kostka
Tyranozaury
Tyranozaury
Drewniane dinozaury, plansza
Drewniane dinozaury, plansza
O tutaj widać całość ;-)
O tutaj widać całość 😉

Jak grać w grę

Gracze rzucają kostką i przemieszczają dinozaury. Jak staną na polu z obrazkiem to starają się go odznaleźć wśród żetonów. Jeśli zostanie dobrze wskazanych to super, jeśli źle to meteoryt zbliża się do parku. Ogólnie trzeba doprowadzić dinozaury do wybiegów zanim doleci meteoryt.

Grę można utrudniać wraz z rozwojem dziecka, bo dochodzi postać tyranozaura (po jego wylosowaniu blokuje dane pole), a także jest druga wersja planszy, która ma więcej pół (dłuższa droga).

Dinozaury poruszają się do przodu, a my zgadujemy gdzie jest dany obrazek
Dinozaury poruszają się do przodu, a my zgadujemy gdzie jest dany obrazek
Gdy się nie uda to meteoryt leeeci
Gdy się nie uda to meteoryt leeeci
Tutaj plansza z tyranozaurem, który zajął jedno z pól
Tutaj plansza z tyranozaurem, który zajął jedno z pól
A tutaj ta trudniejsza plansza
A tutaj ta trudniejsza plansza
Park dinozaurów
Park dinozaurów

Czego uczy gra

Gra ćwiczy pamięć, a jednocześnie rozwija pracę grupową. Nie bez znaczenia jest rownież taktyka, po czasie wyłapiecie, którym dinozaurem najlepiej będzie się ruszyć. Uwierzcie mi na słowo, że gdy meteoryt jest 2-3 pola od końca to wszystkie umysły pracują i to najmłodsi najlepiej podpowiadają gdzie leży obrazek z bursztynem czy skamieniałością.

Dla kogo?

Idealna dla całej rodziny, u nas chłopcy potrafią wyciągnąć grę i grać we dwóch, a nawet czasem w pojedynkę, bo po prostu im się podoba zgadywanie, prowadzenie dinozaurów. Gra ma prostą mechanikę, ale to co jest w niej fajne to możliwość zwiększenia stopnia trudności. Czyli dodawanie żetonów tyranozaurów czy trudniejsza plansza.

Podsumowanie

  • ocena: 6/6
  • gra: Park Dinozaurów
  • wyd: Egmont
  • wiek: 3+
  • gdzie kupisz? Grę kupisz tutaj, 44 zł

Daj znać czy podoba Ci się, ja naprawdę polecam, rzadko która gra łapie u mnie 6/6 😉

  • Korzystasz z moich wpisów? Zobacz moje przewodniki i poradniki albo postaw kawkę. Będzie mi bardzo miło!

    Postaw mi kawę na buycoffee.to