Gra Moje Dinozaury Granna – opinia

Gra Moje Dinozaury Granna – opinia

Mam dla was kolejną ciekawą grę dla dzieciaków, szczególnie w wieku przedszkolnym i szkolnym i dla wszystkich fanów dinozaurów. U nas wszystko co związane z dinozaurami to pewniak, zatem ta gra była oczywista. Moje Dinozaury to połączenie puzzli i gry losowej, można grać na kilka wariantów.

To co podoba mi się w tej grze to wiele możliwości. Małe dzieci grają po prostu poprzez układanie puzzli. Proste i zawsze na czasie, a przy okazji uczą się liczyć do 6. Starszym dzieciom wprowadzamy kostkę i proste działania matematyczne.

Co jest w pudełku

W środku znajdziecie 6 plansz z dinozaurami do ułożenia, każda z 6 części. 2 kostki do gry oraz dwa tekturowe dinozaury, które umilają grę.

Jak grać w Moje Dinozaury

Wariantów można wymyślić sporo. Ogólnie chodzi o to by zdobyć jak najwięcej całych dinozaurów. Dziecko rzuca kostkami i bierze albo dwa elementy albo element z numerem, który powstają poprzez dodanie lub odjęcie wyników z kostek. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że można dobrać element sąsiadujący do tego, który już się ma.

Wariant prostszy

Jaki numer wypadnie na kostce to taki element bierzemy i też trzeba uzbierać jak najwięcej dinozaurów.

Wariant dla dzieci 2+

To układanie puzzli.

Moje Dinozaury - elementy
Moje Dinozaury - elementy
Moje Dinozaury i tekturowy dinozaur
Moje Dinozaury i tekturowy dinozaur
kostki
kostki
Puzzle
Puzzle

Czego uczy gra

Działania matematyczne (dodawanie, odejmowanie). Rzut kostką, kolejność to tylko niektóre korzyści z tej gry. Dla maluchów to nauka spostrzegawczości i układanie puzzli.

Moja ocena

Bardzo fajna gra z dinozaurami (za to już ma dodatkowy punkt na start). Fajne jest to, że gra dorasta z dzieckiem, a już maluchy mogą układać puzzle. Całość ładnie wydana. Jeśli dziecko lubi puzzle i dinozaury to warto. Podoba mi się, że w tym najtrudniejszym/klasycznym wariancie nie jest tylko losowość, ale dziecko musi kombinować i dodawać/odejmować – fajny pomysł.

Podsumowanie

Gdzie kupić Moje Dinozaury? Grę kupicie np. w taniaksiazka, 35 zł

A wam jak się podoba?

Moje Dinozaury
Moje Dinozaury
Moje Dinozaury
Moje Dinozaury

Komentarze:

  • Honorata Jeziorska
  • Odpowiedz

Widziałam dziś tą grę i spodobała mi się. A mój syn lubi i dinozaury i rzucanie kostką więc jemu by też przypadła do gustu. Dziękujemy za recenzję :-)

Czy sami gracie w „dorosłe” planszówki? Jesli tak czy mogłabyś zrobić wpis o nich, co polecacie?
Dzięki za polecenie W ogrodzie :) numer 1

Świetnie!A właśnie po wizycie w parku dinozaurów szukałam gry z dinozaurami również dla młodszych dzieci.

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.