Szukaj
Generic filters

Gra Mali detektywi (3+) – kooperacyjna i pamięciowa

Gra Mali Detektywi

Kolejna gra dla młodszych dzieci, w którą może grać cała rodzina i raczej nikt nie będzie się nudzić. Tym razem gra Mali detektywi, która oparta jest głównie o mechanizm memory. Fajna, prosta i kooperacyjna, więc w sam raz dla tych co przegrywać nie chcą.

Gra bardzo fajna, choć chyba ze wszystkich czterech z serii „rodzinka wygrywa” ta u nas ma najmniejsze wzięcie. Trochę tego nie umiem wytłumaczyć, ale z drugiej strony my tych gier mamy sporo, mimo wszystko jeśli Twoje dzieci lubią gry pamięciowe to zerknij również na tę (tym bardziej, że to ładne wydanie i cena dobra). A kupisz tutaj, ok. 40 zł

Zobacz moją recenzję wideo

Na filmie możesz szybko zobaczyć, jak wyglądają elementy i jak grać.

Co jest w pudełku

W środku masz plansze z zegarem, żetony i skrzynię. Niby niewiele elementów, ale w końcu to gra pamięciowa.

Jak grać w grę

Trzy żetony chowacie w skrzyni (pod kartonową imitacją :)) i resztę razem z żetonami zegarków rozkładacie odpowiednio na planszy. Teraz trzeba odnaleźć żetony dopasowane parami, uważając na żetony zegarków, które ograniczają nam czas. Na sam koniec trzeba spróbować odgadnąć jakie żetony kryją się w skrzyni.

Żetony
Żetony
Plansza
Plansza
Rozgrywka
Rozgrywka
Elementy planszy
Elementy planszy

Nasza ocena gry

Fajna zmiana od zwykłego memory, tutaj moment zgadywania jest naprawdę ciekawy. No i oczywiście czas. Pod tym względem przypomina mi trochę grę „Wieża duchów” (swoją drogą b. fajna). Jedyne zastrzeżenie to wielkość żetonów, są one malutkie. Małe rączki przedszkolaka dają nawet radę, ale my z mężem czasem je potrącaliśmy przy odwracaniu.

Ogólnie jestem na tak, bo to gra pamięciowa z takim drobnym akcentem detektywistycznym, który dzieci zazwyczaj bardzo lubią.

Ciekawa gra memory - Mali detektywi
Ciekawa gra memory – Mali detektywi
Tutaj rozłożone elementy na starcie
Tutaj rozłożone elementy na starcie

Dla kogo gra

Spokojnie dla dzieci 3+, nawet i trochę młodsze ograną. Całą rodziną też można się bawić, bo jak wiadomo w gry memory to często dzieciaki ogrywają rodziców. I choć tutaj ograć się nie da, w końcu to gra kooperacyjna, to mimo wszystko to właśnie dzieci będą czerpać największą satysfakcję.

Podsumowanie

  • ocena: 4/6
  • gra: Mali detektywi (oryg: the secret doors)
  • wyd: Egmont
  • wiek: 3+
  • gdzie kupisz? Grę kupisz tutaj, 40 zł

Daj znać czy podoba Ci się, ja naprawdę polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.

Szkoła podobno zaraz!

A skoro tak, to pamiętajcie o kupieniu najlepszego ebooka z przepisami do szkolnych śniadaniowek!

To mówię Wam ja, Wasza dietetyk Paulina 😘