Szukaj
Generic filters

Gra Kolorowy kod (5+) – logiczna układanka

Lubię gdy przy których dzieci muszą pogłówkować. Tym razem kolejna logiczna gra z myślą o ciut starszych przedszkolach – Kolorowy Kod. Gra, która zmusza d0 kombinowania, układania. Czasem metodą prób i błędów, czasem sposobem. Na trudniejszych fragmentach samemu można przepaść 😉

[ramka-pp odznaka=”Chcesz kupić?” top=”Zanim kupisz porównaj ceny” produkt=”Gra kolorowy kod” foto=”https://domowa.tv/wp-content/uploads/2017/10/kolrowy-kod-gra-w.jpg” opis=”Gra idealna by ćwiczyć uważność i logiczne myślenie. Dobra będzie dla 5 latka, przydatna we wszelkich zajęciach terapeutycznych ćwiczących skupienie.” cena=”95″ link1=”https://domowa.tv/oferta/gra-kolorowy-kod” link2=”https://domowa.tv/oferty/gra-kolorowy-kod”]

Kolorowy kod to taka gra, która trochę ma przypominać tablet, czytnik, przynajmniej w moim odczuciu. Na pewno ciekawa alternatywa dla telewizji (zresztą, jak każda gra ;)). Kolorowy kod jest też wykorzystywany na wielu terapeutycznych zajęciach, również grupowych, mimo, że jest to gra niby dla jednej osoby.

Przyznam Ci, że nie podejrzewałam, że ta niepozorna gra wciągnie moje Starsze dziecko aż w takim stopniu. Potrafi sobie sam wyciągnąć i układać, kombinować, przestawiać. Gra składa się z płytek, więc dla dzieci, które lubią kombinować może być też fajną układanką. Kupisz tutaj, 79 zł

Co jest w pudełku

W środku znajdziesz podstawkę, na której układa się figury, 18 planszetek z figurami. Są one plastikowe, przezroczyste, dzięki czemu prześwituje plansza spod spodu, gdy je się układa. A także książka z zadaniami, zadań jest 100.

Gra kolorowy kod
Gra kolorowy kod

Elementy zestawu
Elementy zestawu

Jak grać w grę?

To typowa gra logiczna dla jednej osoby. Otwierasz książkę z zadaniami i układasz elementy tak, aby powstał wzór jak na obrazku. Wzory są geometryczne, na pozór proste, ale im wyższy poziom tym bardziej trzeba pokombinować.

Czego uczy gra?

Gra na pewno ćwiczy logiczne myślenie i trenuje skupienie. Trzeba niekiedy nieźle pogłówkować by uzyskać kształt z obrazka.

Przezroczyste elementy w grze
Przezroczyste elementy w grze

Dla kogo jest gra?

Dla dzieci 5+, może ciut wcześniej, jeśli dziecko lubi tego typu gry. U nas fanem tej gry jest nasz pięciolatek, chętnie zdejmuje ją z półki i układa. Najpierw zgodnie z zadaniami, a potem sam sobie coś wymyśla i przestawia plastikowe elementy aż mu wyjdzie jakiś ciekawy wzór. Podoba mi się to, że potrafi się przy tym totalnie wyciszyć i skupić kombinując jak co ustawić. Gra jest też dość graficznie prosta, więc będzie fajna przy m.in ćwiczeniu oczu podczas wszelkich nadwrażliwości.

Podsumowanie

 • ocena: 5/6
 • gra: Kolorowy kod
 • wyd: Granna
 • typ: gra logiczna
 • wiek: 5+ (można ciut wcześniej, za to granica górna nie istnieje :))
 • gdzie kupić grę? Kupując grę skorzystaj z tego linku, 79 zł, jeśli nie ma w tym sklepie to sprawdź tutaj.

[ramka-pp odznaka=”Chcesz kupić?” top=”Zanim kupisz porównaj ceny” produkt=”Gra kolorowy kod” foto=”https://domowa.tv/wp-content/uploads/2017/10/kolrowy-kod-gra-w.jpg” opis=”Gra idealna by ćwiczyć uważność i logiczne myślenie. Dobra będzie dla 5 latka, przydatna we wszelkich zajęciach terapeutycznych ćwiczących skupienie.” cena=”95″ link1=”https://domowa.tv/oferta/gra-kolorowy-kod” link2=”https://domowa.tv/oferty/gra-kolorowy-kod” rozmiar=”l”]

Daj znać, jak Ci się podoba.

4 Odpowiedzi

 1. Paulina, a coś dla młodszych dzieci? Mojego 3,5 latka trudno w ogóle czyms zainteresować innym niż bieganie :-\ za to nadzieja w młodszym 🙂 jednym słowem, która, twoim zdaniem gra z serii smart jest najprostsza i najbardziej atrakcyjna dla malucha?

  1. moja 2,5 latka połowę zadań z kolorowego kodu zrobiła 🙂
   a z serii smart najprostsza to granna dzień i noc, a także granna króliczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.