Szukaj
Generic filters

Gra Jamniki (6+) – gra do liczenia

To była fajna chusta :) sporo w niej nosiłam :)

Bardzo fajna, szybka gra, w której jest sporo liczenia i to takiego więcej niż 10. Penie dlatego gra ma przedział wiekowy 6+, bo ogólnie jest na tyle prosta i przyjemna, że spokojnie rekomenduję ją i 4 latkom. Zerknij zatem nawet jeśli masz młodsze dziecko.

[ramka-pp odznaka=”Chcesz kupić?” top=”To dobra okazja” produkt=”Gra Jamniki” foto=”https://domowa.tv/wp-content/uploads/2019/03/jamniki-prod_w.jpg” opis=”Sympatyczna gra, w której ubieramy jamniki w kubraczki. Mechanika podobna do domino, ale jest sporo liczenia, więc super aspekt edukacyjny!” cena=”45″ link1=”https://domowa.tv/oferta/gra-jamniki”]

Jamniki zauroczą każdego swoją grafiką. Są naprawdę śliczne. Sama gra jest dość prosta, choć wymaga pewnego myślenia by dobrze dołożyć kartoniki to w wielkim skrócie określiłabym ją jako śliczne domino. Ogólnie chodzi o to by ubrać jamniczka w kubraczek i by na tym kubraczku było jak najwięcej kostek (elementy dopasowujemy kolorem lub liczbą kostek) 🙂 Grę kupisz tutaj, 45 zł.

Co jest w pudełku

W środku znajdziesz tekturowe główki i pupki jamniczków, a także elementy kubraczka. W różnych kolorach. Są też karty specjalne do rozwiniętej wersji gry.

Gra Jamniki
Gra Jamniki
Gra Jamniki
Gra Jamniki
Instrukcja
Instrukcja

Jak grać w grę

Każdy bierze łepek i pupkę jamniczka, na stole układamy elementy kubraczka kolorami do dołu (białym do góry). Pierwszy gracz bierze trzy kubraczki ze stosiku i zostawia sobie jeden wybrany, potem przekazuje 2 pozostałe kolejnemu graczowi, ten dobiera jeden i znowu zostawia sobie wybrany element. Pierwsza kolejka jest dość prosta, a w kolejnym by dołożyć element kubraczka to musi on pasować kolorem lub ilością kostek do wcześniejszego. Stąd przydaje się wybór spośród trzech elementów. I tak wydłużamy naszego jamniczka w zależności od liczby graczy do założonej ilości elementów. A na koniec liczymy liczbę kostek + dostaje się punkty na najdłuższy fragment w jednym kolorze. Tyle 🙂 Warto zagrać kilka rund, bo to idzie bardzo szybko.

Kubraczki jakie są
Kubraczki jakie są
Z trzech wybierasz jeden element
Z trzech wybierasz jeden element
I ubierasz jamniczka
I ubierasz jamniczka

Nasza ocena gry

Gra jest dość prosta, głównie polega na dobieraniu kubraczków po kolorze lub liczbie kostek, więc taka trochę mechanika domino. Jest trochę losowa choć zostawia szansę wyboru elementu (co jest fajne). Ogólnie rozgrywka idzie szybko. Za plus uznaję liczenie kostek na koniec, to może być świetny pomysł jeśli chcesz poćwiczyć z przedszkolakiem liczenie do więcej niż 10 (zazwyczaj wychodzi kilkadziesiąt kostek na kubraczku).

Dla kogo gra

Spokojnie gra dla dzieci 4+ (na opakowaniu jest 6+, ale moim zdaniem zawyżone). Oczywiście pewnie dużo zależy od tego czy dziecko grało wcześniej w gry, ale tak czy tak mechanika dokładania pasujących elementów (jak domino) jest na tyle prosta, że bym się nie obawiała 🙂

Jamniki
Jamniki

Podsumowanie

  • ocena: 4+/6
  • gra: Jamniki
  • wyd: Nasza Księgarnia
  • wiek: 6+ (moim zdaniem spokojnie 4+)
  • rodzaj gry: domino,
  • gdzie kupisz? Grę kupisz tutaj, 45 zł

Jestem ciekawa, jak Ci się spodobają? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.

Szkoła podobno zaraz!

A skoro tak, to pamiętajcie o kupieniu najlepszego ebooka z przepisami do szkolnych śniadaniowek!

To mówię Wam ja, Wasza dietetyk Paulina 😘