Szukaj
Generic filters

Gra Droga do iglo Djeco – opinia

Droga do iglo, Little cooperation Djeco

Lubię gry kooperacyjne, te dla najmłodszych dzieci. Droga do iglo (little cooperation) to świetna gra, spokojnie dla dzieci 2+. Proste zasady, piękne gumowe zwierzątka, gruba tektura. Grę można trochę utrudnić dla starszych dzieci 🙂

Odkąd wiele miesięcy temu zobaczyłam tę grę wiedziałam, że w końcu musi zagościć i u nas. Niestety powiem to na wstępie, że gra jest trudno dostępna lub przesadnie droga 🙂 Jeśli znajdziecie ją jednak to warto.

zobacz film:

Co jest w środku?

W środku są 4 gumowe zwierzątka polarne, 3 tekturowe elementy (gruba tektura, laminowane), 6 drewnianych podpór mostu oraz kostka z symbolami. Wszystko pięknie wykonane 🙂

Jak grać?

Jest to gra kooperacyjna, więc wszyscy gramy razem. Chodzi o to by wszystkie zwierzątka przeprowadzić bezpiecznie do iglo. W tym celu ustawiamy je na planszy z foką, pod most ustawiamy 6 lodowych (drewnianych) wsporników i za mostem iglo.

Rzucamy kostką. Gdy wypadnie symbol mostu to dowolne zwierzątko wskakuje na most, gdy symbol iglo to zwierzątko, które jest na moście może pójść do iglo, jak lód to jedną podporę mostu zabieramy. I tak trzeba pomóc przejść zwierzakom na drugą stronę zanim zawali się most.

Z większymi dziećmi proponuję zmniejszyć liczbę podbór do np. 3 (zwiekszy się prawdopodobieństwo zawalenia i będą większe emocje) lub gdy na kostce wypadnie coś co nam nie pasuje to również roztapia się noga mostu.

Gra Djeco little cooperaion
Gra Djeco little cooperaion
Gra Djeco little cooperaion
Gra Djeco little cooperaion ładna plansza, gumowe zwierzątka
Tutaj most na lodowych filarach :)
Tutaj most na lodowych filarach 🙂
Jedno z gumowych zwierzątek
Jedno z gumowych zwierzątek
Kostka
Kostka

Czego uczy gra?

To gra zespołowa. Oswaja dziecko z kostką, uczy kolejności i ruchów zgodnych z instrukcją. A jednocześnie maluch poznaje emocje – czyli razem cieszymy się lub smucimy. Jako, że jest to gra, w której wygrywa się całą drużyną lub wspólnie przegrywa to dzieci nie czują się przegrane jako jednostka.

Moja ocena

Świetnie wykonana gra, piękne gumowe zwierzątka, ładna plansza. Trudno przegrać dlatego moim zdaniem warto zmniejszyć liczbę podpór 🙂 Czasem są też rzuty puste co dla mnie było nudne, ale dzieciom nie przeszkadza. Ogólnie rozgrywka jest dość szybka więc można spokojnie zagrać kilka rund.

Podsumowanie

  • moja ocena: 5/6
  • gra: droga do iglo / little cooperation
  • wyd: Djeco
  • cena: ok. 50 zł
  • wiek: 2+ (spokojnie dla dwulatka, max myślę 4 lata)

I jak wam się podoba? u nas bardzo fajnie się sprawdza, choć chyba nic nie przebije „W ogrodzie”. Niemniej jest ładnie (a nawet ślicznie!) wykonana. Fajną opcją są te gumowe zwierzątka 🙂 I przede wszystkim fajna propozycja dla małych, dzieci.

Gra Djeco droga do iglo
Gra Djeco droga do iglo
Gra Djeco droga do iglo
Gra Djeco droga do iglo
Gra Djeco droga do iglo
Gra Djeco droga do iglo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.