Szukaj
Generic filters

Gra Czerwony Kapturek Smart (4+) – super gra logiczna

Gra smart games Czerwony Kapturek

Wieczory są dłuższe, na dworze zimniej, to gry wyciągamy o wiele częściej i chętniej. Tym razem Czerwony Kapturek, gra logiczna z serii Smart games. Idealna dla młodszych graczy, spokojnie dla małego czterolatka! Szczególnie jeśli szukasz pomysłu na mądry prezent to zerknij. Grę kupisz np. tutaj, od 82 zł.

Ja jestem naprawdę zachwycona tą grą, a jeszcze bardziej moje dzieci, szczególnie pięciolatek, który uwielbia wszelkie łamigłówki logiczne. Gra z pozoru może wydawać się prosta, ale spokojnie, jest wiele poziomów trudności oraz dwa warianty (z wilkiem i bez), więc na pewno dzieci będą miały nad czym główkować. Ba! Jestem pewna, że Ty również się wciągniesz, naprawdę. Grę kupisz tutaj, od 82 zł.

Zobacz moją recenzję wideo

Na filmie możesz dokładnie zobaczyć wszystkie elementy gry, całość jest ładnie wykonana. Zerknij, może to przekona Cię, że co jak co, ale ta gra jest fajna.

Co jest w pudełku

W pudełku znajdziesz plastikową planszę i gumowe figurki (Czerwonego Kaptura, Wilka, trzy choinki i domek). Do tego książeczka z dwoma rodzajami zadań (o różnym stopniu trudności, w sumie 48 łamigłówek) i książeczka obrazkowa z historyjką o Czerwony Kapturku.

Jak grać w grę

To gra logiczna, dla jednego dziecka. Są dwa rodzaje zadań (jedne z jednej strony książki, drugie z drugiej). Albo musisz pomóc dziewczynce znaleźć drogę do domku Babci, albo Wilkowi znaleźć drogę do domku i Czerwonemu Kapturkowi. Choć w tym drugim wariancie by ustalamy, że drogę szukamy Wilkowi, który najpierw musi dojść do domku, a potem do Czerwonego Kapturka, ale wychodzi na to samo 😉

Ale o co dokładnie chodzi? Najpierw układa się na planszy elementy w miejscach, które sugeruje zadanie z książeczki (jest ilustrowane, więc dzieci robią to samodzielnie), a potem przykładając kafelki z kawałkami drogi trzeba je tak dopasować, żeby powstała ścieżka z punktu A do B (od Kapturka do domku). Z tyłu zawsze są odpowiedzi.

Ładnie wykonane figurki
Ładnie wykonane figurki
Plansza, elementy
Plansza, elementy
Książeczka z zadaniami
Książeczka z zadaniami
Dopasowujesz elementy drogi
Dopasowujesz elementy drogi
i zadanie rozwiązane ;-)
i zadanie rozwiązane 😉
I tak prezentuje się gra
I tak prezentuje się gra

Czego uczy gra

Gra uczy logicznego myślenia, dziecko musi kombinować, zastanowić się, jak ułożyć dróżkę by poprowadziła do domku. Czy musi wybrać element prosty, zakręcony itd. Poprzez zabawę dzieci rozwiązują zadania!

Moja opinia

Początkowo obawiałam się czy gra nie będzie podobna do Trzy małe świnki (które uwielbiają moje dzieci), ale nie! Faktycznie forma jest podobna, ale zadanie inne. Dzieciakom mega spodobał się Czerwony Kapturek, moim zdaniem nawet jest prostszy niż wspomniane świnki, więc te łatwiejsze poziomy da radę ułożyć nawet 3,5 latek. ALE spokojnie, przy poziomie master sami będziecie kombinować i na pewno nie będzie nudno 😉

Dla mnie świetna gra dla dzieciaków, jeśli szukasz pomysłu na prezent to w ciemno kupuj Kapturka.

Podsumowanie

  • moja ocena: 6/6
  • gra: Czerwony Kapturek Smart
  • wyd: Granna / SmartGames
  • wiek: 4+ (moim zdaniem nawet 3+)
  • gdzie kupić: Grę kupisz np. tutaj, od 82 zł (zerkajcie by porównać oferty, bo są czasem promocje np. teraz od 76 zł) albo zerknij też na tutaj, od 83 zł.

Daj znać, jak Ci się podoba 😉

U nas gra jest hitem!
U nas gra jest hitem!
Gra Czerwony Kapturek
Gra Czerwony Kapturek
A na koniec można przeczytać bajkę
A na koniec można przeczytać bajkę
  • Korzystasz z moich wpisów? Zobacz moje przewodniki i poradniki albo postaw kawkę. Będzie mi bardzo miło!

    Postaw mi kawę na buycoffee.to