Gra Choco – opinia

Gra Choco

Gra, która wzbudziła moje zainteresowanie już jakiś czas temu, wiadomo: czekoladki 🙂 Byłam ciekawa co to w sumie za gra, bo z opisu wyglądała na fajną. I tak dzisiaj dla was mam kolejną propozycję gry dla dzieci, czyli grę Choco. Czy warto i na czym polega o tym dzisiaj.

Gra Choco to faktycznie gra z czekoladkami, tylko plastikowymi 🙂 Jest to typowa gra typu memory, czyli pamięciowa. Fajna dla dzieci 3+.

Gra Choco co jest w pudełku?

W środku znajdziecie 16 czekoladek… plastikowych (czekoladki mają dwa smaki orzech i wiśnia i jedna jest z robaczkiem) oraz kostkę pop-o-matic, czyli taką kostkę w pudełeczku, którą się nie rzuca, a trzeba nacisnąć. Fajna opcja dla tych, którzy gubią kostki do gry.

Gra Choco – jak grać?

Gra jest pamięciowa. Czekoladki układa się obrazkami do dołu (czyli niewiadomo jakie mają smaki). Naciskamy kostkę i jeśli wypadnie orzeszek to trzeba wskazać czekoladkę z orzeszkiem. Jak się uda to można zabrać czekoladkę. Wygrywa ta osoba, która zbierze najwięcej czekoladek.

Pierwszy rzut to bardziej fart, ale potem należy pamiętać gdzie był orzeszek/wisienka, bo może przydać się w następnej kolejce. Czasem trafia się na czekoladkę z robaczkiem, wtedy trzeba oddać jedną swoją.

Zasady są proste i słodkie 🙂

Gra Choco
Gra Choco
Czekoladki
Czekoladki
Kostka w pudełeczku
Kostka w pudełeczku
Wisienka
Wisienka
I widok na kostkę
I widok na kostkę

Gra Choco – moja opinia

Podoba mi się pomysł, naprawdę! Mogę mieć zarzut do kartoników ze smakami – mogłyby być grubsze (łatwo je wgnieść przygotowując czekoladki), a z drugiej strony, jak już je się włoży to na stałe, więc nie ma obawy, że się zniszczą. Kostka w pudełeczku jest głośna. Pierwszy raz stykam się z taką kostką i muszę przyznać, że wymaga trochę siły, ale też stanowi mega urozmaicenie i podoba się dzieciom.

Dorzuciłabym też jeden smak więcej, bo tak to są tylko dwie możliwości (wisienka/orzech) i robaczek 🙂 Choć i tak można się zaplatać, bo czekoladki co jakiś czas się miesza (po trafieniu robaczka, choć tutaj zależy od poziomu rozgrywki).

Spokojnie dla dzieci 3+, a większe przedszkolaki was ograją 🙂

  • moja ocena: 4/6

Gdzie kupić grę: grę Choco TacTic można kupić np., w taniaksiazka, 40 zł

Jestem ciekawa czy znacie tę grę i jak ją oceniacie. Pomysł jest słodki 🙂

 

Choco, czyli czekoladowa gra
Choco, czyli czekoladowa gra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.