Szukaj
Generic filters

Gra autobusy Round and Round Orchard Toys

Gra dla wielbicieli autobusów, spora, planszowa, z kostką i autobusami 3D 🙂 Jeśli dodać do tego, że można trafić na używaną w fajnej cenie to macie super grę dla przedszkolaka.

Lubię wyszukiwać fajne gry, które łączą w sobie zalety planszówki, ale też mają COŚ fajnego zamiast zwykłych pionków. Tutaj są autobusy 3D, czyli składane z kartonu. Pomysł fajny, a gra sama w sobie może też być zabawką.

Round and round co jest w środku?

W środku są duże puzzle, z których składa się sporą planszę. W sumie 9 elementów z drogami. Fantastycznie wykonane, bardzo grube! Do tego cztery tekturowe autobusy i bileciki w 5 kolorach. I jeszcze kostka z oczkami, taka klasyczna 1-6.

Jak grać?

Każdy wybiera sobie kolor autobusu, staje na polu startu i rzucamy kolejno kostką. Ile oczek tyle pól do przodu porusza się autobus. Jak dojedzie do przystanku to bierze bilecik. Trzeba zebrać bileciki we wszystkich kolorach i wtedy można kierować się do zajezdni-mety. Kto pierwszy ten wygrywa. Przy każdym bileciku można śpiewać fragment piosenki albo (tak jak my) naśladować dźwięki sytuacji z obrazków 🙂

Plansza złozona jest z 9 sporych elementów
Plansza złozona jest z 9 sporych elementów
Tekturowe składane autobusy
Tekturowe składane autobusy
Kostka
Kostka
Bileciki
Bileciki

Czego uczy gra?

Przegrywanie i wygrywanie, rzut kostką i nauka liczenia to pierwsze korzyści, które przychodzą mi na myśl przy tej grze. Poza tym na pewno jest tutaj proste obmyślanie strategii (w którą stronę lepiej wykonać ruch). Można też wykorzystać ją do nauki angielskiego (tekst piosenki jest po ang).

Fajna alternatywa dla zwykłych planszówek z pionkami.

Moja ocena

Gra bardzo mi się podoba wizualnie, ale powiem szczerze, że to jedyna gra, w którą moje dzieci nie grają zgodnie z zasadami, ale wolą się bawić w zbieranie tych bilecików bez kostki. Odgrywają scenki, jeżdżą autobusami, ale nie mają cierpliwości do kostki. Widocznie autobusy same w sobie są zbyt pociągające 🙂

Niemniej gra jest na tyle fajna, że spokojnie w takiej wersji „zabawa dowolna” sprawdza się dobrze. Gdyby grać z nią z kostką to jest to bardzo fajna alternatywa dla zwykłych planszówek, tym bardziej, że prócz zwykłego wyścigu są jeszcze zadania do wykonania.

  • Moja ocena: 4+/6

Gdzie kupić: ja kupiłam używaną za ok. 30 zł, zerknijcie na amazon.co.uk jeśli szukacie nowej. Round and tound Orchard Toys.

Dajcie znać, jak wam się podoba.

Cała plansza Round and round
Cała plansza Round and round
Tutaj z pudełkiem
Tutaj z pudełkiem
I gra autobusy w akcji
I gra autobusy w akcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.

Szkoła podobno zaraz!

A skoro tak, to pamiętajcie o kupieniu najlepszego ebooka z przepisami do szkolnych śniadaniowek!

To mówię Wam ja, Wasza dietetyk Paulina 😘