Szukaj
Generic filters

Gra Akrobacje słoni Haba – opinia

Gra Słonie

Tym razem gra zręcznościowa, czyli Gra Akrobacje Słoni Haba (Stapelskiel Wackelfanten | Wigglefants Stacking Game). Gra, która jest idealna już od najmłodszych lat, bo może robić za… klocki. A potem przyda się do treningu rączek i logicznego myślenia.

Przyznam, że nie jestem wielką fanką gier zręcznościowych, ale Słonie skradły moje serce (moich dzieci też, co w sumie ważniejsze haha). Trafiłam używaną grę (zresztą, jak większość kupowanych). Początkowo byłam pewna, że słonie są plastikowe, ale nie! słonie są cudownie drewniane, fantastycznie wyprofilowane i wyważone. Dawno nie zachwyciło mnie coś tak fajnego w swojej prostocie.

Słoni jest 10, choć spokojnie mogłoby być i 20 🙂 Mogą stać na nogach i nogami do góry, naprzemiennie na sobie, stykać się brzuszkami, nogami, a nawet pasują do siebie w poziomie i dadzą radę stać na jednej nodze (to już moje dzieci wymyśliły :)). Ogólnie te słonie mogą stać tak, jak tylko dzieci wykombinują i dobrze je postawią.

Akrobacje słoni Haba
Akrobacje słoni Haba
Akrobacje słoni Haba
Akrobacje słoni Haba
Akrobacje słoni Haba
Akrobacje słoni Haba

Akrobacje słoni – jak grać

W pudełku jest 10 słoni i grube dwustronne karty. Słonie są kolorowe, drewniane, po dwa na kolor. Za to na kartach są rysunki słoniowych budowli (akrobacji). Zadaniem dziecka jest odtworzyć daną konstrukcję. Tyle i aż tyle.

Początkowo dzieci budują po prostu jakieś budowle, a potem faktycznie starają się odtwarzać to co na kartach. A na kartach są i prostsze i bardziej „słoniowe” budowle.

W mojej ocenie idealna gra jako wstęp do kolejnych łamigłówek typu 3 traki, Mądry Zamek. Jest to jedna z prostszych tego typu gier, więc dobrze sprawdzi się na start, a słonie są na tyle urocze, że trudno im się oprzeć 🙂

Czego uczy gra?

Na pewno ćwiczy zręczność, uczy logicznego myślenia, oswaja z odtwarzaniem zadań z karty, uczy też kolorów (warto budować wieże ze słoni w danych kolorach, tak, jak na kolorowych kartach). Wymaga też cierpliwości i moim zdaniem uczy, by się nie poddawać za pierwszym razem kiedy słoniowa budowla runie 🙂

  • Moja ocena: 5/6

Gdzie kupić grę: grę można kupić za około 90 zł tutaj, ja kupiłam używaną

Dajcie znać czy znacie tę grę, jak u was spisują się słonie, a może macie jeszcze inne fajne gry tego typu? 🙂

Budujemy wieżę
Budujemy wieżę
Karty z zadaniami
Karty z zadaniami
Słonie w rzędzie
Słonie w rzędzie
I słonie jeden na drugim
I słonie jeden na drugim
I słonie jeden na drugim
I słonie jeden na drugim
I słonie jeden na drugim
I słonie jeden na drugim

3 Odpowiedzi

    1. już sprzedałam, co jakiś czas, ja dzieci wyrastają to coś sprzedaję. Ale obserwuj olx, czasem się pojawia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.