Szukaj
Generic filters

Espiro Only – całkiem fajny wózek 2w1

Espiro Only

Wózek polskiej firmy, który ma naprawdę (chyba) wszystko o czym można pomyśleć. Często prosicie o recenzje wózków, które są bardziej przystępne cenowo i myślę, że Espiro Only warto rozważyć, szczególnie, że poza podbijaniem, nie mogę się do niczego przyczepić!

Na rynku mamy ogromną konkurencję w wózkach, są coraz lepsze i lepsze. Mają sporo opcji. To co jeszcze kilka lat temu było wow, teraz robi się standardem. Pamiętam, jak cieszyłam się na wielką budkę, a teraz są powiększane nie tylko o jedno przęsło, ale i o dwa, mają siateczki, moskitiery itd. Tak Espiro Only też ma! Wózek kupisz tutaj, 1799 zł

Espiro Only
Espiro Only
Tu z gondolą
Tu z gondolą

Dlaczego warto kupić?

Fajny wózek, który w przystępnej cenie masz w opcji 2w1 i ten wózek ma naprawdę wszystko. Przekładane siedzisko, genialną budkę i przy tym dobrze się prowadzi. A! i jest do 22 kg.

Zobacz moją recenzję wideo

Na filmie możesz zobaczyć wszystkie funkcje wózka, zwróć uwagę na składanie, fajnie się blokuje przed rozłożeniem. Zerknij też na budkę, jest powiększana, ale też, co ważne – z siateczką.

Plusy

1. Siedzisko obracane

W tym modelu siedzisko jest obracane, ale co ciekawe, nie jest to siedzisko kubełkowe, tylko bardziej klasyczne! Możesz obrócić siedzisko przodem do drogi bądź przodem do rodzica i w obydwu położeniach wózek prowadzi się komfortowo.

Ja zazwyczaj korzystam z opcji “do siebie” ze względu na to, że mam niespełna roczne dziecko, które jeszcze bardziej cieszy się na mnie 🙂

W każdym razie siedzisko jest wykonane z miłego materiału, pasy są pięciopunktowe (wpinana osobno lewa i prawa część), jest wygodny pałąk (o tym dalej). Regulacja oparcia jest za pomocą dźwigni z tyłu siedziska, ma 3 stopnie. Od siedzącej, przez półleżącą, na leżącą. Ta ostatnia jest prawie pozioma, wygodna do spania.

Siedzisko może być przodem lub tyłem do drogi
Siedzisko może być przodem lub tyłem do drogi
Regulacja oparcia
Regulacja oparcia
Ten guziczek jest od wypinania siedziska
Ten guziczek jest od wypinania siedziska
Pasy
Pasy
Stopnie ustawienia siedziska
Stopnie ustawienia siedziska
Siedzisko przodem do rodzica
Siedzisko przodem do rodzica

2. Budka

Budka jest absolutnie genialna! Da się ją powiększyć o dwa przęsła, więc jest ogromna. Nawet gdy dziecko zaśnie to jest świetnie chronione od słońca czy wiatru. Z przodu jest też taki daszek słoneczny, który można odpiąć, ale on fajnie osłania, szczególnie leżące w wózku dzieci.

Ale to nie wszystko. Bo to co mnie zauroczyło to panel przewiewny w budce, czyli, możesz powiększyć budkę, ale też odpiąć materiał i jedno przęsło jest przewiewne. Na upały to fantastyczne, wręcz konieczne, rozwiązanie.

Dodatkowo w budce jest okienko i, uwaga, schowana od spodu moskitiera, którą wystarczy wysunąć by przykryć siedzisko. Fajne rozwiązanie, naprawdę.

Okienko z budce
Okienko z budce
Budka powiększana
Budka powiększana
Siateczka wentylacyjna
Siateczka wentylacyjna
Suwaki do powiększania budki
Suwaki do powiększania budki
Moskitiera
Moskitiera

3. Podnóżek

Podnóżek jest regulowany, możesz ustawić w pozycji poziomej, co dobrze sprawdza się przy maluszkach, albo opuścić, co jest lepszą opcją dla starszych dzieci. Działa lekko, można zrobić to jedną ręką (od spodu podnóżka).

Podnóżek jest regulowany
Podnóżek jest regulowany

4. Rączka

Rączka regulowana jest teleskopowo, zatem możesz wygodnie prowadzić wózek bez względu na wzrost. Dla mnie (a ja jestem niska) najlepiej jest w ustawieniu, gdzie rączka jest wsunięta.

Rączka jest regulowana
Rączka jest regulowana
Przycisk do regulacji
Przycisk do regulacji

6. Składanie

Wózek składa się kilkuetapowo, ale można złożyć je z siedziskiem albo sam stelaż. Siedzisko się świetnie spłaszcza choć wymaga to kilku ruchów (blokada oparcia, złożyć do przodu, spłaszczy się, a potem stelaż).

Wózek blokuje się w dwóch miejscach przed samoistnym rozłożeniem. Z jednej strony to wygodne, bo faktycznie nie rozłoży się np. sama rączka, ale przy rozkładaniu trzeba odblokować w tych dwóch miejscach.

Wózek po złożeniu
Wózek po złożeniu

7. Pałąk

Pałąk jest fajnie pomyślany, bo można go wypiąć z jednej strony i fajnie się odgina. Nie musisz wypinać go w całości.

Pałąk w wózku
Pałąk w wózku

8. Kosz na zakupy

A kosz jest dość ciekawy, gdyż jest całkowicie zasuwany. Przyznam, że w efekcie go nie zasuwałam, ale ja to lubię wrzucić coś na szybko. Aczkolwiek, ta opcja wydaje się fajna, bo możesz wrzucić kocyk, zabawki i nic się nie wysunie!

Kosz zakupowy
Kosz zakupowy

9. Hamulec

Umiejscowiony jest nad jednym z kół, działa lekko, ale wymaga podbicia, co latem może być mniej wygodne w sandałach.

Hamulec
Hamulec

10. Prowadzenie

Zaskoczył mnie. W sumie poza podbijaniem, jedzie super. Ma możliwość zablokowania kół przednich do jazdy na wprost, ale nawet ostatnio gdy jechałam po śniegu to nie było takiej konieczności. To też zasługa pompowanych kół, co ważne, pompowane, z wentylami, są wszystkie 4 koła! W dodatku są niewielkie. Ja to chcę podkreślić, bo często jest tak, że pompowane są duże, toporne, a tutaj zostały zgrabne!

Wózek prowadzi się naprawdę bardzo dobrze
Wózek prowadzi się naprawdę bardzo dobrze

11. Gondola

Gondolę wpina się na stelaż, nie trzeba nic przepinać, mieć adapterów itd. W budce gondoli jest siateczka wentylacyjna, jak również ten czaderski bajer z moskitierą!

Gondola
Gondola
Gondola
Gondola

Dodatki

W zestawie jest torba, którą można przypiąć haczykami do ramy lub nosić na ramieniu. Jest zgrabna 🙂

Torba
Torba
Ukryta moskitiera
Ukryta moskitiera

Minusy

Podbijanie

To w zasadzie jedyny minus, no może jeszcze trochę przyczepiłabym się do plastików, ale to przede wszystkim kiepskie podbijanie zasługuje na uwagę. Ja musiałam nadepnąć nogą aby swobodnie podjechać pod krawężnik. Ale poza tym wózek prowadzi się bardzo dobrze.

Gdzie kupić i ile kosztuje

Wózek kupisz w kilku kolorach. W zestawie masz wózek spacerowy, gondolę, torbę. Pamiętaj, że moskitiera jest ukryta w budce. Wózek kupisz za ok. 1799 zł.

Dla kogo ten wózek

Wózek jest dla każdego, głównie miejski, ale z okazjonalnymi spacerami po parku czy nawet gorszej drodze. Pompowane koła naprawdę świetnie sobie radzą. W sumie jest to szalenie uniwersalny, a jednocześnie zgrabny, model wózka.

Wymiary na koniec

  • waga wózka: 11,1 kg
  • wózek po złożeniu: 70 x 60 x 33 cm
  • szerokość siedziska: 34 cm

Jak Wam się podoba?

  • Korzystasz z moich wpisów? Zobacz moje przewodniki i poradniki albo postaw kawkę. Będzie mi bardzo miło!

    Postaw mi kawę na buycoffee.to