Drugie śniadanie do szkoły #5

Drugie śniadanie do szkoły #5

Czas na kolejne propozycje pomysłów na to co spakować na drugie śniadanie do szkoły dla dzieci. Tym razem będzie sporo zestawów bez różnych alergenów, ale to punkt wyjścia dla Ciebie by kombinować samodzielnie. Na pewno się da, trzymam za Ciebie kciuki.

Był taki moment, że przed diagnozą w kierunku alergii, że wykluczaliśmy różne alergeny z żywienie, czyli diagnostyka metodą eliminacji (swoją drogą polecam wpis o alergiach i metodach diagnostycznych na domowa.tv). Czyli mówiąc w skrócie wykluczaliśmy z menu np. dania z glutenem, dania z mlekiem czy dania z orzechami. Z perspektywy mogę powiedzieć, że u nas niekoniecznie się to sprawdziło, bo poza produktami uznanymi za typowe alergeny jest jeszcza cała gama produktów innych, które mogą alergizować. No, ale w sumie to taka dygresja zupełnie nie w temacie lunchboxów :)

Pudełka na drugie śniadanie

W dzisiejszym wpisie znajdziesz na zdjęciach głównie pudełko Yumbox Panino, śmieję się, że chyba powinnam być jego ambasadorką, bo dość często go polecam :) ale prawda jest taka, że jest dobre, bo szczelne i pomaga skomponować zbilansowany posiłek m.in dzięki przegródkom, więc nawet podczas rzucania plecakiem nic się nie wymiesza za bardzo :)

Drugie śniadanie do szkoły – zestawy

Poniżej znajdziesz gotowe zestawy, czyli dokładnie to co ja szykowałam dzieciom każdego dnia.

Zestaw 1

Tutaj jest fajny przykład pudełka, gdzie mamy produkty bezglutenowe, a jednocześnie są baaardzo różnorodne. Chleb z kaszy, ciasto kokosowe, placki z komosy. Wszystko atrakcyjne i dobre :) Pudełko to wspomniany Yumbox Panino, kupisz tutaj, 129 zł. Z kodem domowatv masz 5% rabatu w twojlunchbox.pl

Pomysły na drugie śniadanie
Pomysły na drugie śniadanie

Zestaw 2

Przyznam Ci się do czegoś, nie byłam z siebie zadowolona, gdy musiałam pakować pieczywo bezglutenowe kupne, dlatego później starałam się jednak zastąpić je czymś innym. Owszem takie pieczywo jest jakąś alternatywą, ale jak poczytasz skład to często nie ma glutenu, ale dorzucą inny alergen np. soję. i tak dalej.

Pomysły na drugie śniadanie
Pomysły na drugie śniadanie

Zestaw 3

To jeden z zestawów zwanych „pewniakami”, czyli na 100% zniknie cała zawartość, przynajmniej w przypadku moich dzieci ;)

Pomysły na drugie śniadanie
Pomysły na drugie śniadanie

Zestaw 4

Moje dzieci, przynajmniej póki co, mają wielką frajdę z dorzucania do lunchboxów czegoś od siebie. Tym razem koniecznie musiał być to makaron literki :) Ja za to staram się podrzucać im za każdym razem jakieś warzywo w innej formie np. ciecierzycę.

Pomysły na drugie śniadanie
Pomysły na drugie śniadanie

Zestaw 5

Przyznaję, że ten zestaw nie powstał do szkoły, ale na czas po basenie :) Czyli na głoda. Dzieci (zresztą nie tylko) po zajęciach tego typu zjadłyby wszystko, więc aby nie szukały śmieciowego jedzenia czy jakiejkolwiek bułki to szykuję większe pudełko. To pudełko ze zdjęcia (to fioletowe) to Goodbyn Bynto, kupisz tutaj, 89 zł. Z kodem domowatv masz 5% rabatu w twojlunchbox.pl

Pomysły na drugie śniadanie
Pomysły na drugie śniadanie

Mam nadzieję, że i tym razem podpatrzyłaś/eś coś dla siebie. Warto próbować, sprawdzać co smakuje Wam czy dzieciom. Smacznego!

Komentarze:

Brak komentarzy. Dodaj pierwszy!

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.