Drugie śniadanie do szkoły #2

Drugie śniadanie do szkoły #2

Kolejna garść pomysłów na to co spakować dziecku do szkoły. Te wpisy to zbiór tego co sama przygotowuję swoim dzieciom i pakuję do pudełek na drugie śniadanie, więc mam nadzieję, będzie to dla Ciebie inspiracja.

Przede wszystkim muszę Ci powiedzieć, że to nie jest tak, że dzieci jedzą wszystko, ale my dorośli również mamy swoje smaki, ulubione dania czy „fazy” na coś co akurat wyjątkowo nam smakuje. Z dziećmi jest tak samo. Staram się słuchać i patrzeć, a dodatkowo każdego dnia do pudełka pakuję coś co mam nadzieję stanie się odkryciem :)

Drugie śniadanie do szkoły – zestawy

Poniżej znajdziesz zestawy, które ja szykuję dzieciom Staram się by zawsze były węglowodany, owoce i warzywa, a także by zawsze było coś „słodkiego” (u nas to bakalie).

Dzień 1

U nas w domu odeszliśmy w zasadzie od klasycznych gofrów i zastąpiliśmy je goframi z mąki z ciecierzycy. Wszystkim nam smakują, a są zdrowsze i bardziej sycące. Robię często większą porcję, przykrywam folią i kolejnego dnia pakuję do lunchboxów. Któż nie zjadłby gofra? :) A pudełko to jedno z najlepszych na dziecięce menu Yumbox Panino, kupisz tutaj, 129 zł. Z kodem domowatv masz 5% rabatu w twojlunchbox.pl

Pomysły na drugie śniadanie
Pomysły na drugie śniadanie

Dzień 2

Fajnym pomysłem jest nadawanie kształtów kanapkom. Do zrobienia samochodu z przyczepą nie potrzebujesz foremki, wystarczy naciąć kromkę, a koła przyczepić np. na masło, dżem, serek.

Pomysły na drugie śniadanie
Pomysły na drugie śniadanie

Dzień 3

Pytacie czasem czy dzieci wszystko zjadają, otóż w większości tak, ale nie umiem ich przekonać do fig :) robię kolejne podejścia, ale figi wracają. To co mogę polecić to nie poddawać się, zmieniać, próbować za jakiś czas.

Pomysły na drugie śniadanie
Pomysły na drugie śniadanie

Dzień 4

Bardzo lubię to pudełko ze zdjęcia, ale w większości używamy go na wakacjach, gdy zabieramy jedzenie na cały dzień i chcę zmieścić dwa posiłki. Do szkoły czy przedszkola pakuję je znacznie rzadziej, ale zwróć na nie uwagę. To Monbento Tresor, a kupisz tutaj, 89 zł. Z kodem DOMOWATV masz 10% rabatu, więc korzystaj ;-)

Pomysły na drugie śniadanie
Pomysły na drugie śniadanie

Dzień 5

I jeszcze raz kanapka w kształcie samochodu, prosta do zrobienia, a mega fajna. Swoją drogą tutaj było kupne pieczywo bezglutenowe, o rety, jakie ono jest straszne! W sensie mi zupełnie nie pasuje i cieszę się, że nie musimy sięgać po nie często.

Pomysły na drugie śniadanie
Pomysły na drugie śniadanie

Mam nadzieję, że podpatrzysz coś dla siebie i z wielką frajdą będziesz szykować jedzenie dla dziecka do szkoły. Smacznego!

Komentarze:

Brak komentarzy. Dodaj pierwszy!

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.