Szukaj
Generic filters

Drapacze chmur Egmont – opinia

Drapacze chmur

Gra dla starszaków, dzieci w wieku szkolnym. Szybka rozgrywka, zmuszająca do myślenia, czyli Drapacze chmur. Prosta, ale nie nudna i wiele uczy. Gra bez limitu wiekowego, więc dorośli w gronie znajomych również mogą się bawić!

Mamy tutaj grę przy której liczy się szybkość, myślenie i liczenie. Niby prosta, ale nie nudna. Jeśli do rozgrywki wkroczą zawodnicy w podobnym wieku to zabawa murowana. I w sumie z tym murowaniem to nie głupie, bo w grze chodzi o budowanie wieżowców 🙂

Aha i gra jest naprawdę tania!

Co jest w pudełku?

W środku znajdziecie dwustronne kartoniki, w sumie 30, a w tym 4 kafelki z drzwiami (podstawa) i pozostałe to garaże oraz piętra z oknami. Pietra są w 8 kolorach i każde ma od 1-11 okien.

Jak grać?

Gra polega na zbudowaniu, jak najszybciej wysokiego wieżowca. Kto pierwszy to lepszy ALE nie do końca. Po pierwsze na dole musi być podstawa (drzwi) i potem dostawia się w górę piętra z oknami. Każde kolejne piętro musi mieć mniej okien (o 1 lub więcej, ale nie może mieć tyle samo lub więcej). Dodatkowo zbiera się punkty za kondygnacje w tym kolorze co drzwi.

Można grać oczywiście jedynie na wysokość i też będzie super.

A z maluchami można oswajać grę np. poprzez dobieranie kafelków do pary z taką sama liczbą okien.

Tyle i aż tyle 🙂

Drapacze chmur
Drapacze chmur
Drapacze chmur
Drapacze chmur
Drapacze chmur
Drapacze chmur

Czego uczy gra?

Gra ćwiczy refleks, spostrzegawczość i trenuje szybkie liczenie. Jest to gra na czas, więc emocje są gwarantowane, a jednocześnie dzieci muszą się skupić. Zresztą sami spróbujcie zagrać w gronie dorosłych, zapewniam, że nieźle rozruszacie swoje szare komórki.

Moja opinia

Fajna prosta gra w niewielkim pudełku i za niewielką cenę. Jest to jedna z gier z serii Dobra gra w dobrej cenie i przyznam, że ta podoba mi się bardzo. Zasady są proste, ale wcale nie jest nudno, zdecydowanie trzeba ruszyć szare komórki. Poza tym  jest naprawdę ładnie wydana.

Podoba mi się też to, że nadaje się jako materiał edukacyjny dla mniejszych dzieci, bo można tutaj ćwiczyć liczenie, odejmować, przeliczać zbiory więcej/mniej. Dla mnie bomba.

Podsumowanie

  • moja ocena: 5/6
  • gra: Drapacze chmur
  • wyd: Egmont
  • wiek: 6+ do 106, bez ograniczeń (dla mniejszych dzieci jako oswajanie z liczeniem)

Gdzie kupić grę? Biegniecie na stronę Egmont, tam kupicie Drapacze chmur albo tutaj ok 14 zł

Drapacze chmur
Drapacze chmur
Drapacze chmur
Drapacze chmur

1 Odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.