Dekoracje wielkanocne do zrobienia z dziećmi – 10 pomysłów

10 pomysłów na dekoracje wielkanocne do zrobienia z dziećmi

Oto 10 prostych dekoracji wielkanocnych, które możecie zrobić razem z dziećmi. Większość z nich spokojnie możecie włożyć do święconki, postawić na stole wielkanocnym albo w formie kartki wielkanocnej podarować komuś bliskiemu. Każda z zabaw spodoba się dzieciom 🙂

Przedstawione poniżej pomysły będą idealne dla mniejszych dzieci, choć starsze pewnie same przejmą inicjatywę. Mamy tutaj wiele zabaw sensorycznych, obcowanie z różnymi fakturami, pobudzanie wyobraźni, ćwiczenia małej motoryki, ale przede wszystkim (jeśli jakimś cudem muszę namawiać was dłużej) świetną zabawę dla całej rodziny 🙂

Dzieci wkręcą się na pewno, bo większość dekoracji to zwierzątka! 🙂 Zatem przygotujcie klej, farby, pędzle i dobre chęci.

Jak się bawić z dziećmi i co razem można fajnego wyczarować?
Jak się bawić z dziećmi i co razem można fajnego wyczarować?

1. Kurczak z krepiny

Wycinamy jajowaty kształt. Dziecko rozsmarowuje klej i na to przykleja ścinki krepiny, idealne ścinki robi niszczarka haha 🙂 Potem wystarczy dokleić oczy i dziobek.

Kurczaczek z krepiny
Kurczaczek z krepiny

2. Paluszkowe zajączki

O paluszkowych i innych dziełach poczytaj koniecznie cały wpis (paluszkowe malowanie). Ogólnie dziecko robi plamki umazanym w farbie paluszkiem, a ty potem dorysowujesz uszy, wąsy, łapki. I mamy zajączki 🙂

Paluszkowe zajączki
Paluszkowe zajączki

3. Paluszkowe kurczaczki

Na tej samej zasadzie robimy paluszkowe kurczaczki. Co fajne, taki motyw świetnie sprawdzi się jako kartka wielkanocna. Do narysowania nóżek wykorzystałam cienki pisak.

Paluszkowe kurczaczki
Paluszkowe kurczaczki

4. Wielkanocny zajączek

A tutaj odciśnięta mała rączka. Waszym zadaniem jest dorysować środki uszu, nosek, wąsy i dokleić oczy. Dzieci są zachwycone, jak z czegoś tak niepozornego powstają urocze zwierzaki.

Zajączek
Zajączek

5. Baranek

Jeszcze jedna paluszkowa twórczość to baranek. Dziecko paca paluszkiem umazanym w farbie po kartce, a ty do tego doklejasz łepek i nogi. Opcjonalnie zamiast paluszka może to być wacik lub korek umazany w farbie.

Wielkanocny baranek
Wielkanocny baranek

6. Waciane baranki

Wycinasz koło. Dziecko smaruje klejem koło i przykleja małe fragmenty waty (wcześniej je odrywa by nie robić lepkimi rączkami). Ty doklejasz mordkę i nogi.

Waciane baranki
Waciane baranki

7. Zajączek z rolki

Rolkę po papierze toaletowym albo malujecie farbami albo obklejacie jakimś papierem. Do tego wystarczy dokleić uszy (u mnie filc), oczy, nos, zęby i wąsy.

Króliczek z rolki
Króliczek z rolki

8. Kurczaczki  wiórków

Wiórki kokosowe barwisz na żółto (wystarczy dodać barwnik spożywczy, zobacz wpis o barwieniu wiórków). Kartonik smarujecie klejem i do tego przyklejacie wiórki. Następnie doczepiacie oczy i dziobek.

Kurczaczki z wiórków
Kurczaczki z wiórków

9. Baranek z rolki

Bierzesz rolkę po papierze toaletowym, smarujesz klejem i na to przyklejasz kłębuszki waty. A raczej dziecko 🙂 My wcześniej malowaliśmy rolkę na biało, ale nie jest to konieczne. Do tego dokleiłam łepek z kartonu i doczepiłam druciane nóżki.

Owieczka z rolki
Owieczka z rolki

10. Kartka wielkanocna

Na karton naklejam kurczaczka ozdobionego krepiną i jajka krepinowe. Do tego filcowa lub piankowa trawa (pianka łatwiejsza do cięcia przez dziecko). I macie kartkę 🙂

Kartka z krepiny
Kartka z krepiny

Dajcie znać, które wam się podoba  i koniecznie pochwalcie się efektami. Dzieciom podoba się najbardziej 9 (bryka po domu, nie wiem czy dotrwa do Wielkanocy! haha), a mi baranek 5. A wam? Miłej zabawy i tworzenia ślicznych wielkanocnych dekoracji.

6 Odpowiedzi

  1. Ale czad! Kilka z nich mogę już teraz wykorzystać z moim roczniakiem. Szkoda, że tak późno bo byśmy zrobili z tego kartki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.