Szukaj
Generic filters

Bim Bom gra muzyczna Granna – opinia

Gra Bim Bom

Lubię gry zmysłowe, oparte o dotyk, słuch, węch. Takie, które nie tylko bawią, ale też często pełnią rolę edukacyjno-terapeutyczną. U dzieci nadwrażliwych na jakikolwiek zmysł mogą być pomocne w oswajaniu tego co dzieci przeraża, ale może też być po prostu świetną zabawą. Tym razem Bim Bim Granna.

Bim Bom to gra dźwiękowa, z dołączoną płytą CD. Zamysł niesamowicie fajny, choć przyznam już na wstępie, że u nas nie możemy jej używać… bo (o ironio) żaden z naszych sprzętów nie ma CD. O tym piszę dalej, ale jeśli macie odtwarzacz płyt to czytajcie.

Gra Bim Bom to rodzaj loteryjki opartej o dźwięki. Dziecko słyszy kumkanie żaby i kojarzy z obrazkiem itd. Można też używać bez płyty.

Bim Bom co jest w środku

W pudełku są 4 plansze z rysunkami sytuacyjnymi: łąka, przedszkole, filharmonia, ulica. Plansze są podwójne, z drugiej strony są prostsze rysunki. Do tego 32 żetony z konkretnymi przedmiotami (żabka, motor itd) i płyta CD z nagranymi dźwiękami odpowiadającymi obrazkom z żetonów.

To co znajdziecie w środku pudełka
To co znajdziecie w środku pudełka

Bim Bom jak grać

Gra ma wiele wariantów, bo można grać i z muzyką i bez niej.

wariant 1: typowa loteryjka. Plansze są rozłożone a dziecko podnosi żeton i szuka go na planszy. Może tak grać kilkoro (max 4) dzieci i szukają u kogo jest dany przedmiot.

wariant 2: jak wyżej, tylko dla mniejszych dzieci, bo można skorzystać z drugiej strony planszy, gdzie zamiast obrazka sytuacyjnego są narysowane przedmioty. Wystarczy tylko wskazać taki sam.

wariant 3: z płytą CD. Puszczamy nagranie i dziecko słysząc szuka żetonu i układa go na większej planszy.

wariant 4: z płytą CD. Dziecko na podstawie nagrać wskazuje konkretne żetony (czyli taka prostsza wersja).

Na pewno można wymyślić jeszcze kilka wariantów 🙂 bo te nagrania dają sporo możliwości.

Szukanie na obrazku przedmiotów z żetonów
Szukanie na obrazku przedmiotów z żetonów
Warian 2: loteryjka w wersji z kartami prostszymi
Wariant 2: loteryjka w wersji z kartami prostszymi
Wariant 3: słuchanie i znajdywanie przedmiotów wydających dany dźwięk
Wariant 3: słuchanie i znajdywanie przedmiotów wydających dany dźwięk
Wariant 4: Żetony i szukanie przedmiotu, który słychać z nagrania
Wariant 4: Żetony i szukanie przedmiotu, który słychać z nagrania

Bim bom – moja ocena

Zamysł gry mi się bardzo podoba, problemem jest jednak CD. Okazuje się, że obecnie, żaden z naszych sprzętów nie ma odtwarzacza. Zdałam sobie sprawę z tego dopiero teraz, ale faktycznie tak jest. W laptopach brak odtwarzacza CD, wieży nie mamy bo jest przecież spotify, telewizora u nas brak i klops 🙂 Jeszcze parę(naście) lat temu cieszyłam się z pierwszego odtwarzacza i skończył się wtedy etap kaset, a tu nagle okazuje się, że CD za jakiś czas może spotkać ten sam los. Stąd bombowe byłoby jakieś małe naciskane radyjko typu „grająca zabawka”, może z czasem będzie taka modyfikacja? 🙂 Dla mnie byłoby to super, bo tak to grę pożyczyłam od siostry i nie bardzo możemy grać, a szkoda.

Drugi mały minus ode mnie to grafika, nie przepadam za tym stylem. Takim przerysowanym, agresywnym. Wszyscy są jakby krzyczący, źli. Zdecydowanie bardziej lubię „miękką” grafikę, bardziej pozytywną w odbiorze.

Poza tymi rzeczami gra i zamysł jest bardzo fajna. Bez CD jest to po prostu loteryjka w dwóch wariantach, z CD zyskujemy więcej możliwości. Wykonanie bardzo na plus, karty bardzo grube, zaokrąglone rogi, super.

Dla dzieci 4+, a nawet 3+ super.

 • moja ocena: 4/6

Gdzie kupić grę: Bim Bom Granna kupisz na przykład w taniaksiazka, 34 zł

Dajcie znać, jak wam się podoba, czy dzieci lubią. A na filmie w drugiej połowie słychać głosy 🙂 w sensie te nagrania, kilka dźwięków, to tak na zachętę by obejrzeć 🙂

Grafika, o której wspomniałam. Bardzo kolorowa, choć dla mnie zmyt "kanciasta"
Grafika, o której wspomniałam. Bardzo kolorowa, choć dla mnie zbyt „kanciasta”
Zwierzaki wypadają fajnie :) haha
Zwierzaki wypadają fajnie 🙂 haha
Dołączona CD
Dołączona płyta CD
Gra Bim Bom
Gra Bim Bom
 • Chcesz schudnąć, ale nie masz czasu na gotowanie? Sprawdź mój bestsellerowy turbo jadłospis ➡️ „Nie mam czasu”, będziesz zachwycona!

 • 13 Odpowiedzi

  1. U nas dzieci moje mają tą grę. Córka lat 7 syn lat 6. Grę dostała córka dwa lata temu, wtedy bardzo z niej się cieszyła . Obecnie gra leży i się kurzy. Dzieciom grafika raczej odpowiada, mnie osobiście się nie podoba 😉

  2. Jestem logopedą i tej gry używam na zajęciach z dziećmi. Moje maluchy ale także straszaki uwielbiają w nią grać Moim dzieciom (tzn. Pacjentom)podobają się ilustracje,wielokrotnie słyszałam od nich że są śmieszne ( w szczególności pani śpiewaczka).Gra uwrażliwia słuchowo,moim zdaniem wymaga obecności rodzica-co dla niektórych jest minusem…
   Dla moich dzieci to dobra zabawa

   1. Dziękuję Ci za opinię. No właśnie, grafiki widocznie dzieciom wpadają w oko, to w końcu gra dla nich 🙂 nie są w moim klimacie, ale gra podoba mi się.
    A co do obecności rodzica, to chyba większość gier w tym wieku jej wymaga.

  3. Z brakiem CD można sobie dość łatwo poradzić. Ja korzystam z komputera stacjonarnego kogoś zaprzyjaźnionego np. rodziców i wgrywam sobie na jakiś mój wirtualny dysk np. google drive albo dropbox i potem mogę odtwarzać takie płyty nawet z komórki. Dużo wygodniej 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.