Szukaj
Generic filters

Auto Smart Games Granna

Smart Auto

Tym razem logiczna łamigłówka dla dzieci – Smart Auto od Smart Games, a u nas wydawane przez Granna. Niesamowicie fajna, mądra gra dla jednego dziecka(!)

Bardzo lubię serię Smart Games i przyznam, że gdyby nie cena (którą lubię mniej haha) kupiłabym wszystkie gry z tej serii. Auto to jedna z takich gier. Jest to gra logiczna, w której należy ułożyć samochód z czterech drewnianych klocków. Niby proste, ale trzeba to zrobić tak, jak na obrazku 🙂

Co jest w pudełku

W pudełku znajdziecie piękne drewniane auto oraz klocki: 4 drewniane w kształcie litery L. Każdy klocek jest w innym kolorze. Do tego książeczka z 48 zadaniami, wszystkie podzielone na poziomy: Starter, Junior, Expert i Master.

Auto smart games
Auto smart games
Drewniany samochód i klocki
Drewniany samochód i klocki

Jak grać w Auto?

Jest to gra dla jednego dziecka, ewentualnie rodzic może pomagać, podpowiadać i dopingować co na pewno przyda się na początku 🙂 Wybieramy zadanie i trzeba ułożyć klocki tak, jak na obrazku, czyli np. by samochód miał czerwone oczy, żółtą maskę, niebieski dach i zielony bagażnik. Klocki trzeba obracać względem siebie tak by wszystko pasowało.

Czego uczy gra

Gra uczy logicznego myślenia i na pewno uczy cierpliwości. Uczy też kolorów, choć pewnie dzieci, które zaczynają w nią grać już dawno je znają 🙂 Rozwija wyobraźnię przestrzenną i spostrzegawczość. Dla mnie to taka gra, która staje się podstawą matematyki w przyszłości 🙂

Moja ocena

Jak wspomniałam lubię całą serię Smart Games, mamy w domu ich kilka, ale to Auto jest najprostszą i na pewno nadaje się jako pierwsza tego typu logiczna układanka. Na opakowaniu jest, że jest od lat 3 i ja zdecydowanie się z tym zgadzam. Trudniejsze są 3traki (tam też są samochody).

Gra jest pięknie wykonana bo drewniana. Klocki są duże, samochód ma koła, może jeździć 🙂

  • moja ocena: 5/6

Gdzie kupić grę? Smart Auto Granna jest obecnie trudniej dostępne, ale chociażby na stronie Granny można kupić za 90 zł. Ja kupiłam używaną za połowę tej ceny. Możecie też zobaczyć na amazon.co.uk lub.de tam również są, szukajcie pod nazwą: Car Smart Games.

Znacie? Jak wam się podoba?

Auto Smart
Auto Smart
Auto Smart
Auto Smart
Zadanie, samochód, klocki :)
Zadanie, samochód, klocki 🙂
Samochód
Samochód
Książeczka z zadaniami, na stronie wcześniejszej są zawsze odpowiedzi
Książeczka z zadaniami, na stronie wcześniejszej są zawsze odpowiedzi
  • Korzystasz z moich wpisów? Zobacz moje przewodniki i poradniki albo postaw kawkę. Będzie mi bardzo miło!

    Postaw mi kawę na buycoffee.to