Auta Granna – opinia

Auta Granna

Tym razem gra dla maluchów, czyli spokojnie gra, która może być pierwszą i stanowić fajne wprowadzenie do rodzinnych rozgrywek w przyszłości. A mówię o grze Auta Granny. To tak naprawdę połączenie puzzli i loteryjki, idealne dla małych fanów samochodów, wozów strażackich i karetek pogotowia. A kto ma małego chłopca w domu ten wie, że tytuł jest na wagę złota 🙂

Jeśli szukacie czegoś na prezent dla małego chłopca, dajmy na to dwuletniego to zwróćcie uwagę na tę właśnie grę. Ma wszystko co lubią chłopaki: samochody, samochody i samochody 🙂 Ma też walory edukacyjne, bo są to trochę puzzle, trochę loteryjka, fajny punkt wyjścia do dyskusji o tym co robi strażak, a co policjant itd.

Zobaczcie na filmie:

Co jest w pudełku

W środku znajdziecie 6 samochodów, które są „planszami”, do każdej planszy pasują 3 elementy powiązane tematycznie. Grafika jest ładna, karton bardzo gruby i trwały.

Jak grać w grę?

Dziecko rozkłada sobie przed sobą pojazdy i losuje z pudełka jeden element, a następnie szuka do którego pojazdu będzie to pasować. Albo (wersja druga) wybiera sobie samochód i do niego dobiera pasujące elementy. Ten drugi sposób może też być traktowany jako rozgrywka między rodzeństwem, więc spokojnie dla dwójki dzieci.

Do każdego samochodu pasują 3 elementy, np. do karetki pasuje kierowca karetki, plasterki oraz stetoskop itd.

Auta Granna
Auta Granna
Auta Granna
Auta Granna
Auta Granna gruba tektura, ładna grafika
Auta Granna gruba tektura, ładna grafika
Auta Granna gruba tektura, ładna grafika
Auta Granna gruba tektura, ładna grafika

Czego uczy gra?

To świetna gra-wstęp. Ćwiczy skupienie. Dziecko stara się kojarzyć i dopasowywać. Mamy tutaj też idealny wstęp do puzzli, bo maluch stara się po obrazku rozpoznać co tutaj będzie pasować. I w końcu jest to fajny punkt wyjścia do rozmowy o pracy innych ludzi.

Moja opinia

Prosta, ładnie wydana gra-zabawka edukacyjna, która na pewno spodoba się małym chłopcom. Spokojnie podołają tej grze dwulatki, dla czterolatków wydaje mi się już za prosta, ale też wiem, że dzieci są różne 🙂 I na pewno fajniejsza niż zabawki grające, o!

Podsumowanie

  • moja ocena: 5-/6
  • gra: Auta
  • wyd: Granna
  • wiek: 2-4 lata

Gdzie kupić? Grę kupicie na stronie sklepu Granny, 29 zł lub np. w taniaksiazka.

Gra jest jedną z gier z serii „Już gram” i jest też memo ze zwierzakami, puzzle ze zwierzakami i memo Plastusie. Jak wam się podoba?

Auta Granna
Auta Granna
Auta Granna
Auta Granna plakat w środku
Auta Granna
Auta Granna

One Response

  1. Cześć. Potrzebuje prezentu dla małego chłopca. 14 mc. Chciałabym coś takiego edukacyjnego ale sama nie mam dzieci i nawet nie bardzo wiem co takie dziecko już umie. Bardzo prosiłbym o jakieś podpowiedzi. Albo może coś bardziej praktyczne dla mamy przy opiece nad dzieckiem. Cena tak do 50zl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.