Atrakcje dla dzieci w Warszawie – 21 miejsc

Oto zestawienie miejsc, w które można udać się w Warszawie, są różne atrakcje dla dzieci, od fajnych placów zabaw, przez parki, muzea, wesołe miasteczka itd. Jeśli planujecie wakacje w mieście to powinniście kilka z nich na pewno odwiedzić. Jeśli jesteście tu przejazdem to na końcu jest lista miejsc, które warto zobaczyć. Oto atrakcje dla dzieci w Warszawie.

Staram się wychodzić poza nasz osiedlowy plac zabaw czy wizytę w warszawskim ZOO, stąd ciągle szukam miejsc, w których moje dzieciaki mogłyby się bawić. Latem staramy się spędzać czas na świeżym powietrzu, ale i kilka zamkniętych miejsc nie zabraknie w tym zestawieniu. Oto fajne miejsca, które możesz odwiedzić z dziećmi.

Parki, place zabaw

Prawda jest taka, że jak zaczęłam spisywać fajne place zabaw w mieści to powstał cały wpis – zobacz listę placów zabaw (wkrótce) i tam też możesz dopisać własne propozycje lub wydać opinię na temat tych co są 🙂 A niżej kilka ciekawych miejsc typu place zabaw i podobne.

1. Fort Bema

Moje zeszłoroczne odkrycie to Fort Bema 🙂 Jest gdzie pochodzić z wózkiem, ale są też dwa place zabaw: dla maluchów ogrodzony i dla większych dzieci z różnorodnymi zjeżdżalniami, torem przeszkód i linami do wspinania. Pod stopami piasek. Większy 4+, mniejszy w sumie bez ograniczeń. Na miejscu działa też bar, gdzie można kupić zdrowsze ciasto (a przynajmniej można było kupić rok temu).

Plac Zabaw przy Forcie Bema
Plac Zabaw przy Forcie Bema

2. Park Żeromskiego przy placu Wilsona

Jeden z najfajniejszych (i większych) placów zabaw w Warszawie. Z jednej strony są zabawki dla maluchów (nawet tych mini) i zabawka obok zabawki robią się te trudniejsze. Całość wyłożona miękkim tartanem. Są zjeżdżalnie, karuzela, a dla starszych liny do wspinania i większe zjeżdżalnie. A potem skoczcie na coś dobrego do Prochowni Żoliborz. Mam sentyment do tego miejsca, chociażby dlatego, że tam było nasze spotkanie z Czytelnikami  ale też zawsze jest tam coś smacznego 🙂

Plac zabaw przy placu Wilsona
Plac zabaw przy placu Wilsona

3. Park Olkówek dinozaury Ursynów

Drewniany Park Jurajski na warszawskim Ursynowie 🙂 jak byłam mała to gdzieś w te okolice chodziłam do cukierni na lody, a teraz niedaleko stoją dinozaury, drewniane 🙂 Zdjęcia zobaczcie tutaj. Można też szukać dinozaurów w piaskownicy! Niedaleko jest też Kopa Cwila, czyli taka duża góra, gdzie zimą zjeżdża się na sankach, a latem można się wspinać i zmęczyć dzieci (lub siebie).

Park Dinozaurów na Ursynowie
Park Dinozaurów na Ursynowie

4. Miasteczko ruchu drogowego Tarchomin

Obok placu zabaw jest miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych. Ulice, sygnalizacja, pasy – wszystko w wersji mini. Dzieciaki mogą jeździć na hulajnogach, rowerkach itd. Trasa jest fajna i również rodzice mogą się wkręcić (przy Biedronce Światowida 53E – otwarty cały czas). Drugi, z torami tramwajowymi, jest na Sołtyka 8/10 (otwarty w konkretne dni – tutaj namiary).

Miasteczko ruchu drogowego Tarchomin
Miasteczko ruchu drogowego Tarchomin

5. Park linowy Bielany

Jest nawet trasa w siatkach dla 3 latków, a potem dla juniorów i kolejne trudniejsze dla starszych dzieci i dorosłych. Zatem możecie wybrać się z przedszkolakiem, starszakiem i samymi ze sobą 🙂 Wszystkie informacje u nich na stronie: park-linowy-bielany.pl/

Park linowy na Bielanach
Park linowy na Bielanach

Muzea, wystawy

6. Muzeum Kolejnictwa

Dla miłośników pociągów i nie tylko polecam wizytę w Stacji Muzeum, czyli muzeum kolejnictwa. Jest skansen z pociągami, są makiety i modele pociągów. Warto śledzić aktualności, bo co jakiś czas otwierane są dodatkowe wagony do zwiedzania co na pewno zwiększa atrakcyjność wycieczki 🙂 Pełna relacja we wpisie: Stacja Muzeum.

Muzeum Kolejnictwa
Muzeum Kolejnictwa

7. Centrum Nauki Kopernik

Niby każdy już tu był, ale jeśli nie to warto się wybrać. Możecie zarezerwować bilet online aby nie stać w kolejce. Dla małych dzieci jest wystawa Bzz, ale każdy powinien znaleźć coś dla siebie. To nie jest muzeum, ale raczej miejsce, gdzie można dotknąć, sprawdzić, obejrzeć. Wszystkie informacje tutaj.

Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki Kopernik

8. Zachęta

W wielu kulturalnych miejscach są dni, kiedy można wejść za darmo. W Zachęcie to czwartki, więc możecie się wybrać i trochę ukulturalnić 🙂 A dodatkowo w wakacje są różne warsztaty rodzinne i dla dzieci np. warsztaty guerilla gardeningu (taka mądra nazwa, ale kto czytał z dziećmi książkę „Ostatnie drzewo w mieście” to załapie o co chodzi :)). Są też inne fajne wydarzenia .

9. Teatr niewielki

Przedstawienia dla dzieci od 1-6 lat, czyli coś dla maluszków. Co jest mega fajne, bo zazwyczaj spektakle są od lat 4, a te tutaj są bardziej interaktywne i kameralne. Spektakle są po 45 minut, my na pewno wybierzemy się na „Dobranoc Jaśku” i „a co to” 🙂 Na stronie teatru (teatrniewielki.pl) znajdziecie pełen repertuar. Czynne w wakacje, w przeciwieństwie np. do Teatru Lalka.

10. Melomaluszki w Łazienkach

Wszystkie soboty i niedziele lipca o 10:00; 11:00, 12:00, 15:00, 16:00 i 17:00 w Łazienkach Królewskich na Scenie Żółtej (polana przy Starej Kordegardzie) są koncerty artystów znanych ze Smykofonii. Wstęp darmowy, co tydzień jest inny temat, w ten weekend będzie muzyka francuska. Tutaj zobaczcie cały repertuar.

11. Centrum Sztuki Współczesnej Smykowizje

Fajne zajęcia dla dzieci 0-5 lat w każdą wakacyjną sobotę. Nazywa się to Na Jazdowie Smykowizje i co tydzień jest inny temat np. malowanie paluszkami, przerabianie talerzy w zwierzaki, zabawy w piasku i wodzie i inne takie kreatywne zabawy plastyczne. Są zapisy, na lipicie już nie ma miejsc, ale zaraz ruszają na sierpień 🙂 Na stronie CSW znajdziecie harmonogram.

Smykowizje
Smykowizje

12. Warsztaty

Przystanek Twórczość Bielany organizuje wiele ciekawych warsztatów dla dzieci, więc warto tam zajrzeć: www.tworczosc.org.pl/kalendarz

Kilka zapowiedzi ciekawych warsztatów
Kilka zapowiedzi ciekawych warsztatów

Inne atrakcje

13. Park wodny Moczydło

Jest brodzik dla dzieci 40 cm ze zjeżdżalniami. W weekendy podobno tłum, ale z drugiej strony w upał można zaszaleć! 🙂 Co prawda obecnie pogoda nie zachęca, ale myślę, że warto o tym pamiętać. Jestem ciekawa waszych doświadczeń czy warto tam się wybrać? Informacje tutaj: aktywnawarszawa.waw.pl/moczydlo/aktualnosci

14. Warszaty poznawania ptaków

Nowy Teatr organizuje fajne warsztaty dla dzieci 5+, to są warsztaty przyrodnicze, w których dzieci uczą się obserwować ptaki i poznają ich zwyczaje. Warto poczytać o tym wydarzeniu, jest cykliczne co weekend (ciut inne tematy). Tutaj wszystkie informacje.

15. ZOO

W warszawskim ZOO są pokazy karmienia zwierząt np. pingwinów. Co prawda nie są tak spektakularne, jak te w Londynie 🙂 ale dzieciaki będą szczęśliwe. Poza tym dzieciakom na pewno spodobają się baseny z rybami, a na koniec możecie wy odpocząć, a dzieci poszaleć na placu zabaw w samym środku ZOO.

ZOO w Warszawie
ZOO w Warszawie

Parki i ciekawe miejsca

Oczywiście mogę tu wam wrzucić Starówkę, jasne, jak jesteście w Warszawie przejazdem to skoczcie na Starówkę, ale są też inne miejsca warte odwiedzenia. Podrzucam kilka parków, miejsc, gdzie można pójść z dziećmi (albo na spacer w wózku), albo dać wyzwanie dzieciakom na wspólne szukanie czy planowanie podróży.

16. Ogrody na dachu Centrum Nauki Kopernik

Wejście darmowe. Ścieżki spacerowe, całość dość nowoczesna, z pięknym widokiem na Wisłę. Dzieciom spodoba się chodzenie ścieżkami, wam podziwianie panoramy miasta 🙂

Ogród na dachu
Ogród na dachu

17. Dach BUW

Kolejne ciekawe, lekko futurystyczne miejsce w Warszawie to ogrody Biblioteki uniwersyteckiej. Wstęp jest darmowy, na górę wchodzi się po schodach, ale niżej można chodzić czy usiąść. Kiedyś uwielbiałam tu przychodzić i nadal mam ogromny sentyment do tego miejsca.

BUW
BUW

18. Łazienki Królewskie

Odradzam w weekend, bo są tłumy (no chyba, że idziecie na te koncerty Melomaluszki!), ale w tygodniu można zajrzeć, popływać gondolą, poszukać wiewiórek (są nachalne :)), weźcie orzechy), popatrzeć na pawie i wielkie karpie 🙂 A wieczorami, w niektóre dni lipca można oglądać festiwal lampionów – tutaj info o datach.

Łazienki Królewskie... nocą :)
Łazienki Królewskie… nocą 🙂

19. Spaceruj z dzieckiem – fajny przewodnik

A jak już nie macie pomysłów na spacer to zerknijcie na przewodnik z kartami, który przeznaczony jest właśnie dla dzieci „Spaceruj z dzieckiem po Warszawie”. W środku jest 30 kart z różnymi trasami. Możecie odkrywać ogród BUW, Park Skaryszewki, a wszystko podane w fajny sposób zrozumiały dla dzieci. Kupicie tutaj, 29,90 zł

Spaceruj z dzieckiem
Spaceruj z dzieckiem

Atrakcje w okolicy Warszawy

Jeszcze kilka miejsc w okolicy Warszawy, które możecie odwiedzić 🙂

20. Park Bajka

Pod Warszawą, drogą na Grodziska Mazowiecki w Błoniach jest Park Bajka. Jest plac zabaw, lustra, fontanna (w której się kąpią dzieciaki). Fajna odmiana i wiele z was piszę, że to świetne miejsce! Tutaj informacje.

21. Park Rozrywki Julinek

Park linowy, dmuchańce, strefa animacji. Są różne atrakcje w Julinku i jest na mojej liście miejsc do odwiedzenia. Zerknijcie na ich stronę: www.julinek.com.pl/

Julinek
Julinek

Więcej atrakcji znajdziecie we wpisach: atrakcje w mazowieckim.

 

A ja czekam na wasze propozycje, gdzie jeszcze iść z dziećmi 🙂 Każde miejsce mile widziane, każda atrakcja na wagę złota <3

76 Odpowiedzi

  1. Jestem sceptykiem, jeśli chodzi o trampoliny. Dwóch ortopedów, u których byliśmy z dzieckiem przestrzegało nas przed trampolinami z uwagi na nienaturalne przeciążenia stawów do jakich dochodzi na trampolinie a za wykluczone uważa się dwoje i wiecej dzieci na jednej trampolinie.

  1. My tam na cały dzień giniemy i każdy znajdzie coś dla siebie – Ty i Michał też 🙂 I też możecie wziąć stroje kąpielowe 🙂

  2. wlasnie wrocilismy z Julinka (piatek po poludniu) – w tygodniu super bo nie ma tlumow, ale dzis np nie wszystkie dmuchance dzialaly, reszta byla mokra po deszczu, obsluga jakos miala to w nosie, w parku linowym sprawdzaja prawieze dowod osobisty, czy dziecko ma skonczone 4 lata (do najprostszej trasy), plac zabaw super, od nas za daleko na jeszcze raz, spod Piaseczna prawie 50km :0

  1. tragiczna strona www nie sposób się dowiedzieć o cennik zajęć, infantylna

  1. Nie wierzę, Kolorado jeszcze działa? Byliśmy tam na pierwszej wycieczce szkolnej do Warszawy w 1997 albo 1998! muszę tam zabrać syna, koniecznie!

 1. Park Żeromskiego – super plac zabaw + prochownia gdzie można na leżaczku posiedzieć, a dla dzieci są animacje. Na pewno Centrum Kopernika. Może Muzeum Techniki? ale z chęcią posłucham innych 🙂

  1. tak park ten znamy b. dobrze 🙂 Prochownię też, siedziałam i myślałam czy byłyśmy tam razem haha, ale chyba nie 😀 Szukam miejsc kolejnych 🙂

 2. Park linowy Bielany lub plac zabaw w lesie mlocińskim (za Mc Donaldem ) bardzo fajne miejsce, można dodatkowo zrobić sobie ognisko, pospacerować po lesie, zejść nad Wisłę.

 3. Paulina – jestes moim guru jesli chodzi o propozycje wypadow z dziecmi za co serdeczne dziekuje 🙂 czekam z niecierpliwoscia na zebranie w calosc wszystkich komentarzy, ktore sie tu pojawia, bo niejednokrotnie nie wiedzielismy gdzie sie wybrac z nasza trzylatka…

  1. cieszę się bardzo i dzięki za miłe słowa 🙂 zbiorę wszytko i dam znać, sama szukam jeszcze jakiś pomysłów, ale mam braki w niektórych dzielnicach haha 🙂

  1. ja? Tak, mieszkam, ale nie znam wszystkich czaderskich miejsc, a przynajmniej baaardzo chciałabym poznać te, których nie odkryłam jeszcze 🙂

  1. teatr malego widza jest super z tym, ze bilety ok 40/45 zl i placi kazdy, kto wchodzi, nawet polroczniak

 4. Ja polecam koło W-wy plac bajka w błoniach – super ale na pogodę. Jest tam wodny plac z fontannami (woda oczyszczają wiec w miarę czysta i bezpieczna) i duży plac linowy, lustra, plac zabaw dla maluchów, tunele, ogólnie duży park A na zew nawet mały skate park dla Starszakow. Step bezpłatny to duży plus.

 5. W sumie chyba kazdy park i kazdy inny plac zabaw niz ten sam co pod domem/w okolicy dla dzieciaków to miła odmiana taka myśl mnie naszła kazda wycieczka w inne miejsce to dla dzieciakow przygoda.

 6. Melomaluszki w lazienkach w weekendy: genialne. jeziorko czerniakowskie: piasek, woda i ratownicy. Fontanny na wilanowie: dzieciaki szaleja:) trampoliny przy royal wilanow.

 7. W Warszawie to nie wiem, ale okolice. Superowy Park Bajka w Błoniu, plac zabaw z miejscem na piknik bądź grilla czyli Polana w Lipkowie. A i teraz jest wystawa figur stalowych w Pruszkowie.

 8. Park Trampolin Hungar na Goclawiù,Farma Iluzji pod Warszawą,plaża na Pradze Północ,Muzeum Techniki PKiN

 9. Park Bajka w Błoniu nie w Błoniach 😉 a moczydło to moja młodość,mamy przez ulice, spędzaliśmy cełe wakacje! Jak Młody trochę podrośnie z pewnością się tam wybierzemy 🙂

 10. Park linowy Ursus już moja 3 letnia córeczka przeszła najłatwiejszy trasę. Dla takich dzieci idealne miejsce a dzieci na koniec dostają medale.

 11. A ja dodałabym tu Sto Pociech i ich ogród. Bardzo przyjemna, zacieniona i niemal leśna przestrzeń (chociaż niewielka) w samym środku miasta. Plus kawa i ciastko dla rodzica.

 12. Mam jeszcze jedną propozycję! 🙂 Może nie w samej Warszawie, ale zupełnie niedaleko, w Mińsku Mazowieckim. Bo to miejsce dobre i dla dzieciaków i dla dorosłych 🙂 Mowa o ośrodku EKWOS – można tam pojechać na weekend (pokoje bardzo czyste i schludne), nie martwić się o wyżywienie (restauracja na miejscu), zorganizować dzieciakom fajnie czas (jest mini zoo i stadnina koni!) i samemu się odprężyć (sauna <3). Idealna opcja dla tych, którzy chcą odetchnąć trochę w mieście, a trochę nie 😉

 13. Ja mam świetną propozycję. Z dziećmi warto wybrac sie do tzw pokoi zagadek. Ostatnio całą rodziną byliśmy w Warszwie w Escape Room wola Ucieczki http://www.wolaucieczki.pl.
  Niesamowite miejsce bo w prawdziwym schronie z lat 50-tych. Dzieci były zachwycone. dodatkowo jest to rozrywka wymagająca logicznego myślenia i rozwijająca pracę w zespole. My dorośli też świetnie się bawiliśmy. Wspaniała propozycja na niedzielne popołudnie

 14. Moje dzieci uwielbiają spędzać czas na półkoloniach sportowych na Białołęce. Zobaczcie sobie sporteum.pl/polkolonie/ Mają świetny program zajęć: przez typowo sportowe (siatkowka, tenis, baseny, golf) po codzienne lekcje jęz angielskiego. Wszystko pod okiem doświadczonych opiekunów i instruktorów. Już kolejny raz je tam wysyłamy, bo tak im się zeszłe lato podobało.

 15. My ostatnio jeździliśmy na naszych nowych hulajnogach od Spokey nad samym morzem. Szum fal, szelest lisci i usmiech mojego syna ktory pedzi na hulajnodze. Najlepsze!

 16. Mi siostra podrzucial oferte polkoloni Sporteum i tam zapisalam swoich synow. Bede uczyc sie gry w tenisa, najwyzszy czas na jakas pasje wiec moze tenis okaze sie strzalem w dziesiatke 🙂

 17. Papugarnia ptasi móżdżek. Łukowska 46 Wawa
  Kochane super Extra miejsce . Mega zabawa . Papugarnia gdzie przedewszystkim zwierzęta są traktowane z miłością, troską i szacunkiem. Mozna karmić, podziwiać i dowiedzieć sie super ciekawych rzeczy. Polecamy moja Gabi zachwycona. My zreszta tez.

 18. Witam,
  Ostatnio będąc w Warszawie zwiedziłem mnóstwo miejsc, m.in Muzeum Powstania Warszawskiego, Kopiec Powstania Warszawskiego. Aby sprawniej poruszać się po Warszawie skorzystałem z oferty wypożyczalni fleetcorp, która podstawiła mi auto na dworzec centralny we wskaazanym przeze mnie dniu i godzinie. Jeżeli nie chcecie marnować czasu w podróży komunikacją serdecznie polecam tą wypożyczalnie.

 19. Dużo fajnych pomysłów, dzięki 🙂 Ja polecam zorganizować dla swoich dzieci wycieczkę do pokoju zagadek. Moje dzieciaki były zachwycone 🙂

 20. Moje też mnie zaciagnely do tych pokojów zagadek bo byli na urodzinach, tam kolega właśnie organizował takie coś. Faktycznie fajna zabawa, my byliśmy na Łopuszańskiej w pokoju Hollywood.

 21. mnie ostatnio dziewczyny zaciągneły na urodziny kolegi które organizowały Panie z kreatorzyimprez.pl/atrakcje-dla-dzieci/animatorzy-zabaw/

  SERDECZNIE POLECAM następne urodziny córki,wiemy gdzie się zgłosić.

 22. Fajnym miejscem dla całej rodziny jest restauracja Akademia na Mokotowie – można tam nie tylko dobrze zjeść, ale dzieciaki mają tam niezłą zabawę. W weekendy restauracja organizuje animacje i zabawy pod okiem opiekunek. Dzieci mogą się wyszaleć, a rodzice zjeść przepyszny obiad 🙂 Moja cała rodzina uwielbia to miejsce!

 23. Kochani…. błagam o pomoc. 🙂 okolice ul Wareckiej coś na 2 godzinki w sobotnie popołudnie dla 4 latki na taką pogodę. Nie jesteśmy z Warszawy. Jedziemy pociągiem zatem coś blisko nam jest potrzebne właśnid tam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.