10. miesiąc życia dziecka – bobas ma cel

10. miesiąc życia dziecka – bobas ma cel

Czas biegnie szybko, obok mnie na podłodze bawi się dziesięciomiesięczny bobas :) bawi się świadomie, zaczepia, biega, śmieje się. Lubię podziwiam, jak każdego dnia się zmieniają te moje dzieci. Stąd kolejny wpis – 10. miesiąc dziecka, co się zmieniło i jak wygląda rozwój dziecka zgodnie ze schematem i… rzeczywistością :)

Co potrafi niemowlę w 10 miesiącu życia?

To tyle jeśli chodzi o schematy :) a jak jest w rzeczywistości? Jak zawsze ;D Co dziecko to trochę inaczej, każde dziecko rozwija się w swoim tempie.

Jak jest u nas?

Przede wszystkim maluch ma cel. Potrafi położyć się i przez kilka minut wyciągać ulubioną zabawkę spod fotela, próbuje dostać się do czegoś co chciałby dotknąć. Często też sam zachęca do zabawy, zaczepia, świadomie bawi się. Jest zdecydowanie małym dzieckiem, a nie dzidziusiem, choć nadal ma „pstro w głowie” ;)

Jeśli chodzi o fizyczne aspekty to staje przy meblach bez problemu, ale jeszcze się nie przesuwa, nie ma jednak trudności z przejściem do siadu czy wybrnięciem z niekontrolowanego upadku (uff).

Najbardziej cieszy mnie to, że chętnie razem się bawią. Potrafią dość długo biegać w kółko, gonić się i zaśmiewać do rozpuku tak naprawdę z niczego :) Fajnie na to patrzeć, naprawdę <3

A jak tam u Was? Ja wypatruję pierwszych kroków i czekam na pierwsze świadome „mama”, bo póki co jest tylko „tatatatata” :)

 

Komentarze:

Mój mówi „baba” tak dla pocieszenia.

  • Monika Kaśkiewicz
  • Odpowiedz

a mój mimo że jest już duuży (ma problemy z mówieniem) to mama mówi od dawna, a tata nie powiedział do te pory ;)

mój 13-tego skończy 9 miesięcy, od kilku dni raczkuje i jak chce jeść albo na ręce to „chodzi” za mna i woła „mammmma mamamamana” :)

  • Katarzyna Jędrysik
  • Odpowiedz

Moja coreczka 13mies wola didi (bo ma starsze rodzeństwo i ich wola)

Moj tak jak u was tataatatata to tataatatata i tak w kółko.

Lila zaraz skończy 11 miesięcy, „mama” i „tata” mówi świadomie, i „daj” i „baba” jej się zdarza, albo bardziej babu :) podnosi się, czasami już sama bez podparcia, zdarza jej się przejść samodzielnie niewielkie odległości, przesuwa się przy meblach biegiem, tańczy przy muzyce, robi papa, brawo, a dziś udało jej się przesłać babu buziaka :) a taki był maluszek

Mój 13 miesięczny biega i tylko mama wola jak jest rozzalony ,A mówi na swoją siostrę Anię,a Ka na brata Konrada czyli super tyle że kot to też ka i pies też,hi hi hi

Moja mała na 8.5 miesiąca i juz 2 tygodnie przy meblach staje, tak się jej to podoba ze na chwilke nawet nie posiedzi ;) a ledwo co nauczyla sie sama siadac i raczkowac. Mialam nadzieje na troszke dłuższa faze siedzaca ;) Narazie slyszymy tylko „mamamama” albo „babababa” i czekamy na to „tatata” :)

  • Marta Knitter-Leduff
  • Odpowiedz

Haha…Nasz Wojtus jak czegos chce to „maamaa” a jak szczesliwy to „dadadad” ;) natomiast kotek to „dotek” ;) za tydzien skonczy 11 miesiecy.

U nas już i mama i tata jest :) choć mama częściej bo gania za mną po całym domu i tylko maaamaaaa i maaamaaaa ;)

A na stawanie jeszcze czekamy choć za rączki trzymany ładnie stoi, raczkowania tez jeszcze nie ma ale pelzajac radzi sobie doskonale, żeby dotrzeć do celu, czekamy na postępy bo jak wiadomo każde dziecko inne. Synek umie (a 4 lutego skończył juz 10msc) papa, kosi kosi, brawo, kokoszeczkę i przybić piątkę :) oczywiście nie zawsze współpracuje ale uczy się szybko.

Ps mamy takie same samochodziki z Mochtoys ;)

u nas już świadome mama, tata i baba… swiadome bo jak ktos zapyta gdzie jest mama to zmierza w moim kierunku powtarzajac mama mama mama :D przeslodkie :) poza tym bardzo mu spieszno do chodzenia… lapie za krzeslo (jak chodzika pchacza nie ma w poblizu) i maszeruje pchajac krzeslo :D wszystko bardzo podobnie poza tym ze bardzo brakuje nam „starszego brata” do zabawy. Lek separacyjny pewnie przechodzi duzo lagodniej z takim towarzyszem.

pozdrawiamy serdecznie

Mój malec 9,5 mies od 2 tyg mówi mama

moje mówi wiele ale TATA powiedziała dopiero na latka

Dodaj komentarz:

Dodając komentarz na stronie akceptujesz politykę prywatności.