Gry podróżne – 15 gier dla dzieci do zabrania w podróż

, komentarze: 10

Gry podróżne – 15 gier dla dzieci do zabrania w podróż

Lato, wakacje, beztroska to fajny czas na wspólne granie z dziećmi, bo gry to świetna rzecz do zabrania w podróż. Dzisiaj zestawienie małych gier podróżnych, takich, które można zabrać w podróż i grać np. w pociągu, ale też takich, które mają małe opakowania i zmieszczą się nawet do najbardziej wypchanej walizki :)

Za każdym razem w naszej walizce (czy to jedziemy na weekend czy na dwa tygodnie czy na miesiąc) są jakieś gry. Dzieci wzięłyby wszystkie, ale wybieramy te w małych pudełkach. Dzisiaj zestawienie gier, które możecie zabrać ze sobą w podróż tzw. gry podróżne i takich, które mają małe pudełka :)

Gry podróżne

To gry, które są niewielkie, zmieszczą się w torebce, plecaku i można w nie grać np. w pociągu. Niektóre to gry dla jednego dziecka, inne to gry rodzinne.

1. Dobble Kids

Absolutnie najlepsza gra i to nie tylko podróżna. Bierzcie ją koniecznie. Można w nią grać w pociągu, w poczekalni, ale też gdy dzieciaki zasną to spokojnie możecie rozegrać rundę w gronie dorosłych. Sprawdza się pod namiotem, w hotelu, na plaży – wszędzie! Małe metalowe pudełko zmieści się wszędzie.

Zobacz pełną recenzję (z filmem) gry Dobble, ale w skrócie chodzi o to by najszybciej pozbyć się swoich kart wypatrując symbolu, który się powtarza na karcie na stole i tej w ręce. Proste, wciągające i dające wiele emocji!

 • Wiek 4+. 
 • Grę kupicie tutaj, 59 zł
Dobble
Dobble

2. Tangramy Smart games

Te gry są rewelacyjne, pokażę wam kilka. Każda ma wielkość połowy zeszytu A5 (tak plus minus, chodzi mi o to, że jest niewielka, jak notes). W środku układa się obrazek na bazie kilku figur geometrycznych. W wersji uproszczonej, dla młodszych dzieci, można wskazać im układanie na podstawie rozwiązania.

 • Wiek 5+, uproszczona wersja 3+
 • grę kupicie tutaj, 30 zł
Tangramy Smart Games
Tangramy Smart Games

3. Magnetyczne gry Smart Games Granna

Prócz tangramów zerknijcie na inne gry z serii Smart games magnetycznej. Są niewielkie, a pięknie wydane i poręczne. Zasady są podobne, po lewej są jakieś zadania, a po prawej na magnetycznej stronie układa się rozwiązanie danego zadania. Większość to gry 5+, niektóre 7+.

Bardzo fajna jest Arka Noego (7+, choć uproszczona myślę, że i 4+). Polega na ułożeniu zwierząt na Arce, dwa z tego samego gatunku muszą sąsiadować ze sobą, a zadanie początkowo jest częściowo ułożone. W wersji uproszczonej można pozbyć się warunku by koniecznie żyrafa z żyrafą siedziały obok siebie. Grę kupicie tutaj, 31 zł

Druga to Wodny świat, tutaj układa się magnetyczne elementy tak by zostały widoczne tylko te zwierzaki, które są widoczne w zadaniu. Kupicie tutaj, 32 zł

 • wiek 5+
 • Kupicie tutaj, 32 zł
Gry magnetyczne z seri Smart Games Granna
Gry magnetyczne z seri Smart Games Granna
Wodny świat
Wodny świat
Arka Noego
Arka Noego

4. Gąsienica dżdżownica mini

A to gra super dla mniejszych dzieci. Układamy dłuuuugą gąsienicę, a elementy dobiera się poprzez rzut kostką (kolory). Prosta, zapakowana w malutkie pudełko, świetna, drewniana. Super gra. Zobaczcie pełną recenzję Dżdżownicy.

 • wiek 2+
 • grę kupicie (podobną, bo nie Small Foot tylko Haba, tutaj, 25 zł
Gąsienica Small Foot
Gąsienica Small Foot
Gąsienica
Gąsienica
A to podobna od Haby
A to podobna od Haby

5. Gra magnetyczna Wyścigi samochodowe Purple Cow

Rewelacyjna gra typu wyścig z niewielką kostką. Rzucamy kostką i przesuwamy swój samochód na magnes. Prosty pomysł, malutkie opakowanie i na pewno sprawi frajdę. Jedynie tej małej kostki trzeba pilnować.

 • wiek: 3+
 • kupicie Tutaj, 29 zł
Wyścig Purple Cow
Wyścig Purple Cow

6. Gra magnetyczna tangramy Purple Cow

Kolejna świetna gra magnetyczna skryta w malutkim pudełku. Znowu Tangramy, ale teraz Purple Cow. Maleńkie pudełko, magnetyczne elementy i kilka zadań do rozwiązania.

 • wiek: 5+ (uproszczone wcześniej)
 • kupicie w mamagama, 29 zł
Tangramy
Tangramy
Tangramy
Tangramy

7. Karty Czarny Piotruś

Klasyka, czyli karty na wakacje! Już z maluchami, przedszkolami możecie grać w Czarnego Piotrusia, czyli dobieranie kart do pary.

 • wiek 4+
 • kupicie tutaj, 32 zł
Karty Czarny Piotruś
Karty Czarny Piotruś

8. Gra memo ubieranki Purple Cow

To taka bardziej zabawka magnetyczna polegająca na układance obrazkowej, fajny pomysł, dzieciom na pewno spodoba się układanie postaci.

 • wiek 3+
 • kupicie tutaj, 52 zł
Ubieranki magnetyczne
Ubieranki magnetyczne

9. Gra Pinball mini

Tę grę pewnie każdy z was kojarzy z dzieciństwa :) No cóż, można w nią grać bez końca, a w wersji mini zmieści się do każdej torebki, plecaka itd.

 • wiek 5+
 • kupicie tutaj, 33 zł
Pinball mała gra
Pinball mała gra

10. Zagadki Czu Czu

Coś dla mniejszych dzieci, czyli popularne karty z zagadkami dla dzieci 2-3 i 4-5 lat, fajne proste i do wspólnego spędzania czasu np. w pociągu.

Zagadki Czu Czu
Zagadki Czu Czu

11. Karty kontrastowe dla maluszka

Coś dla maluszków, którym też może nudzić się w podróży jeśli wy ze starszakami będziecie chcieli pograć np w dobble :) Karty są kontrastowe z wyraźnymi, prostymi obrazkami.

 • wiek: pół roku +
 • grę kupicie w tutaj, 15 zł
Karty dla maluszka
Karty dla maluszka

12. Puzzle magnetyczne

Kolejna zabawa dla jednego dziecka, w opakowaniu są dwa komplety puzzli do ułożenia, a wszystko to w magnetycznym pudełeczku.

 • wiek 3+
 • grę kupicie tutaj, 29 zł
Puzzle magnetyczne
Puzzle magnetyczne

13. Kólko i krzyżyk margnetyczne koty

Prosta gra, można oczywiście namalować na kartce, ale sami powiedzcie czy ta wersja z małym metalowym pudełku nie jest urocza? :)

 • wiek: 4+
 • kupicie w epinokio (wersja z kotkami), a tutaj biedronki, ok. 20 zł
Kółko i krzyżyk
Kółko i krzyżyk
Kółko i krzyżyk
Kółko i krzyżyk

14. Gra kuleczka Goki

Gra zręcznościowa, trzeba ustawić kuleczki w dołkach, wciąga na wieeeeeele godzin, a kosztuje niedużo.

 • wiek: 4+
 • grę kupicie tutaj, 6 zł
Kuleczki Goki
Kuleczki Goki

15. Story Cubes

Klasyka, czyli kości do opowiadania. U nas jako gra na dobranoc, rzucamy kośćmi i opowiadamy bajkę. Dzieci szybko załapują o co chodzi i opowiadają własne historyjki. Świetnie rozwija mowę i integruje. U nas jest zestaw bazowy + pakiet zwierzęta, bo ten wydał mi się najciekawszy dla dzieciaków i najbardziej zrozumiały jeśli chodzi o symbole.

 • wiek 3+
 • kupicie tutaj, 39 zł
Story Cubes
Story Cubes

To były małe gry, które sprawdzą się w podróży, macie swoje? Koniecznie dajcie znać! A w kolejnej części małe gry, które zmieszczą się do walizki, a potem sprawdzą na wakacjach :)

*Wpis zawiera linki afiliacyjne do sklepów. Oznacza to, że jeśli klikając w nie dokonasz zakupu, ja otrzymam z tego tytułu niewielką prowizję. Nie wpływa to na cenę jaką Ty zapłacisz, ale będę wiedzieć, że cenisz moją rekomendację :)

Komentarze:

Bardzo mnie cieszy ta dolna granica wiekowa

Kinga Lemiecha-Ondruch

06.07.2016 15:22 Odpowiedz

U nas Uno Dobble i hit Story Cube – corka uwielbia opowiadac te niestworzone historie ;-)

A mnie brakuje Farmera – super gra dla małych i dużych.

Domowa.tv

06.07.2016 16:44

Farmer będzie w wersji – małe do walizki, część 2 tego zestawienia. Te wybrałam jako te mini mini na podróż.

Marysia Dakowicz

06.07.2016 17:00 Odpowiedz

Carcassone w wersji dla dzieci jest super extra!!!

Agata Bogusiewicz

07.07.2016 05:27

Eee dzieci sa takie kumate ze nie potrzeba wersji dla nich ;-) nasza trzylatka ogrywa wszystkich w podstawowej wersji ;-)

teśćMam coś dla dorosłych lub starszych dzieci (nie wiem od ilu lat). Kilka lat temu teść pożyczył nam swoja wiekową już grę Mastermind w takiej małej, kieszonkowej wersji. Graliśmy non stop i wszędzie. Tak nas wciągnęła :)

Story cubes wydają się być fantastyczne. Muszę kupić na przyszłość :)

Dodaj komentarz: