Szukaj
Generic filters

Joie Aeria – wózek (3w1) z regulacją wysokości siedziska

Joie Aeria

Świetna nowość od Joie. Wózek, który ma mnóstwo opcji, a dodatkowo fajną funkcję – regulację położenie wysokości siedziska (jak również gondoli). Oto Joie Aeria. A we wpisie o plusach, minusach i porównanie z innym świetnym modelem.

Joie wypuściło ciekawe nowości, jedna to Joie Finity, a druga Joie Aeria. Ten drugi to takie wszechstronny wózek, który może być wózkiem 3w1, może być też wózkiem od początku do końca wózkowania. Ma mnóstwo ciekawych rozwiązań. O tym we wpisie, a wózek możesz kupić tutaj.

W sklepie 4kids.com.pl oraz bugaboo.pl i wielu innych (zobacz tutaj) działa nasz kod zniżkowy DOMOWATV, daje on 5% zniżki na wszystko!

Dlaczego warto kupić?

Jeśli szukasz uniwersalnego wózka, którym ma w zasadzie wszystko, to ten model koniecznie weź pod uwagę. Obracane siedzisko, regulowaną wysokość siedziska i powiększana budka to największe atuty, do tego wygodne oparcie i nośność do 22 kg sprawiają, że może to być wózek do końca wózkowania.

Zobacz moją recenzję wideo

Na filmie pokazuję dokładnie jak wygląda wózek, jak rozkłada się budka, jaki jest zakres regulacji oparcia i wszystkie pozostałe opcje, które warto zobaczyć „na żywo”.

Plusy

1. Siedzisko

Siedzisko oczywiście jest regulowane, można opuścić oparcie do pozycji niemal leżącej. W tym modelu podczas opuszczania oparcia (regulacja skokowa) oparcie się pochyla, ale budka zostaje w miejscu. Dzięki temu siedzisko jest bardzo dobrze osłonięte, zabudowane. Idealne na wietrzne dni, niepogodę i chłody. Bardzo lubię takie rozwiązania.

Dodatkowo mamy tutaj regulowany podnóżek, co daje wygodną przestrzeń do spania dla dziecka.

Co więcej, siedzisko można wypiąć (bardzo łatwo to się robi) i zamontować przodem do rodzica. Przydatne przy młodszych dzieciach (niektóre maluchy wolą widzieć rodzica). Ale to nie wszystko, bo siedzisko można również opuścić lub podnieść do góry. Mówię Wam – fajny bajer 🙂 Dzięki takiej regulacji można ustawić siedzisko wyżej, a to okaże się przydatne np. w restauracji. Tak samo można ustawić wyżej gondolę (wygodne przy maluchach by nie schylać się – kręgosłup na pewno skorzysta).

W zestawie z wózkiem otrzymujecie też wkładkę pomniejszającą, więc dla drobniejszych dzieci, które dopiero co przesiadły się z gondoli, jest to super opcja!

W wózku jest siedzisko z pasami pięciopunktowymi, które wygodnie się wpina (wręcz same wskakują – to takie detale, ale w trakcie używania bardzo docenia się te drobnotki) . Pasy są regulowane (można dobrać wysokość).

Muszę jeszcze dodać, że wózek Joie Finity występuje w wersji Signature. Czyli taki wariant premium ? Piękna tapicerka, ale również amortyzowane siedzisko. Tak tak! Pod spodem dojrzycie takie żółte sprężyny, to właśnie ta amortyzacja. Świetne rozwiązanie, z którego słynie marka Joie.

2. Budka

Wózek ma oczywiście rozsuwaną budkę, to oznacza, że możesz powiększyć ją do naprawdę sporych rozmiarów. Powiększanie budki odbywa się za pomocą suwaka, więc szybko można budkę rozsunąć, a jak chcemy to zmniejszyć.

Z przodu budki jest taki niewielki daszek, ja go nazywam daszkiem słonecznym. Dzięki takiemu wyprofilowaniu budki i temu, że jest powiększana, a także wentylowana, to można zapomnieć o używaniu parasolek. W budce jest okienko z siateczki. Pełni rolę wentylacyjną, ale też można zerknąć co u dziecka.

3. Podnóżek

Wielki plus za podnóżek. Jest regulowany, więc dla malucha wygodnie aby móc oprzeć nóżki (szczególnie w czasie snu). Podnóżek na krańcu pokryty jest gumowanym niebrudzący materiałem, więc łatwo utrzymać go w czystości. Za to da starszego dziecka można podnóżek złożyć, aby dziecko mogło wygodnie wsiadać do wózka samodzielnie.

4. Pałąk

Pałąk jest wypinany, a dodatkowo wystarczy go wypiąć tylko z jednej strony i odchylić. Pałąk obity jest eko skórą.

5. Składanie

Składanie wózka jest proste. Można go złożyć z siedziskiem ustawionym przodem do kierunku jazdy lub bez siedziska. Wózek składa się, gdy pociągniesz za blokady na rączce wózka. I tyle. Wtedy tak jakby “siada” do przodu.

Joie Aeria złożony
Joie Aeria złożony

6. Koła

Koła w wózku Joie Aeria to koła bezdętkowe, więc nie musisz obawiać się, że pójdzie dętka w najmniej oczekiwanej chwili, a jednocześnie masz wygodę podobną do jazdy na kołach pompowanych.

Wszystkie koła są wypinane. A przednie można zablokować do jazdy prosto.

7. Kosz na zakupy

Kosz na zakupy jest przemyślany. Duży, z zabudowanymi bokami. Dodatkowo można podzielić go na pół poprzez podpięcie przegrody. Genialne rozwiązanie. Ale to nie wszystko, bo jeszcze jest specjalna zamykana kieszeń na drobiazgi. Zatem naprawdę bardzo pomysłowe rozwiązania.

8. Hamulec

Wygodny, umiejscowiony przy prawym kole. Działa lekko. Co prawda trzeba go podbić aby spowolnić, ale nie wymaga to wiele siły.

Hamulec
Hamulec

9. Regulacja rączki

Tak, wózek ma regulowaną rączkę. Jest to system teleskopowy, więc rączką wysuwa się do góry. Zatem i wyższe i niższe osoby dopasują dogodną dla siebie wysokość prowadzenia wózka.

10. Wózek w opcji 3w1

I uwaga uwaga! Wózek Joie Finity można kupić w opcji 3w1. Gondola jest wygodna, super się rozkłada, ma budkę, a także kieszonki na drobiazgi. Co ważne, gondolę montujesz w miejscach gdzie siedzisko, jedynie z użyciem adapterów. Oznacza to jednak tyle, że możesz gondolę ustawić wyżej lub niżej w zależności od potrzebą.

Za to fotelik można wybrać i-Gemm (świetny) a także i-śnug i i-Evel. Każdy z nich ma od 4-5 * ADAC! Także to super opcja, zawsze pisałam, by nie kupować zestawów 3w1, bo foteliki w tych zestawach to antymandaty. A tutaj możecie dobra dobry fotelik z testami! Także świetna opcja.

Ani plus ani minus

1. Podbijanie

Wózek trudniej się podbija z większym dzieckiem przy wjeździe na krawężnik. Lepiej gdy dziecko jest w kierunku rodzica. Nie jest to wielka wada, bo wózek dobrze się prowadzi, nie jest wywrotny, więc coś za coś.

Gdzie kupić i ile kosztuje

Wózek Joie Aeria to nowość, dostępny online lub w wybranych sklepach stacjonarnych. Występuje w wersji Signature, więc super wypasioną tapicerka, amortyzacja siedzenia, rączkę i pałąk z eko skóry itd. A kupicie go w kilku kolorach: Carbon, Eclipse i Oyster. Wózek kupisz tutaj.

W sklepie 4kids.com.pl oraz bugaboo.pl i wielu innych (zobacz tutaj) działa nasz kod zniżkowy DOMOWATV, daje on 5% zniżki na wszystko!

Dla kogo ten wózek

Jeśli szukasz uniwersalnego wózka od początku wózkowania, zależy Ci na dobrym foteliku, kompatybilności z wózkiem to ten Ci się spodoba. Super obudowana spacerówka, ogrom funkcji, Bardzo fajny wózek.

Porównanie Joie Aeria vs Joie Finity

Mamy dwie nowości od Joie i aż się prosi by te wózki porównać. Obydwa z możliwości kupienia w opcji 3w1 (łatwe wspinanie pełnowymiarowej gondoli, a także fotelika z gwiazdkami ADAC), obydwa świetnie wykończone i występujące w wariancie Signature. Co to oznacza? Super tapicerkę (w mięsistego materiału), amortyzowane siedzisko czy obicie detali eko skórą.

Jak spojrzysz na te wózki to są podobne, a jednocześnie różnią się kilkoma rozwiązaniami. Proszę obejrzyj powyższy film, na końcu pokazałam bardzo dobrze różnice, na pewno będzie łatwiej je zobaczyć oglądając wideo.

Siedzisko

Największą różnica między wózkami jest widoczna w siedzisku. Może nie na pierwszy rzut oka, bo oba mają podobne pasy, duże siedzisko, regulację i siedzisko możliwe do obrócenia. Ale. Joie Aeria ma dodatkowo możliwość ustawienia siedziska na różnej wysokości, czyli możesz podnieść je wyżej. Po drugie rozkładając oparcie budka zostaje w miejscu, siedzisko jest super zabudowane. Trochę inaczej jest w Finity, gdzie siedzisko opuszcza się razem z budką.

Koła

Model Aeria ma trochę większe koła. Obydwa wózki mają koła bezdętkowe, wypinane, ale różnią się właśnie wielkością.

Składanie

Wózki inaczej się składają. Finity składa się siedziskiem do środka, w tzw. Kanapeczkę. I jest to składanie dwuetapowe (najpierw trzeba złożyć do przodu siedzisko, a potem pociągnąć za uchwyt). Za to Aeria składa się poprzez “posadzenie”, siedziskiem na zewnątrz, ale jednym ruchem (pociągnięcie uchwytów na rączce).

Bagażnik

Obydwa wózki mają spore kosze zakupowe. Finity ma bajer w postaci odpinanej torbo-nerki. A Aeria ma możliwość podziału bagażnika na dwie strefy i ma kieszeń na drobiazgi.

Który wózek lepszy? Nie mam jednej odpowiedzi, kwestia potrzeb, ale na pewno obydwa są godne uwagi.

Wymiary na koniec

🙂

  • Korzystasz z moich wpisów? Zobacz moje przewodniki i poradniki albo postaw kawkę. Będzie mi bardzo miło!

    Postaw mi kawę na buycoffee.to