Lotto Dom Granna – opinia

, komentarze: 14

Lotto Dom Granna – opinia

Gra a dziś to typowa loteryjka dla najmłodszych. Jedna z gier, które wiedziałam, że kupię dla Malucha. Prosta, fajna, ćwicząca spostrzegawczość. Idealna na początek jako pierwsza gra.

Pierwszy raz z tą grą zetknęłam się ze dwa lata temu, gdy dostał ją mój 1,5 roczny wtedy siostrzeniec. Już wtedy mi się spodobała, ale na jakiś czas o niej zapomniałam. A szkoda. Teraz gra w nią głównie mój 20 mc Maluch, któremu idzie za każdym razem lepiej wyszukiwanie konkretnych przedmiotów na planszach.

Lotto Dom to fajna gra na początek, gra pamięciowa, wymagająca skupienia i ćwicząca spostrzegawczość. Przeznaczona jest dla dzieci 2-4 lata, choć ta górna granica wieku wydaje mi się już na wyrost, ale to też pewnie kwestia dziecka.

Lotto Dom
Lotto Dom

Lotto Dom – co jest w środku i jak grać

W pudełku są cztery plansze ukazujące pomieszczenia (salon, pokój dziecięcy, kuchnia i łazienka) oraz mniejsze kartoniki (24) z ilustracjami poszczególnych przedmiotów.

Jak grać? Rozkładamy plansze, dziecko losuje mały kartonik i musi wskazać na której planszy jest ta rzecz. Na przykład kartonik z papierem toaletowym będzie na planszy z łazienką, pluszowy miś w dziecięcym pokoju itd.

Znajduje, kładzie kartonik i sięga po następny. I tak do ostatniego. Na początek polecam grę zamienną, czyli raz dziecko, raz mama/tata, dzieci w ten sposób szybciej podłapują o co chodzi i że to całkiem fajna sprawa :)

Plansze
Plansze
I do tego dobiera się kartoniki
I do tego dobiera się kartoniki

Czego uczy gra?

Spostrzegawczości, logicznego myślenia, wiązania przedmiot-miejsce. A poza tym trenuje na pewno pamięć oraz cierpliwość. Małe dzieci raczej trudniej zachęcić do długiego siedzenia, a taka sesja z grą jest fajną opcją by dziecko ćwiczyło swoje skupienie nad czynnością i koncentrację.

Poza tym tematyka gry jest dość „codzienna”, stąd też szybko można nauczyć dziecko nowych słów.

Lotto Dom moja ocena

To prosta loteryjka, gdzie obrazki z kartoników są identyczne, jak na planszach. Nie ma tutaj, jak w trudniejszej grze moim zdaniem: „Gacek gdzie jesteś” zniekształceń (np. ryba ma inną minę).

Tutaj jest to dobrze odwzorowane i dziecko nie musi się zastanawiać czy aby na pewno to ten papier toaletowy :)

Poza tym gra jest fajnie wykonana, kartoniki grube i z zaokrąglonymi rogami (!). Grube na tyle, że ne da się zgiąć, a też nie wygną się z czasem od chociażby wilgoci, jak to bywa przy różnych grach.

  • moje ocena: 4+/6

Gdzie kupić grę. Lotto Dom Granna możesz kupić np. w taniaksiazka, 26 zł

Znacie tę grę, jestem ciekawa waszej opinii :)

Lotto Dom
Lotto Dom

Komentarze:

Katarzyna Szewioła-Nagel

05.01.2016 08:54 Odpowiedz

Mamy, bardzo fajna jest :)

Az bylam zdziwiona, ze tak go to interesuje. Czekam na jakies propozycje napewno uzupelnimy regalik :)

Natalia Nieciąg-Inglot

05.01.2016 09:29 Odpowiedz

Mój dwulatek nie może się przekonać do gier :/ ani nawet do puzzli. Jedynie lego duplo wchodzą w grę. Klocki, których nie da się połączyć w stałe elementy – beeee :/ może polecisz coś dla Wybrednego Stworzenia?

Domowa.tv

05.01.2016 10:14

wiesz nic na siłę :) ale bardzo fajna jest gra: w ogrodzie haba, taka z duzymi owocami :) http://domowa.tv/gra-haba-w-ogrodzie-recenzja/
a puzzle – przyjdzie pora, może trzeba łatwiejsze, może jak kręcą go samochody to takie z samochodami 2-3 elementowe? U nas z puzzlami też średnio, niemniej podsuwam od czasu do czasu właśnie takie, które są duże, w ulubionych kształtach.

Natalia Nieciąg-Inglot

05.01.2016 10:22

Dzięki! Będę próbować :)

Gosia Dobrzyńska

05.01.2016 10:07 Odpowiedz

Właśnie nabyłam :)

Alina Pawłowicz

05.01.2016 10:26 Odpowiedz

Tez mamy i polecamy :-)

Kasia Paszkowska-Piskorz

05.01.2016 11:59 Odpowiedz

ja właśnie czekam na wysyłkę gier polecanych przez domowa.tv nie moge sie doczekać zwłaszcza robaczków!

Domowa.tv

05.01.2016 13:14

Oooo z Amazon? Koniecznie daj znać ;)

Kasia Paszkowska-Piskorz

07.01.2016 21:43

z Amazon.de od zamówienia do dostarczenia 3 dni, a gry wspaniałe, mądre, wciągające, całe popołudnie i wieczór mieliśmy maraton gier:)

My mamy podobną grę z Trefla – Pory roku z serii Mały Odkrywca. Są cztery plansze, na których jest domek i jego otoczenie – każda plansza to inna pora roku oraz 24 kartoniki z przedmiotami znajdującymi się na planszach. Grać można na wiele sposobów.
Polecam :)

Moja córcia miała 2 lata i 3 miesiące jak ja dostała i trochę była za prosta, znudziła się szybko ale zaraz ze starszą wymyśliły własne zasady i bawiły się nią na swój sposób, teraz ma 3,5 i chyba pora ja schować bo już ewidentnie z niej wyrosła, ale generalnie fajna na start

Cześć ;)

Powiedz gdzie kupujesz używane gry? I w jakiej cenie np. tą kupiłaś?

Paulina

07.01.2016 17:02

Olx i allegro w wiekszości :) tą kupiłam za 10 :)

Dodaj komentarz: